Skip to main content

Zaczyna się sezon na dłuższe wyjazdy, przed którymi warto przygotować się na różne okoliczności. Proponowane przez nas przedmioty przydadzą się także osobom, które dużo czasu spędzają w samochodzie oraz wszystkim, którzy nie chcą dać się zaskoczyć.

Wyruszając w drogę nigdy nie wiemy, co nas czeka. Możemy trafić na kilkugodzinny korek na autostradzie, wypadek, a zimą na blokadę jezdni spowodowaną przez opady. Również nasz samochód może ulec awarii. Dlatego zawsze warto mieć w aucie zapas wody pitnej, coś do jedzenia oraz samochodowe EDC, które pomoże przetrwać w trudnej sytuacji. Sprawdźcie na naszej infografice, jakie przedmioty mogą się przydać, gdy na przykład zostaniecie zablokowani na kilka godzin w korku na autostradzie lub gdy utkniecie w górach i będziecie czekać na przyjazd pomocy drogowej.

Multitool Leatherman Wave Plus

Sprawdź

Gaz pieprzowy Walther Military

Sprawdź

Apteczka osobista Vera – czerwona

Sprawdź

Apteczka Nawet jeśli posiadanie apteczki nie jest wymagane prawem, to chyba nie musimy przekonywać nikogo, że warto mieć ją ze sobą, szczególnie w długiej trasie.

Multitool zasili samochodowe EDC zastępując wiele pojedynczych narzędzi. Do auta warto wybrać większy model wyposażony w dużo funkcji.

Pałka teleskopowa do ewentualnej samoobrony. Możesz wybrać model, do którego dostępne są dodatkowe akcesoria, na przykład saperka, oszczędzając tym samym miejsce.

Latarka czołowa i kątowa Olight H2R Cool White

Sprawdź

Pałka teleskopowa GS hartowana 21″ Rubber Black

Sprawdź

Rękawice Mechanix Wear Original MultiCam

Sprawdź

Gaz pieprzowy również jako narzędzie do samoobrony.

Latarka Nie trzeba się długo rozwodzić nad przydatnością latarki. Jest niezbędnym wyposażeniem samochodu – sięgniesz po nią, gdy po zapadnięciu zmroku zdarzy się jakaś nieprzewidziana sytuacja, a także w ciągu dnia, żeby zajrzeć do niewystarczająco oświetlonych miejsc.

Nóż ratowniczy oprócz ostrza posiada przecinak do pasów i czasem inne dodatkowe funkcje. Zajmuje niewiele miejsca w schowku samochodowym, a może pomóc uratować życie, gdy trzeba będzie szybko ewakuować poszkodowanego z pojazdu po wypadku.

Światło chemiczne do sygnalizowania pozycji, dawania sygnałów ostrzegawczych i jako awaryjne oświetlenie.

Saperka Niewielka łopata przyda się w sezonie zimowym do odgarniania śniegu, błota czy lodu. W pozostałych miesiącach też może się sprawdzić do wykopywania auta z piachu i błota. Możesz wybrać model składany, żeby zajmował jak najmniej miejsca w bagażniku.

Rękawice chronią dłonie przed wychłodzeniem i uszkodzeniami. Mogą okazać się przydatne nie tylko zimą, ale także wtedy, gdy niespodziewanie będzie trzeba zrobić coś przy samochodzie.

Komplet baterii, podobnie jak powerbank, pomoże przetrwać dłużej bez dostępu do stałego źródła energii. Bateriami zasilisz na przykład latarkę.

Antyradar Yanosik Urządzenie sprzyjające bezpieczniejszej jeździe, przez  połączenie tradycyjnego CB radia i urządzenia informującego kierowców o aktualnej sytuacji na drodze. Informuje o zbliżaniu się do niebezpiecznych miejsc i o utrudnieniach na drodze, a także sugeruje odpowiednią prędkość do panujących warunków.

Alkomat Jeśli zdarza ci się jechać w trasę i pić alkohol przed kolejnym dniem jazdy, to powinieneś posiadać własny alkomat. Przyda się również, jeśli jeździsz ze zmiennikiem, który lubi wypić.

Nóż składany ratowniczy Master Cutlery Firefighter Xtreme

Sprawdź

Alkomat Datech AlcoFind Pro X5+

Sprawdź

Folia termiczna NRC Badger Outdoor

Sprawdź

Powerbank W samochodzie można ładować elektronikę korzystając z gniazda zapaliczki i odpowiedniej ładowarki, ale gdy czeka nas kilku godzinny postój, lepiej nie narażać akumulatora na rozładowanie.

Koc termiczny zwany także kocem ratowniczym lub pod nazwą folia NRC. Cienka, metalizowana płachta z tworzywa sztucznego, która zapobiega przed wychłodzeniem. Można ją wykorzystać do owinięcia osoby poszkodowanej w wypadku czy podczas sytuacji kryzysowej, gdy w samochodzie nie działa ogrzewanie, a będziemy czekać na pomoc dłuższy czas.

Wszystkie wymienione przedmioty znajdziesz na Militaria.pl.

One Comment

Napisz coś...

%d bloggers like this: