Skip to main content

Jakie narzędzia do samoobrony można mieć bez zezwolenia? Jest ich całkiem sporo! Wybierz produkt, który najbardziej ci odpowiada i czuj się bezpiecznie. Wszystkie przedmioty dostępne w zakładce Samoobrona na stronie Militaria.pl możesz nabyć bez zezwolenia. Przygotowaliśmy krótkie opisy wszystkich narzędzi, aby ułatwić nawet laikom zorientowanie się w temacie.

Gazy pieprzowe

Najłatwiejszy w użyciu i przeznaczony dla wszystkich. Psiknięcie w stronę twarzy napastnika gazem pieprzowym obezwładnia go na kilkadziesiąt minut, dając czas na ucieczkę i wezwanie pomocy. Użycie gazu pieprzowego nie wymaga bezpośredniego kontaktu z agresorem czy wykorzystania siły fizycznej.

noc w górach

Gaz pieprzowy Sabre Red MK2 – chmura 53 ml

SPRAWDŹ

Gaz pieprzowy Sabre Red MK2 – piana 45 ml

SPRAWDŹ

Gaz pieprzowy Policyjny 50 ml – strumień

SPRAWDŹ

Pistolety i karabinki na kule gumowe i pieprzowe

Miotacze kul gumowych i pieprzowych przypominają prawdziwą broń. Markery RAM wystrzeliwują kule z dużą siłą, dzięki czemu można nabić napastnikowi sporego siniaka, jeśli wykorzysta się kule gumowe. Kule pieprzowe działają tak samo jak gaz pieprzowy, ale można nimi trafić w oddalony cel. Dobrym wyborem do obrony osobistej jest Pistolet CO2 RAM Byrna HD na kule w kalibrze .68. Pomieści w magazynku tylko 5 kulek, ale energia kinetyczna jednej kulki to aż 15 J. Uderzenie takiej kulki będzie bardzo odczuwalne, nawet jeśli napastnik będzie miał na sobie grubą odzież.

Pistolet CO2 RAM Combat Walther PPQ M2 T4E

SPRAWDŹ
Kule gumowe RAM Dark Devils

Kule gumowe RAM Dark Devils .68 20 szt.

SPRAWDŹ

Zestaw 2 magazynków do pistoletu RAM Byrna HD

SPRAWDŹ

Paralizatory

Paralizatory to bardzo skuteczne narzędzia do samoobrony. Ich działanie polega na rażeniu prądem agresora. Aby to zrobić, trzeba się do niego zbliżyć na odległość wyciągniętej ręki, ale często samo wyciągnięcie tego przedmiotu i widok łuku elektrycznego sprawia, że napastnik odpuszcza.

Pałka teleskopowa i pałka klasyczna

Możesz się bronić także za pomocą pałki teleskopowej, typu tonfa lub klasycznej. Więcej na temat legalności pałek znajdziesz w naszym artykule, w którym zawarliśmy szczegółowe informacje na temat prawa do ich posiadania i użycia w niebezpiecznej sytuacji. Jak wybrać odpowiednią pałkę dowiesz się z innego tekstu na blogu..

Kubotany

Kubotan to niewielki, podłużny przedmiot, który wzmacnia siłę naszej pięści. Mieści się w dłoni, można go przypiąć do kluczy, a w razie ataku użyć go do obrony. Jego atuty to niepozorny wygląd oraz intuicyjna obsługa. W roli kubotanów również sprawdzają się długopisy taktyczne, których można używać na co dzień do pisania.

Paralizatory

Paralizatory

SPRAWDŹ
Pałka teleskopowa

Pałki teleskopowe (baton)

SPRAWDŹ
Kubotan, legalny czy nie

Kubotany, yawara, długopisy taktyczne

SPRAWDŹ

Broń hukowa i alarmowa

Pistolety na naboje hukowe odstraszają agresora hałasem. Wystrzelenie naboju może oszołomić napastnika oraz zaalarmuje otoczenie, że dzieje się coś złego.  Warto mieć przy sobie również alarmy dźwiękowe, które nie wyglądają jak broń, ale łatwiej je przenosić.

Pistolety gazowe

Pistolety gazowe to urządzenia o wyglądzie broni, przeznaczone do rozpraszania gazu pieprzowego. Pistolet wygląda groźnie oraz ułatwia celowanie w napastnika. Cześć pistoletów gazowych działa również jako broń hukowa.

Broń hukowa

Broń hukowa i alarmowa

SPRAWDŹ
Odstraszacze i alarmy akustyczne

Odstraszacze i alarmy akustyczne

SPRAWDŹ
Pistolety gazowe

Pistolety gazowe, pistoletowy miotacz gazu, broń gazowa

SPRAWDŹ

Broń bez zezwolenia

Wszystkie wymienione w tym artykule narzędzia do samoobrony możesz kupić bez zezwolenia. Jeśli masz wątpliwości dotyczące obrony koniecznej, to zapraszamy do lektury działu Porady na naszej stronie. Poza tym zachęcamy do lektury tekstów na blogu, dotyczących konkretnych narzędzi.

Pełną ofertę wszystkich narzędzi do samoobrony znajdziesz na Militaria.pl.

Napisz coś...