Skip to main content

Scyzoryki Victorinox, z okładziną w kolorze bordowym oraz z charakterystycznym logiem nawiązującym do godła Szwajcarii, są rozpoznawane na całym świecie. 

Historia słynnych szwajcarskich scyzoryków rozpoczęła się w 1884 roku, gdy Karl Elsner wraz z matką, Victorią, założyli warsztat produkujący noże. Już siedem lat później dostali duże i wymagające zlecenie – szwajcarska armia zamawia u nich noże oficerskie. W 1897 roku wzór noża oficerskiego i sportowego zostaje opatentowany. 

Scyzoryk Victorinox Huntsman - plecak ewakuacyjny

Scyzoryk Victorinox Huntsman

Sprawdź

Scyzoryk Victorinox Camper

Sprawdź

Scyzoryk Victorinox Hiker

Sprawdź

Nóż oficerski z końca XIX wieku składa się z siedmiu narzędzi. Między okładzinami schowane są dwa ostrza – duże i małe, otwieracz do puszek, korkociąg, szydło, mały śrubokręt oraz kółko do zawieszania. Podobny kształt i zawartość zachowały scyzoryki Victorinox, które znamy dzisiaj. 

W 1909 roku, po śmierci matki, Karl Elsner nadaje firmie jej imię. Kolejnym przełomowym rokiem w funkcjonowaniu przemysłu nożowego jest 1921, gdy wynaleziono stal nierdzewną. Jej międzynarodowe oznaczenie to Inox. Nowa nazwa marki to połączenie imienia Victoria i słowa Inox – Victorinox. 

Podczas II wojny światowej amerykańscy żołnierze stacjonujący w Europie zapoznają się ze szwajcarskim nożem oficerskim. Zabierają wiele egzemplarzy jako pamiątkę do domu, dzięki czemu produkty Victorinox zyskują światową popularność. 

Firma Victorinox produkuje nie tylko składane noże – w jej ofercie znajdziemy również zegarki, torby podróżne, noże kuchenne, odzież i inne akcesoria. Jednak ich najsłynniejszym produktem pozostanie na zawsze solidny scyzoryk. 

Scyzoryk Victorinox Spartan

Sprawdź

Scyzoryk Victorinox Classic SD

Sprawdź

Scyzoryk Victorinox Atlas

Sprawdź

Szwajcarskie scyzoryki są dostępne w wielu odmianach. Różnią się zestawem narzędzi, a także okładzinami. Oprócz najbardziej rozpoznawalnej, bordowej z tworzywa sztucznego, znajdziemy również produkty w innych wersjach kolorystycznych, we wzory czy obłożone drewnem. Do nowości wśród narzędzi należą na przykład pamięci USB o różnych pojemnościach. 

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w sklepie Militaria.pl scyzorykami Victorinox i innymi akcesoriami tej marki. 

Napisz coś...