Skip to main content

200 rekonstruktorów, 15 grup rekonstrukcji historycznych, 13 ścieżek edukacyjnych, setki modeli pojazdów wojskowych oraz mnóstwo pamiątek i eksponatów muzealnych. Do tego niezwykłe pokazy i spotkania z gośćmi specjalnymi. Te i wiele innych atrakcji zwiedzający zobaczą podczas wydarzenia Militaria – Wystawa Historyczna w dniach 18-20 października w Targach Lublin.

Tegoroczna wystawa historyczna w Targach Lublin będzie obfitować w atrakcje, które zainteresują zarówno dorosłych jak i najmłodszych miłośników historii. Zwiedzający zobaczą pokazy kucia broni, walki z szablą, prezentacje musztry i pokaz mody międzywojennej. Odbędzie się także pokaz gier strategicznych oraz wystawa pamiątek z Powstania Warszawskiego. Do dyspozycji zwiedzających będzie także strzelnica paintballowa i ASG. Nie zabraknie stałych punktów programu takich jak giełda kolekcjonerów, odzież taktyczna, wykrywacze metali. Będą również wystawy modelarstwa, wraz z konkursami. Pojawią się także ścieżki edukacyjne oraz gry i zabawy dla dzieci.

Ostra jazda

Będzie można zobaczyć niezwykłe modele pojazdów wojskowych oraz prawdziwe, pełnowymiarowe eksponaty. Zwiedzający zobaczą wystawę legendarnych motocykli WSK, a także brytyjski samolot ćwiczebny, czołg Leopard 1A5 oraz samochód pancerny z Powstania Warszawskiego, samochód pancerny ford 1920, pojazdy taktyczne i specjalistyczne. Będzie również możliwość przejażdżki niektórymi pojazdami!

Goście specjalni

W niedzielę 20 października o godzinie 12.00 fani spotkają się z Adamem Sikorskim – poetą, historykiem, dziennikarzem. Adam Sikorski to twórca popularnego programu TVP „Było… nie minęło – Kronika zwiadowców historii”.

Gościem podczas wystawy będzie także Mariusz Borowiak – Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe. Mariusz Borowiak jest autorem książki „Polskie Flotylle Rzeczne 1918-1939. Okręty i statki pod biało-czerwoną banderą”.

Na wystawie pojawi się również Andrzej K.Kisiel – były komandos Wodnego Zespołu Bojowego biorący udział w ponad stu skomplikowanych akcjach bojowych, m.in. w Iraku i w Afganistanie. Andrzej K. Kisiel starszy chorąży sztabowy – dziś już w rezerwie swoje doświadczenia ze służby opisał w książce pt. „Trzynaście moich lat w JW GROM”.

Z miłośnikami historii spotka się także modelarz i rekonstruktor Andrzej Antoni Kamiński. Jest autorem niezwykłego poradnika „Oznakowania pojazdów polskich”.

Militaria – Wystawa Historyczna 2019

Więcej informacji o wydarzeniu: https://historia.targi.lublin.pl/aktualnosci

Dołącz na Facebooku: https://www.facebook.com/wystawahistoryczna/

Bilety: https://tobilet.pl/events/militaria-xx-wieku-wystawa-historyczna/

Polecamy!

Napisz coś...