Skip to main content

Wśród skutecznych narzędzi do samoobrony znajdziemy broń na kule gumowe. Miotacze kul gumowych przypominają broń palną, ale nie powodują trwałych obrażeń. Pistolety na gumowe kule dostępne są bez zezwolenia i mogą je nabyć osoby powyżej 18 roku życia.

Do czego to służy miotacz kul gumowych?

Pistolety na kule gumowe są przeznaczone do samoobrony oraz treningu strzeleckiego. Możemy nimi odstraszyć przeciwnika lub strzelić do niego, powodując ból i przyczyniając się prawdopodobnie do powstania sporego siniaka. Miotacze kul strzelają z dużą mocą, przez co uderzenie pocisku jest odczuwalne nawet przez grube ubranie. Jednocześnie jeśli napastnik nie zostanie trafiony w twarz, a szczególnie w oko, to nie zrobimy mu trwałej krzywdy. Korzystając z kul pieprzowych możemy oszołomić przeciwnika z większej odległości. Inną taktyką jest ostrzelanie agresora kulami gumowymi, a następnie spryskanie go gazem pieprzowym z pojemnika z bliska.

RAM

Pistolet CO2 RAM Byrna HD – czarny

SPRAWDŹ

Pistolet CO2 RAM Sabre SL7 na kule pieprzowe

SPRAWDŹ
Kule gumowe RAM Dark Devils

Kule gumowe RAM Dark Devils .68 20 szt.

SPRAWDŹ

Jak to działa pistolet na kule gumowe?

Pistolety na kule gumowe są zasilane kapsułami CO2, które umieszcza się w magazynku lub pod lufą (czego przykładem jest model ze zdjęć). Następnie ładuje się kule, zwykle umieszczając je bezpośrednio w lufie. Markery umożliwiają prowadzenie celnego ognia na dystansie od 20 do 40 metrów. Broń wystrzeliwuje kule z gumy, można również wykorzystywać kule pieprzowe oraz kule wypełnione farbą lub wodą do treningów. Dostępne są także bardzo twarde pociski nylonowe, przeznaczone do wybijania szyb.

Pistolet na kule gumowe, leatherman, kule gumowe

Pistolet na kule gumowe wraz z gazem pieprzowym stanowią dobrze dobrany zestaw do samoobrony

Dla kogo?

Markery świetnie nadają się dla pracowników ochrony, umożliwiając trening strzelecki oraz skuteczne interwencje. Broń na kulki gumowe jest również dobrą propozycją dla osób, które podczas pracy obawiają się napadu – pracowników firm przewozowych, kierowców TIRów, taksówkarzy, obsługi nocnych punktów usługowych. Również mieszkając na odludziu czy spędzając czas w domku letniskowym warto zaopatrzyć się w pistolet zasilany kapsułami CO2.

Jak trenować?

Po zakupie należy poćwiczyć strzelanie, aby w sytuacji kryzysowej umieć się sprawnie posłużyć bronią. Do treningu warto wykorzystać tarcze wzmocnione na przykład sklejką lub płytą gipsowo-kartonową. Producenci zapewniają do ćwiczeń kule wypełnione farbą, wodą i pudrem. Rozpryskujące się pociski dokładnie znaczą trafione miejsce, ułatwiając prace nad celnością.

Gdzie kupić broń na kule gumowe?

Pistolety i karabiny strzelające kulami gumowymi znajdziesz na Militaria.pl. Dodatkowo polecamy akcesoria i różne rodzaje pocisków. Broń na kule gumowe jest skutecznym narzędziem do samoobrony. Miotacze kul gumowych dostępne są bez zezwolenia.

Napisz coś...