Skip to main content

„Mistrz” – film o legendarnym pięściarzu z KL Auschwitz. Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku trafi do kin 27 sierpnia. Piotr Gławcki w roli głównej. Militaria.pl jest patronem medialnym.

Teddy – symbol nadziei na przetrwanie

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego AuschwitzPrzedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

Czternaście miesięcy intensywnego treningu i diety, nauka boksu, zrzucenie 16 kg wagi –  tak wyglądały przygotowania Piotra Głowackiego do wymagającej roli pięściarza z obozu koncentracyjnego Auschwitz. 

„Jest to przede wszystkim opowieść o niezwykłym człowieku, który dzięki swojej pasji i  umiejętnościom pokazał, że nawet w tak nieludzkich warunkach można pokonać zło i zachować godność.”

Napisz coś...