Skip to main content

Już niedługo Dzień Ojca! Czy macie pomysł na prezent? W tym roku proponujemy bardzo klasyczne rzeczy, ale w każdej jest jakiś bajer. Zobaczcie, co przygotowaliśmy, żeby ułatwić Wam wybór. Dodatkowo ustaliliśmy maksymalny budżet na 150 złotych.

Kieszonkowa latarka

Kilka dni temu w naszym sklepie pojawiła się nowość – latarka Olight I1R. Zapowiadana jako następca popularnego modelu I3E, więc posiada wiele jego cech. Po pierwsze jest bardzo mała – ma niewiele ponad 4 centymetry, czyli mieści się w zamkniętej dłoni i można ją nosić jako breloczek. Po drugie – wykorzystano w niej także diodę Philips LUXEON TX LED oraz optykę PMMA TIR. Zmiana nastąpiła w kwestii zasilania. Latarka działa dzięki wbudowanemu akumulatorowi litowo-jonowemu, który ładuje się przez port Micro-USB. Do tego oferuje dwa tryby świecenia – 130 lumenów i 5 lumenów. Zasięg skuteczny wynosi 54 metry.

Elegancki folder

Nóż składany to podstawowy element męskiego wyposażenia. Przydaje się do wielu codziennych czynności, od ucięcia niesfornej nitki, przez otworzenie listu czy paczki, po przygotowanie posiłku i do innych nieprzewidzianych zadań. Prosty folder pasuje do każdego stroju, a niewielki rozmiar sprawia, że nie będzie wypychał kieszeni nawet w eleganckim ubraniu. Takie są na przykład noże marki Sanrenmu, wyróżniające się płaskim kształtem w pozycji złożonej, a po rozłożeniu oferujące wygodne ostrze robocze. Polecamy te noże ze względu na świetny stosunek jakości do ceny.

(Prawie) klasyczny portfel

Skórzany portfel to również bardzo męski atrybut. Po przechowywane wewnątrz dokumenty, karty płatnicze i gotówkę musi się wygodnie sięgać. Niektórzy wolą trzymać bilon w kieszeni, więc przegródka na monety nie jest im potrzebna. Inni mają więcej ,,plastików” do przechowywania, a znalezienie portfela, do którego się mieści dowód rejestracyjny, graniczy z cudem. Te problemy i jeszcze kilka innych rozwiązują portfele Koruma. Dostępnych jest kilka modeli, które różnią się rozmiarem i rozmieszczeniem przegródek. Można wybrać wersję przystosowaną tylko do noszenia kart lub rozbudowaną, która jest wyposażona w przestrzeń do przechowywania bilonu, kart oraz dowodu rejestracyjnego. Wszystkie portfele Koruma mają specjalne kieszenie chronione technologią RFID Stop, która zapobiega nieautoryzowanemu odczytowi danych. W skrócie – zapobiega kradzieży pieniędzy i danych z kart umieszczonych w takim portfelu.

Długopis taktyczny

Do klasycznych prezentów należy też pióro. Trochę modyfikując ten standard proponujemy długopis taktyczny. Działa on jak zwyczajne pisadło, ale jest wykonany z twardego materiału – zwykle z aluminium lotniczego. Dzięki temu długopis taktyczny jest prawie niezniszczalny oraz może spełniać również rolę kubotanu. Ma wygląd zwyczajnego przedmiotu codziennego użytku, a jednocześnie skutecznie sprawdza się jako narzędzie do samoobrony.

Plecak wycieczkowy

Czy twój tata od lat używa tego samego plecaka? Podaruj mu na dzień ojca nowy, który przyda się na weekendowych wypadach. Plecaki Badger Outdoor Recon są przystosowane do wygodnego przenoszenia bagażu – wyposażono je w dwie komory główne, dodatkowe kieszenie i organizery, w których można wygodnie rozłożyć potrzebne rzeczy i łatwo je odszukać. Na dłuższe wyjazdy dobry będzie plecak Brandit Kampfrucksack o pojemności 65 litrów, który na tle innych plecaków wyróżnia się klasycznym wyglądem. Będzie dobry dla kogoś, kto ceni rzeczy proste, bez zbędnych dodatków.

Prezent na Dzień Ojca

Upominek z pewnością sprawi przyjemność twojemu tacie, ale nie zapominaj, że rzeczy materialne nie są najważniejsze. Najlepszym prezentem będzie wspólne spędzenie czasu i poświęcenie uwagi drugiej osobie. Poniżej trochę podpowiedzi, co możecie razem robić:

Napisz coś...