Skip to main content

Czy wiesz już, co spakować na majówkę? Niezależnie od tego, czy wybierasz się nad jezioro, w góry, zamierzasz wybrać się na przejażdżkę rowerową lub odpoczywać w ogrodzie – warto przygotować się na różne warunki i okoliczności. Zobacz naszą listę gadżetów, które sprawdzą się wszędzie!

Okulary przeciwsłoneczne – zadbaj o ochronę oczu

Okulary chroniące nasze oczy przed słońcem to akcesorium obowiązkowe! Dobre okulary zabezpieczają wzrok przed szkodliwym promieniowaniem, zapobiegają chwilowemu oślepieniu na przykład podczas jazdy samochodem i chronią przed dostaniem się do oczu małych obiektów. To ostatnie jest szczególnie istotne podczas uprawiania rozmaitych sportów – zrozumie to każdy, komu podczas jazdy rowerem wpadła do oka mucha. Ponadto okulary balistyczne nadają się także do wykorzystania podczas rozgrywek ASG, strzelania z wiatrówki czy z broni ostrej. Do tego okulary przeciwsłoneczne po prostu dobrze wyglądają.

Okulary taktyczne Bolle Rush + Smoke

SPRAWDŹ

Okulary taktyczne Bolle Mercuro Smoke Polarized

SPRAWDŹ

Okulary taktyczne Bolle Contour II Smoke Polarized

SPRAWDŹ

Środek na kleszcze i komary, czyli nie daj się kąsać

Yzzb.. yzb… bzzzz… bzyczenie komarów bywa irytujące, ale nie to jest największym problemem. Dużo gorsze jest ukąszenie przez kleszcza – roznoszą one różne groźne choroby, między innymi boreliozę. Z tego względu repelenty na owady to must have od wiosny do późnej jesieni. Stosuj środki ochronne nie tylko wtedy, gdy wybierasz się na łąkę czy do lasu – kleszcze mogą zaatakować też w ogrodzie lub miejskim parku. Pamiętaj również o zabezpieczeniu dzieci oraz zwierząt domowych przed ukąszeniami.

Repelent na owady, przydatny środek na majówkowy wyjazd

Repelent na owady Mugga Extra Strong spray 50% DEET 75 ml

SPRAWDŹ
na kleszcze

Ultradźwiękowy odstraszacz kleszczy TickLess dla ludzi

SPRAWDŹ
Repelent na kleszcze Bros Spray na odzież 90 ml

Repelent na kleszcze Bros Spray na odzież 90 ml

SPRAWDŹ

Relaks w hamaku

Kiedy już nałożysz na nos okulary i nałożysz preparat przeciwko kleszczom, możesz wyruszać w drogę, a po aktywnie spędzonym dniu należy się odpoczynek. Jak najlepiej się zrelaksować? Oczywiście leżąc w hamaku!

polecamy co spakować na majówkę, weź ze sobą hamak

Lekki hamak możesz zabrać ze sobą właściwie wszędzie i rozłożyć go w dowolnym miejscu, oczywiście o ile jest go na czym powiesić. Możesz więc rozłożyć go w lesie, aby odpocząć na chwilę lub skorzystać z noclegu pod gołym niebem. W tym celu przyda się również moskitiera i ocieplana podpinka, żeby nie zmarznąć podczas chłodniejszej nocy. Przed ewentualnym deszczem  osłonisz się za pomocą tarpu rozciągniętego nad wiszącym łóżkiem. Jeśli nie jesteś gotowy na taką przygodę, to możesz również wykorzystać hamak w ogrodzie czy na działce.

Hamak z moskitierą Bushmen Bushbed Hammock

SPRAWDŹ
Ponczo Badger Outdoor Rain Poncho Ripstop

Ponczo Badger Outdoor Rain Poncho Ripstop
 

SPRAWDŹ
podpinka do hamaka

Podpinka hamakowa Bushmen Underquilt Glow -2°C

SPRAWDŹ

Deszcz nie zepsuje Ci planów

Nie damy ci gwarancji, że cała majówka będzie słoneczna, ale możemy polecić Ci sposoby, jak zabezpieczyć się przed deszczem. Wyruszając na wycieczkę weź ze sobą lekkie i nieprzemakalne ponczo. Zajmuje niewiele miejsca, więc możesz schować je w małej kieszeni plecaka, w przeciwieństwie do kurtki przeciwdeszczowej, która jest często największym pakunkiem w bagażu na krótkim wyjeździe. Nawet gdy rano pogoda zapowiada się na słoneczną, lepiej spakować ponczo i być przygotowanym na jej gwałtowną zmianę. Peleryna jest tak skonstruowana, żeby okryć całą postać, łącznie z plecakiem. Możesz też wybrać model ze specjalną kieszenią na plecak. Jeśli zamiast poncza wolisz kurtkę, to warto zaopatrzyć się w osobny pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak. Świetnie sprawdza się na rowerze – chroni bagaż nie tylko przed zmoczeniem, ale także przed rozbryzgami błota.

latarka czołowa

Latarka taktyczna czołowa i kątowa Olight Perun 2 Cool White Kit z opaską

SPRAWDŹ
powerbank solarny

Powerbank solarny Xtorm 10000 mAh 20W
 

SPRAWDŹ
latarka olight array

Latarka czołowa Olight Array 2S – 1000 lumenów
 

SPRAWDŹ

Praktyczna elektronika

Nie możesz zapomnieć o wrzuceniu do plecaka kliku gadżetów elektronicznych. Latarka 2 w 1 – czołowa i kątowa, pozwala zaoszczędzić miejsce i można z niej korzystać wygodnie w zależności od potrzeb. Głośnik łączący się ze smartfonem czy tabletem przez bluetooth umożliwia zorganizowanie niespodziewanej imprezy gdzie tylko chcesz! Żeby nie zaskoczyły Cię rozładowane baterie we wszystkich gadżetach, zapakuj także powerbank, czyli przenośną ładowarkę.

Kiedy wiesz już, co spakować na majówkę…

… ruszaj w drogę i baw się dobrze!

Napisz coś...