Skip to main content

Zastanawiasz się nad zakupem plecaka? Przejrzałeś już setki stron z produktami i dalej nie wiesz, który wybrać? Spróbujemy ułatwić Ci wybór. Przedstawiamy ranking 10 najlepszych plecaków. Każdy plecak możne okazać się przydatny w innych sytuacjach. Potrzebujesz plecaka na wyjazd w góry czy na camping? A może na rower albo do pracy? O dużej pojemności a może tylko taki podręczny na wypad do miasta? Sprawdź nasz ranking plecaków i przekonaj się, który plecak Ci najbardziej odpowiada. 

1. Plecak Badger Outdoor Recon Assault 25 l WZ93

Pierwszym kandydatem w rankingu najlepszych plecaków na Militaria.pl jest plecak Badger Outdoor Recon Assault o pojemności 25 litrów. Zaprojektowany dla osób, które lubią mieć wszystko poukładane. Plecak ma dwie większe oraz dwie mniejsze kieszenie. Dwie większe pełnią funkcję komór głównych. Bez problemu zmieści się w nich śpiwór, prowiant oraz zapasowe elementy odzieży. Obie komory główne mają dodatkowe płaskie kieszenie, w których możesz schować mniejsze akcesoria. Będziesz mieć pewność, że spakowane klucze bądź portfel nie utkną między śpiworem a drugim śniadaniem. Na froncie plecaka znajdują się dwie mniejsze kieszenie. Je również możesz przeznaczyć do przenoszenia mniejszego ekwipunku.

Potrzebujesz więcej miejsca? Dzięki systemowi troczenia MOLLE (układ taśm calowych przyszytych co cal) możesz doczepić do tego plecaka wyposażenie, które nie zmieściło się wewnątrz. System nośny plecaka to profilowane szelki z szybkowyczepnymi klamrami, które służą do natychmiastowego zrzucenia plecaka.

Pierwszy kandydat w naszym rankingu top 10 jest strzałem w dziesiątkę zarówno dla turystów, miłośników survivalu, jak i osób, które potrzebują plecaka do użytku codziennego. Bez problemu pomieścisz w nim wszystkie potrzebne rzeczy na krótszą podróż. A jeśli zechcesz go użyć na krótki wypad na miasto, gdzie nie ma potrzeby, żeby zapełniać go w 100%, wystarczy użyć pasów kompresyjnych i plecak stanie się mniejszy.

2. Plecak Wisport Sparrow II 30 l Black

Drugie miejsce w rankingu najlepszych plecaków zajmuje plecak Wisport Sparrow II o pojemności 30 litrów. Jest wykonany z cordury, której zaletą jest wytrzymałość na przetarcia i zerwanie włókien. Dzięki niej plecak zniesie każdą survivalową wyprawę. Plecak Wisport Sparrow II 30 l jest większy pojemnościowo o 5 litrów od kandydata, który jest na pierwszym miejscu rankingu plecaków. Zatem jeśli wolisz mieć pewność, że wszystko uda Ci się spakować do środka – wybierz większy egzemplarz. Nie będziesz musiał rozmyślać nad dokupieniem dodatkowych kieszeni. Dwie komory główne oraz liczne kieszenie pozwolą na zorganizowane pakowanie przed wyprawą czy też wyjściem do szkoły.  

Plecak Wisport Sparrow II 30 l sprawdzi się również na wyjazdach służbowych. Plecak posiada płaską kieszeń o rozmiarach komory głównej, która może pomieścić niewielki laptop. Już nie będziesz musiał zabierać z sobą dodatkowej torby przeznaczonej tylko na laptop. 

Jeśli na co dzień nie będziesz potrzebował całej przestrzeni plecaka, możesz go bez problemu skompresować. Taką funkcję zapewniają regulowane pasy znajdujące się na bocznych ściankach plecaka. Pasy mogą być również przydatne przy mocowaniu dodatkowego ekwipunku np. karimaty czy też kurtki. 

3. Plecak Brandit US Cooper 40 l Black

Kolejne miejsce w rankingu plecaków zajmuje plecak Brandit US Cooper o pojemności 40 l w kolorze czarnym. Ze względu na swoją pojemność może sprawdzić się nie tylko w codziennym użytku, ale również na 3-dniowych wyjazdach. Plecak posiada 4 pojemne komory. Główna i środkowa komora pomieszczą większy ekwipunek np. śpiwór, odzież. W tych komorach znajdują się również mniejsze kieszenie, w których możemy schować np. mapę, dokumenty. Kolejne dwie komory są zewnętrzne. Górna, mniejsza przeznaczona na podręczne wyposażenie oraz dolna, większa wyposażona w organizer.  

Jeśli planujesz dłuższy wyjazd i potrzebujesz zabrać więcej rzeczy – nie ma problemu. Dzięki taśmom znajdującym się z przodu i po bokach plecaka, bez problemu zamocujesz dodatkowe oporządzenie w systemie MOLLE. Plecak posiada również pasy kompresujące, do których również możesz przymocować dodatkowy ekwipunek np. karimatę.  

Cały ciężar nie sprawi Ci większego problemu. Plecak został wyposażony w regulowany pas biodrowy oraz specjalną konstrukcję szelek oraz pleców podszytych pinką oraz siatką. 

plecaki ranking

Plecak Badger Outdoor Recon Assault 25 l WZ93

Sprawdź

Plecak Wisport Sparrow II 30 l Black

Sprawdź
ranking plecaków

Plecak Brandit US Cooper 40 l Black

Sprawdź

4. Plecak Badger Outdoor Spirit Black 25 l 

Kolejnym kandydatem w rankingu najlepszych plecaków jest plecak Badger Outdoor Spirit o pojemności 25 litrów. Model ten doskonale sprawdza się na co dzień (do pracy lub szkoły), na przejażdżkach rowerowych i w trakcie wypraw survivalowo-bushcraftowych. Czwarta pozycja w rankingu to lekki plecak, który idealnie sprawdzi się do użytku codziennego oraz podczas działań taktycznych. 

Plecak został wyposażony w komorę główną zapinaną dwukierunkowym zamkiem błyskawicznym. Dodatkowo dzięki dużej płaskiej kieszenie wewnątrz możesz schować tam laptop lub tablet. Model ten został także wyposażony w dwie kieszenie boczne i przednie, dzięki czemu łatwiej możesz zorganizować przenoszone na co dzień akcesoria.

Zastosowane D-ringi, pasy systemów MOLLE oraz troki umożliwiają przenoszenie dodatkowego ekwipunku na zewnątrz plecaka. Na froncie plecaka masz do dyspozycji rzepy velcro, do których możesz przytwierdzić dowolne naszywki i emblematy.

5. Plecak Mil-Tec Assault Laser Cut Large 36 l Black

Na piątym miejscu w rankingu najlepszych plecaków znajduje się plecak Mil-Tec Assault Laser Cut o pojemności 30 litrów. Sprawdzi się zarówno do użytkowania w mieście, jak i na wyjazdy turystyczne.

Plecak posiada 4 kieszenie – dużą, średnią oraz 2 małe zewnętrzne. W każdej komorze znajdziemy dodatkowe kieszonki, które ułatwiają rozplanowanie bagażu. Największa kieszeń świetnie sprawdza się do schowania największych przedmiotów i mniejsze idealnie sprawdzają się do umieszczenie mniejszych akcesoriów.

Dzięki otworom zgodnym z system MOLLE nie musisz ograniczać się do pojemności plecaka. Jeśli nie zmieścisz czegoś wewnątrz to bez problemu możesz doczepić dodatkowe akcesoria na zewnątrz. A jeśli na co dzień nie potrzebujesz 100 % pojemności plecaka, możesz zmniejszyć plecak przy pomocy pasów kompresyjnych.  

Plecak ten wyposażony jest również w panel velcro. Dzięki niemu możesz nadać indywidualny charakter swojemu plecakowi poprzez doczepienie dowolnych naszywek czy emblematów. 

Komfort noszenia zapewniają profilowane szelki o regulowanej długości oraz pas piersiowy. Dzięki nim plecak dopasowuje się do sylwetki ciała. 

6. Plecak Badger Outdoor Sarge 30 l Olive

Plecak Badger Outdoor Sarge o pojemności 30 litrów to uniwersalny model, który sprawdza się zarówno na wycieczkach, jak i na co dzień – do pracy lub szkoły. Składa się z trzech komór, w tym jednej dużej komory głównej, i ma 2 kieszenie na klapie, która osłania wymienione wyżej komory.

Duża kieszeń główna pomieści największe akcesoria, takie jak hamak, tarp czy ubrania oraz laptopa, do którego przenoszenia zastosowaną dedykowaną kieszeń wewnątrz komory głównej. Mniejsze komory pomogą Ci dobrze zorganizować ekwipunek.

Jeśli pojemność plecaka okaże się zbyt mała, możesz przytroczyć dodatkowe komory zewnętrzne z pomocą systemu MOLLE, który zastosowano w plecaku Sarge. Komfortowe przenoszenie ciężkiego plecaka zapewniają profilowane szelki regulowanej długości oraz pas biodrowy, który odciąży plecy.

 

Plecak Badger Outdoor Spirit Black 25 l

Sprawdź

Plecak Mil-Tec Assault Laser Cut Large 36 l Black

Sprawdź
ranking plecaków

Plecak Badger Outdoor Sarge 30 l Olive

Sprawdź

7. Plecak Badger Outdoor Gunny 30 l Olive z noszakiem na hełm

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje taktyczny plecak Badger Outdoor Gunny o pojemności 30 litrów wyposażony w noszak na hełm/kask. Dlatego jest to świetny wybór dla osób, które używają hełmu podczas rozgrywek ASG lub jeżdżą na co dzień po mieście na rowerze, hulajnodze czy desce, a także dla rolkarzy. Sprawdzi się zarówno do zastosowań turystyczno-survivalowych, jak i do użytku codziennego. 

Plecak posiada pojemną komorę główną, w której znajduje się mały organizer oraz płaska, siatkowa kieszeń. Dodatkowo wewnątrz, przy plecach ulokowano płaską kieszeń, która może pomieścić 15-calowy laptop. Na zewnątrz znajduje się płaska kieszeń zamykana na rzep. Na bokach plecaka znajdują się kieszenie, w których bez problemu zmieści się butelka z napojem czy też podręczne akcesoria. Dodatkowo plecak posiada ukryte kieszenie od spodu zapinane na rzep. W nich ukryty jest D-ring, (zamknięte oczko w kształcie litery “D”), pozwalający na podczepienie np. klucza. 

Pojemność plecaka można bez problemu poszerzyć. Służy do tego system troczenia MOLLE. Dzięki nim, do plecaka można doczepić dodatkowe kieszenie.  

Plecak posiada również system nośny, który zapewnia komfort noszenia całego ekwipunku. Składa się on z profilowanych, regulowanych szelek, na których umieszczono D-ringi (przydatne do przymocowania lekkiego wyposażenia) oraz pasa piersiowego i biodrowego. Całość pozwala na odpowiednie rozłożenie ciężaru oraz zapewnia odpowiednią stabilizację przenoszonego bagażu. 

Jak dobrze spakować plecak?

8. Plecak Brandit US Cooper 25 l Black

Miejsce ósme w rankingu zajmuje mniejsza 25-litrowa wersja plecaka Brandit US Cooper 40 l. Ze względu na mniejszą pojemność plecak Brandit US Cooper 25 l sprawdzi się na jednodniowych wyprawach oraz w użytku codziennym. 

Plecak został wyposażony w komorę główną, środkową i dwie zewnętrzne kieszenie. Wewnątrz komory głównej znajduje się siatkowana przegroda, w której możemy schować m.in. mapę. Natomiast środkowa komora posiada wbudowane przegródki o różnych wielkościach. Zewnętrzne kieszenie dodatkowo pomogą w organizacji bagażu. Większa została wyposażona dodatkowo w przydatny organizer. Już żaden drobiazg się nie zawieruszy! 

Plecak posiada taśmy PALS, do których można bez problemu przypiąć oporządzenie w systemie MOLLE. Dodatkowo do plecaka można przytroczyć śpiwór lub karimatę. Taką możliwość dają pasy kompresujące. Komfort noszenia całego bagażu zapewnia specjalna konstrukcja szelek i pleców oraz regulowany pas biodrowy. 

9. Plecak Wisport Sparrow II 20 l Coyote

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem plecaka, warto rozważyć również i ten plecak – Wisport Sparrow II o pojemności 20 litrów, czyli mniejsza wersja plecaka Wisport Sparrow II 30l. Duża ilość kieszeni i przegród oraz system taśm MOLLE, sprawiają, że zwykły plecak staje się doskonałym oragnizerem. Wszystko możesz mieć pod ręką, drobne rzeczy mogą bezpiecznie spoczywać w mniejszych kieszeniach. Komfort noszenia oraz wentylację pleców zapewnia system nośny ACS (Air Comfort System). Ze względu na swoją pojemność, plecak idealnie sprawdzi się na krótkich wyprawach, w samolotach jako bagaż podręczny oraz w użytku codziennym – do pracy, do szkoły.   

Plecak Badger Outdoor Gunny 30 l Olive z noszakiem na hełm

Sprawdź

Plecak Brandit US Cooper 25 l Black

Sprawdź
plecaki ranking

Plecak Wisport Sparrow II 20 l Coyote

Sprawdź

10. Plecak Pentagon Deos 65 l RAL7013 

Plecak Pentagon Deos o pojemności 65 litrów to wyprawowy model o taktycznej stylistyce. Doskonale sprawdza się na dłuższych wypadach survivalowych oraz kilkudniowych wędrówkach. Poza dużą pojemnością, plecak charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością na rozdarcia i przetarcia, a to za sprawą wykorzystania Cordury 500D do produkcji.

Wygodę noszenia zapewnia regulowany system nośmy, pas biodrowy oraz pas piersiowy. W komplecie z plecakiem jest również pokrowiec przecidewszczowy, który uchroni Twój ekwipunek w trakcie gwałtownej ulewy na szlaku lub w lesie.

Pojemność plecaka możesz dowolnie rozszerzać poprzez dodatkowe pojemniki zewnętrzne, które przytroczysz dzięki wbydowanemu systemu MOLLE. 
 

Ranking plecaków Militaria.pl 

Oprócz przedstawionych w rankingu plecaków mamy w ofercie dziesiątki innych modeli. Są dostępne różne pojemności, a także wersje kolorystyczne.  
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem plecaka, to sprawdź u nas duży wybór plecaków 

Napisz coś...