Scyzoryki Victorinox, z okładziną w kolorze bordowym oraz z charakterystycznym logiem nawiązującym do godła Szwajcarii, są rozpoznawane na całym świecie.

Historia słynnych szwajcarskich scyzoryków rozpoczęła się w 1884 roku, gdy Karl Elsner wraz z matką, Victorią, założyli warsztat produkujący noże. Już siedem lat później dostali duże i wymagające zlecenie – szwajcarska armia zamawia u nich noże oficerskie. W 1897 roku wzór noża oficerskiego i sportowego zostaje opatentowany.

Scyzoryk Victorinox Recruit

Scyzoryk Victorinox Recruit

Nóż oficerski z końca XIX wieku składa się z siedmiu narzędzi. Między okładzinami schowane są dwa ostrza – duże i małe, otwieracz do puszek, korkociąg, szydło, mały śrubokręt oraz kółko do zawieszania. Podobny kształt i zawartość zachowały scyzoryki Victorinox, które znamy dzisiaj.

W 1909 roku, po śmierci matki, Karl Elsner nadaje firmie jej imię. Kolejnym przełomowym rokiem w funkcjonowaniu przemysłu nożowego jest 1921, gdy wynaleziono stal nierdzewną. Jej międzynarodowe oznaczenie to Inox. Nowa nazwa marki to połączenie imienia Victoria i słowa Inox – Victorinox.

Scyzoryk Victorinox Sportsman

Scyzoryk Victorinox Sportsman

Podczas II wojny światowej amerykańscy żołnierze stacjonujący w Europie zapoznają się ze szwajcarskim nożem oficerskim. Zabierają wiele egzemplarzy jako pamiątkę do domu, dzięki czemu produkty Victorinox zyskują światową popularność.

Firma Victorinox produkuje nie tylko składane noże – w jej ofercie znajdziemy również zegarki, torby podróżne, noże kuchenne, odzież i inne akcesoria. Jednak ich najsłynniejszym produktem pozostanie na zawsze solidny scyzoryk.

Scyzoryk Victorinox Huntsman

Scyzoryk Victorinox Huntsman

Szwajcarskie scyzoryki są dostępne w wielu odmianach. Różnią się zestawem narzędzi, a także okładzinami. Oprócz najbardziej rozpoznawalnej, bordowej z tworzywa sztucznego, znajdziemy również produkty w innych wersjach kolorystycznych, we wzory czy obłożone drewnem. Do nowości wśród narzędzi należą na przykład pamięci USB o różnych pojemnościach.

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w sklepie Militaria.pl scyzorykami Victorinox i innymi akcesoriami tej marki.