Skip to main content

Dni Fantastyki 2021 odbyły się 20-22 sierpnia tradycyjnie w Centrum Kultury Zamek we wrocławskiej Leśnicy. Autorzy książek, znawcy kultury fantastycznej i grozy, autorzy podcastów i cosplayerzy zgromadzili się tam po raz 16. Po raz kolejny ufundowaliśmy nagrodę Najlepsze ostrze. Wysłaliśmy tam również naszą fotoreporterkę!

Dni Fantastyki – garść informacji

Motywem przewodnim XVII Dni Fantastyki był Nowy Fantastyczny Świat, przez który należy rozumieć tematykę science-fiction skupiającą się na ukazaniu rozmaitych wizji nadchodzącej przyszłości, a który dotyczy gatunków takich jak fantastyka socjologiczna czy postapokaliptyczna, utopia i antyutopia, retrofuturyzm albo historia alternatywna. Uczestnicy przy okazji brania udziału w organizowanych w ramach festiwalu wydarzeniach czy atrakcjach mogli odkryć szanse oraz zagrożenia dla ludzi w przyszłości, a także zbadać potencjalne ścieżki rozwoju ludzkości czy zweryfikować zaproponowane przez różnych twórców perspektywy. Tegoroczna edycja była również poświęcona Stanisławowi Lemowi, który w tym roku obchodziłby setne urodziny.

Nagroda Najlepsze ostrze to kategoria dla strojów zawierających element broni białej, z nagrodą ufundowaną przez Militaria.pl. W tym roku miecz otrzymała cosplayerka Lady Zannah w kostiumie Zignore z Monster Hunter. Gratulujemy!

Naszą reporterkę zachwyciła niesamowita serdeczność i otwartość wszystkich uczestników oraz wymieszanie epok, kultur oraz uniwersów, z których wywodziły się przebrania, jak na przykład postaci z Gwiezdnych Wojen siedzące obok rzymskich legionistów, w towarzystwie żołnierzy z czasów II Wojny Światowej. Jest to mieszanka wybuchowa, a podczas dni Fantastyki można zobaczyć to wszystko obok siebie w idealnej symbiozie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia, żebyście mogli poczuć tę atmosferę!

Napisz coś...