Skip to main content

EDC Jacka to prosty zestaw, składający się jedynie z 8 elementów. Zawiera przedmioty, które są przydatne na co dzień w pracy w warunkach miejskich. Zajrzyjmy Jackowi do kieszeni. 

Multitool to najważniejszy i najczęściej używany przedmiot. Leatherman Charge TTi kryje w sobie 19 narzędzi – od przydatnych właściwie codziennie kombinerek i wymiennych bitów, po sporadycznie używaną piłkę do metalu i miarkę. Multitool służy również do regulacji repliki ASG. Do modelu Charge jest dołączona kabura na pas, w której Jacek zawsze przenosi narzędzie. Multitool jest ozdobiony autografem Tima Leathermana, wykonanym na zlocie Knives.pl jesienią 2015. 

Uzupełnieniem funkcji Leathermana jest scyzoryk Victorinox, model Huntsman. Szwajcarski wynalazek posiada kilka narzędzi (na przykład korkociąg), których nie ma w amerykańskim mulitoolu. Poza tym fajnie mieć oba. 

Pancerny smartfon Evolveo E2 bardzo dobrze pasuje do osób takich jak Jacek, czyli pracujących czasem w trudnych warunkach i aktywnie spędzających wolny czas. Podczas wypadu na strzelankę nie musi się obawiać, że telefon zostanie zniszczony podczas zabawy. Wytrzymała obudowa, odporność na wodę i pył to zalety, które sprawdziły się również w pracy. 

Oprócz ostrzy w multitoolu i scyzoryku w zestawie znajduje się również składany folder CRKT M21-04. Argumentem przesądzającym za wyborem tego modelu jest wygodna rękojeść, która nie męczy dłoni nawet podczas długotrwałej pracy. Nóż przydaje się do otwierania pudełek i paczek z nowymi produktami, do podważania, i do przygotowywania posiłków. 

Multitool Leatherman Wave Plus

Sprawdź

Latarka Olight S30R III Baton SET

Sprawdź

Nóż składany Spyderco Tenacious

Sprawdź

Zupełnie odwrotnie jest z latarką – w tym EDC za oświetlenie odpowiada Olight S1 Baton. Miniaturowa latarka nie przeszkadza w niczym podpięta do kluczy, jednocześnie w razie potrzeby zapewniająca strumień światła o mocy 500 lumenów. Dobrze służy, jeśli trzeba znaleźć jakąś drobną zgubę pod biurkiem. Poza tym można ją przypinać do repliki za pomocą uchwytu montażowego. 

Bransoletka z paracordu jest traktowana jako męska biżuteria, ale może kiedyś linka przyda się w ekstremalnej sytuacji, do czego warto być przygotowanym. Karabińczyk Leathermana nie jest wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, tylko jako breloczek i do przypinania różnych elementów do plecaka i szlufek w spodniach. 

Ostatnim elementem zestawu EDC Jacka jest kolekcjonerska zapalniczka Zippo. Jest to replika egzemplarza stworzonego do filmu Constantine. Oryginał zagrał na przykład w tej scenie: 

Jacek w Militaria.pl jest nadwornym fotografem, asystuje także podczas tworzenia filmów na nasz kanał YouTube. Należy do grupy airsoftowej Południowy-Zachód. 

One Comment

Napisz coś...