Jakie narzędzia do samoobrony można mieć bez zezwolenia? Jest ich całkiem sporo! Wybierz produkt, który najbardziej ci odpowiada i czuj się bezpiecznie. Wszystkie przedmioty dostępne w zakładce Samoobrona na stronie Militaria.pl możesz nabyć bez zezwolenia. Przygotowaliśmy krótkie opisy wszystkich narzędzi, aby ułatwić nawet laikom zorientowanie się w temacie.

Gazy pieprzowe

Najłatwiejszy w użyciu i przeznaczony dla wszystkich. Psiknięcie w stronę twarzy napastnika gazem pieprzowym obezwładnia go na kilkadziesiąt minut, dając czas na ucieczkę i wezwanie pomocy. Użycie gazu pieprzowego nie wymaga bezpośredniego kontaktu z agresorem czy wykorzystania siły fizycznej.

Gaz pieprzowy Walther Military – stożek 40 ml Gaz pieprzowy Mace Magnum 3 Gel – żel 48 ml Gaz pieprzowy Mace Take Down Extreme Omni 360 – strumień 40 ml
Gaz pieprzowy Walther Military - stożek 40 mlZobacz Gaz pieprzowy Mace Magnum 3 Gel - żel 48 mlZobacz Gaz pieprzowy Mace Take Down Extreme Omni 360 - strumień 40 mlZobacz

Pistolety i karabinki na kule gumowe i pieprzowe

Miotacze kul gumowych i pieprzowych przypominają prawdziwą broń. Markery RAM wystrzeliwują kule z dużą siłą, dzięki czemu można nabić napastnikowi sporego siniaka, jeśli wykorzysta się kule gumowe. Kule pieprzowe działają tak samo jak gaz pieprzowy, ale można nimi trafić w oddalony cel. Dobrym wyborem do obrony osobistej jest pistolet CO2 RAM Combat Walther PPQ M2 T4E, który strzela trzema rodzajami kul o kalibrze .43, czyli prawie 11 minimetrów.

Pistolet CO2 RAM Combat Walther PPQ M2 T4E Kule gumowe RAM Dark Devils .43 – 100 szt. Zapasowy magazynek do pistoletu RAM Walther PPQ M2 T4E/T4E LE
Pistolet CO2 RAM Combat Walther PPQ M2 T4EZobacz Kule gumowe RAM Dark Devils .43 - 100 szt.Zobacz Zapasowy magazynek do pistoletu RAM Walther PPQ M2 T4E/T4E LEZobacz

Paralizatory

Paralizatory to bardzo skuteczne narzędzia do samoobrony. Ich działanie polega na rażeniu prądem agresora. Aby to zrobić, trzeba się do niego zbliżyć na odległość wyciągniętej ręki, ale często samo wyciągnięcie tego przedmiotu i widok łuku elektrycznego sprawia, że napastnik odpuszcza. Sprawdź naszą ofertę paralizatorów.

Pałka teleskopowa i pałka klasyczna

Możesz się bronić także za pomocą pałki teleskopowej, typu tonfa lub klasycznej. Więcej na temat legalności pałek znajdziesz w naszym artykule, w którym zawarliśmy szczegółowe informacje na temat prawa do ich posiadania i użycia w niebezpiecznej sytuacji. Jak wybrać odpowiednią pałkę dowiesz się z innego tekstu na blogu, a duży wybór tych narzędzi znajdziesz tutaj.

Kubotany

Kubotan to niewielki, podłużny przedmiot, który wzmacnia siłę naszej pięści. Mieści się w dłoni, można go przypiąć do kluczy, a w razie ataku użyć go do obrony. Jego atuty to niepozorny wygląd oraz intuicyjna obsługa. W roli kubotanów również sprawdzają się długopisy taktyczne, których można używać na co dzień do pisania. Posiadamy spory wybór kubotanów i długopisów taktycznych.

Broń hukowa i alarmowa

Pistolety na naboje hukowe odstraszają agresora hałasem. Wystrzelenie naboju może oszołomić napastnika oraz zaalarmuje otoczenie, że dzieje się coś złego. Broń hukową i alarmową znajdziesz tutaj. Sprawdź również alarmy dźwiękowe, które nie wyglądają jak broń, ale łatwiej je przenosić.

Pistolety gazowe

Pistolety gazowe to urządzenia o wyglądzie broni, przeznaczone do rozpraszania gazu pieprzowego. Pistolet wygląda groźnie oraz ułatwia celowanie w napastnika. Cześć pistoletów gazowych działa również jako broń hukowa. Pełna oferta pistoletów gazowych na stronie Militaria.pl.

Broń bez zezwolenia

Wszystkie wymienione w tym artykule narzędzia do samoobrony możesz kupić bez zezwolenia. Jeśli masz wątpliwości dotyczące obrony koniecznej, to zapraszamy do lektury działu Porady na naszej stronie. Poza tym zachęcamy do lektury tekstów na blogu, dotyczących konkretnych narzędzi.