Skip to main content

Czy wiesz już, co spakować na majówkę? Niezależnie od tego, czy wybierasz się nad jezioro, w góry, zamierzasz wybrać się na przejażdżkę rowerową lub odpoczywać w ogrodzie – warto przygotować się na różne warunki i okoliczności. Zobacz naszą listę gadżetów, które sprawdzą się wszędzie!

Okulary przeciwsłoneczne – zadbaj o ochronę oczu

Okulary chroniące nasze oczy przed słońcem to akcesorium obowiązkowe! Dobre okulary zabezpieczają wzrok przed szkodliwym promieniowaniem, zapobiegają chwilowemu oślepieniu na przykład podczas jazdy samochodem i chronią przed dostaniem się do oczu małych obiektów. To ostatnie jest szczególnie istotne podczas uprawiania rozmaitych sportów – zrozumie to każdy, komu podczas jazdy rowerem wpadła do oka mucha. Ponadto okulary balistyczne nadają się także do wykorzystania podczas rozgrywek ASG, strzelania z wiatrówki czy z broni ostrej. Do tego okulary przeciwsłoneczne po prostu dobrze wyglądają.

Okulary taktyczne Bolle Solis Smoke

SPRAWDŹ

Okulary taktyczne OPC Military Marines Blk Mat Smoke Reve z polaryzacją

SPRAWDŹ
Akcesoria na majówkę, okulary

Okulary taktyczne Bolle Contour Metal Smoke

SPRAWDŹ

Środek na kleszcze i komary, czyli nie daj się kąsać

Yzzb.. yzb… bzzzz… bzyczenie komarów bywa irytujące, ale nie to jest największym problemem. Dużo gorsze jest ukąszenie przez kleszcza – roznoszą one różne groźne choroby, między innymi boreliozę. Z tego względu repelenty na owady to must have od wiosny do późnej jesieni. Stosuj środki ochronne nie tylko wtedy, gdy wybierasz się na łąkę czy do lasu – kleszcze mogą zaatakować też w ogrodzie lub miejskim parku. Pamiętaj również o zabezpieczeniu dzieci oraz zwierząt domowych przed ukąszeniami.

Repelent na owady, przydatny środek na majówkowy wyjazd

Repelent na owady Mugga spray 9,5% DEET (75 ml)

SPRAWDŹ
Spray na komary

Ultrathon Spray 25% DEET repelent na komary, kleszcze, owady (177 ml)

SPRAWDŹ
Środek na komery i kleszcze

Płyn Vaco na komary i kleszcze 80 ml – dla dzieci

SPRAWDŹ

Relaks w hamaku

Kiedy już nałożysz na nos okulary i nałożysz preparat przeciwko kleszczom, możesz wyruszać w drogę, a po aktywnie spędzonym dniu należy się odpoczynek. Jak najlepiej się zrelaksować? Oczywiście leżąc w hamaku!

polecamy co spakować na majówkę, weź ze sobą hamak

Lekki hamak możesz zabrać ze sobą właściwie wszędzie i rozłożyć go w dowolnym miejscu, oczywiście o ile jest go na czym powiesić. Możesz więc rozłożyć go w lesie, aby odpocząć na chwilę lub skorzystać z noclegu pod gołym niebem. W tym celu przyda się również moskitiera i ocieplana podpinka, żeby nie zmarznąć podczas chłodniejszej nocy. Przed ewentualnym deszczem  osłonisz się za pomocą tarpu rozciągniętego nad wiszącym łóżkiem. Jeśli nie jesteś gotowy na taką przygodę, to możesz również wykorzystać hamak w ogrodzie czy na działce.

Hamak Texar mini – oliwkowy

SPRAWDŹ

Hamak TigerWood Ważka V1 Black

SPRAWDŹ

Hamak TigerWood Ważka V2 Camo

SPRAWDŹ

Deszcz nie zepsuje Ci planów

Nie damy ci gwarancji, że cała majówka będzie słoneczna, ale możemy polecić Ci sposoby, jak zabezpieczyć się przed deszczem. Wyruszając na wycieczkę weź ze sobą lekkie i nieprzemakalne ponczo. Zajmuje niewiele miejsca, więc możesz schować je w małej kieszeni plecaka, w przeciwieństwie do kurtki przeciwdeszczowej, która jest często największym pakunkiem w bagażu na krótkim wyjeździe. Nawet gdy rano pogoda zapowiada się na słoneczną, lepiej spakować ponczo i być przygotowanym na jej gwałtowną zmianę. Peleryna jest tak skonstruowana, żeby okryć całą postać, łącznie z plecakiem. Możesz też wybrać model ze specjalną kieszenią na plecak. Jeśli zamiast poncza wolisz kurtkę, to warto zaopatrzyć się w osobny pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak. Świetnie sprawdza się na rowerze – chroni bagaż nie tylko przed zmoczeniem, ale także przed rozbryzgami błota.

Ponczo przeciwdeszczowe Texar

Ponczo Texar Olive 

SPRAWDŹ
Ponczo przeciwdeszczowe moro

Ponczo Texar Ripstop PL Camo

SPRAWDŹ
Akcesria na deszczową majówkę

Pokrowiec wodoodporny na plecak Rockland – M

SPRAWDŹ

Praktyczna elektronika

Nie możesz zapomnieć o wrzuceniu do plecaka kliku gadżetów elektronicznych. Latarka 2 w 1 – czołowa i kątowa, pozwala zaoszczędzić miejsce i można z niej korzystać wygodnie w zależności od potrzeb. Głośnik łączący się ze smartfonem czy tabletem przez bluetooth umożliwia zorganizowanie niespodziewanej imprezy gdzie tylko chcesz! Żeby nie zaskoczyły Cię rozładowane baterie we wszystkich gadżetach, zapakuj także powerbank, czyli przenośną ładowarkę.

Latarka na wyprawę

Latarka czołowa i kątowa Olight H2R Cool White – 2300 lumenów

SPRAWDŹ

Ładowarka Nitecore F1 z funkcją Powerbanku

SPRAWDŹ
wyjazd majówkowy, akcesoria na majówkę

Latarka czołowa i kątowa Olight H1R Nova Neutral White – 600 lumenów

SPRAWDŹ

Kiedy wiesz już, co spakować na majówkę…

… ruszaj w drogę i baw się dobrze!