Skip to main content

Jeśli zdobyłeś kilka dni wolnego, a nie masz zbyt dużych oszczędności, to wyjazd na camping jest dla Ciebie. Nawet jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w wyjazdach pod namiot i nie wiesz, jak wszystko zaplanować. Oto cztery proste kroki, które pomogą Ci zorganizować udany wypoczynek.

Krok pierwszy: Zastanów się, co chcesz robić

Samo rozbicie namiotu i spanie w nim to fajna przygoda, ale przydałoby się czymś wypełnić wolny czas. Rozważ czy wolisz górzystą okolicę, czy odpoczynek nad jeziorem. Możesz też wybrać miejsce, w którym są ciekawe obiekty do zwiedzania. Jak chcesz się poruszać po okolicy – skorzystasz z samochodu, publicznej komunikacji, a może warto zabrać rower? W zależności od tego, jaką aktywność preferujesz, szukaj miejsca, które dostarczy Ci odpowiednich rozrywek.

Krok drugi: Znajdź odpowiednie pole namiotowe

Nawet jeśli camping pojawia się na mapie, nie oznacza to, że nadal istnieje. Lepiej przed wyjazdem upewnić się telefonicznie, czy wybrane miejsce funkcjonuje. Może być zamknięte na przykład z powodu remontu sanitariatów (tak, niektórzy robią to w sezonie). W naszym kraju niewiele pól namiotowych prowadzi rezerwację miejsc, co za granicą jest standardem. U nas musisz mieć na oku alternatywne miejsce, w które udasz się, jeśli w pierwszym nie będzie wolnych parceli. Jeśli chcesz odpocząć, a nie imprezować, zwróć uwagę, czy w bliskiej okolicy nie ma baru lub głośnej dyskoteki.

Namiot 2-osobowy Coleman Darwin 2+ ST

Sprawdź
Śpiwory i maty

Śpiwór Coleman Frisco – mumia

Sprawdź

Mata samopompująca BCB Self Inflating Sleeping Mattress

Sprawdź

Krok trzeci: Zaplanuj, co będziesz jeść

Wyjeżdżając pod namiot możesz żywić się na dwa sposoby: jeść w barach i restauracjach lub przygotowywać jedzenie samodzielnie. Kuchnia polowa nie jest trudna do zorganizowania, ale większość przyborów musisz zabrać z domu. Potrzebna będzie kuchenka turystyczna, co najmniej jedna menażkasztućcenóż, serwetki. Zapakuj też sól, pieprz i inne ulubione przyprawy. Nie zapominaj także o gąbce i płynie do mycia naczyń. Na campingu przygotowuje się proste dania – możesz odgrzewać gotowe posiłki, wykorzystać żywność liofilizowaną i szykować pożywne dania jednogarnkowe. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą grilla. Zastanów się, jakie składniki musisz zabrać z domu, a co możesz dokupić na miejscu.

Materac dwuosobowy Coleman Extra Durable ST

Sprawdź

Hamak z moskitierą Bushmen Bushbed Hammock

Sprawdź
wyjazd na camping

Płachta biwakowa Bushmen Thermo Tarp z termoizolacją 3×3

Sprawdź

Krok czwarty: Spakuj się

Zapomnienie jednej istotnej rzeczy może zepsuć cały wyjazd. Przed pakowaniem zrób listę przedmiotów, które musisz zabrać ze sobą i sprawdź dwa razy, czy wszystko znalazło się w bagażu. Podstawowe rzeczy to namiotśpiwórkarimata. Poza tym nie zapomnij o workach na śmieci, ciepłych ubraniach, środkach czystości, kuchni polowej, kosmetyczce, latarce, apteczce.

Sprawdź, jak wybrać najlepszy dla siebie namiot.

Udanego wyjazdu!

Napisz coś...