Skip to main content

Niezniszczalny John Rambo powraca! Od piątku 20 września 2019 w kinach będzie można obejrzeć film Rambo. Ostatnia krew, gdzie Sylvester Stallone znów wciela się w rolę weterana z Wietnamu, który stał się maszyną do zabijania. Zanim obejrzycie nowy film, przeczytajcie przegląd najsłynniejszych broni (i nie tylko), których używał Rambo!

Pamiętacie Rambo. Pierwsza krew? W pierwszej części filmu bohater używa trzech broni – karabinów M60 i M16 oraz noża survivalowego. Chociaż w tej części Rambo zabija tylko jedną osobę, wykorzystuje niszczycielską siłę M60 do siania destrukcji. M60 i M16 to obok śmigłowców UH1 dwie najbardziej ikoniczne konstrukcje wykorzystane w czasie wojny w Wietnamie. Zwłaszcza M60 dzięki występom w filmach stał się jednym z symboli kina akcji lat 80. i 90. Nóż survivalowy z pierwszego filmu o Rambo miał w rękojeści schowek na igłę i nitkę, kompas i inne drobiazgi ułatwiające przetrwanie.

Nóż Rambo

W Pierwsza krew II i w następnych częściach Rambo posługiwał się innym nożem. Był on większy – całość ma prawie 40 centymetrów, w tym ponad 25 centymetrowa głownia ze stali 420. Zaprojektował go knifemaker Jimmy Lile. Replikę tego noża z autografem Sylvestra Stallone’a możecie kupić na Militaria.pl!

Nóż Master Cutlery Survivor 15″

Sprawdź

Nóż Master Cutlery Survivor (HK-786GN)

Sprawdź
nóż survivalowy rambo

Karabinek szturmowy AEG Specna Arms RRA SA-C01 CORE – czarny

Sprawdź

M60E3, łuk i maczeta

W drugiej części cyklu bohater używa M60E3 – lżejszą, ulepszoną wersję M60 zbudowaną na bazie doświadczeń zebranych z wojny wietnamskiej. Głównym zadaniem postawionym przed projektantami nowego modelu było obniżenie masy karabinu. Zastosowano krótszą i lżejszą lufę, ulepszono system odprowadzania gazów, nowy dwójnóg i pionowy chwyt przedni, który ułatwia kontrolę karabinu przy strzelaniu w sytuacjach uniemożliwiających wykorzystanie dwójnogu lub podstawy. M60E3 stał się niezwykle popularny wśród komandosów z Navy Seals, to także ten wariant służył żołnierzom w czasie operacji Pustynna Burza.

W filmie bohater wykorzystuje go do uratowania więźniów, eliminując przy tym niepoliczalną liczbę bezimiennych zbirów. W jednej z finałowych scen Rambo wykorzystuje granatnik M72 LAW, aby zgładzić głównego antagonistę.

Łuk bloczkowy Poe Lang Cobra Protex 55 lb Czarny

Sprawdź

Kurtka Brandit M65 Classic Olive

Sprawdź

Pistolet ASG GBB Cybergun Colt 1911 Metal

Sprawdź

Nie tylko Broń
Zaprojektowana przez firmę Alpha Industries na początku lat 60. służyła żołnierzom aż do końca XX w. stając się znakiem rozpoznawczym weteranów wojny wietnamskiej. a w kolejnych latach, dzięki popkulturze zyskała status kultowej. Następnie spopularyzowana przez popkulturę – między innymi przez serię Rambo. Ze względu na swoją historię i praktyczny projekt jest produkowana oraz noszona przez wiele osób do dzisiaj.

Napisz coś...