Skip to main content

Otaczamy się coraz większa ilością sprzętu elektronicznego, który ułatwia nam życie. Smartfon, nawigacja GPS, tablet, odtwarzacz MP3, czytnik e-booków i tak dalej. Wszystkie te urządzenia potrzebują prądu do działania. W przypadku braku dostępu do sieci elektrycznej z pomocą przyjdzie  nam powerbank. 

Powerbank to inaczej akumulator zewnętrzny. Urządzenie, które akumuluje energię i jest naszą przenośną ładowarką. Wyglądem powerbank zwykle przypomina większego smartfona, ale istnieją modele w rozmaitych kształtach, na przykład imitujące kartę kredytową czy postacie z kreskówek. Wewnątrz tego urządzenia znajdują się ogniwa litowo-jonowe lub litowo-polimerowe. 

Ładowarka Nitecore F1 z funkcją Powerbanku

Sprawdź

Smartfon Rugged Toughphone S11 Yellow

Sprawdź

Akumulator 3,6V Olight 18650 3400 mAh

Sprawdź

Najważniejsza cecha powerbanku 

Najważniejszym parametrem przenośnej ładowarki jest jej pojemność, wyrażana w miliamperogodzinach (mAh). Przeciętnie smartfon posiada akumulator o pojemności 2-3 tysięcy mAh. W zależności od tego, jakie sprzęty i ile razy chcemy naładować za pomocą powerbanka, dobieramy pojemność naszego akumulatora. Ładowarka firmy Rugged wyróżnia się dużą pojemnością aż 12 tysięcy mAh, co oznacza, że można nią naładować kilka razy pancerny smartfon z wytrzymałą baterią o pojemności ponad 4 mAh. Ponadto powerbank Rugged jest wyposażony w panele solarne. Dzięki temu można go naładować w słoneczną pogodę bez dostępu do stałego zasilania. Wystarczy przyczepić urządzenie do plecaka, a akumulator naładuje się  podczas wycieczki. Można również zostawić go w mocno nasłonecznionym miejscu i korzystać potem ze skumulowanej energii. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne, jeśli wybieramy się na długą wyprawę i nie mamy pewności, czy uda się gdzieś naładować telefon. 

Powerbank Rugged Solar można przypiąć do plecaka, aby ładował się w czasie marszu

Niosąc powerbank Rugged Solar przypięty do plecaka nie musisz się obawiać, że zniszczy go pył lub nagły opad deszczu. Urządzenie spełnia normę IP65, co oznacza, że jest odporne na pył i zalanie wodą. Niestraszne są mu również wstrząsy, wibracje i upadek z jednego metra. Pozostaje dobrze go przytroczyć do plecaka, żeby się nie zgubił i można ruszać w trasę. 

Akumulatory zewnętrzne Rugged Solar znajdziesz pod tym linkiem, a pancerne smartfony tutaj. 

2 komentarze

  • Piotr pisze:

    Telefony RUNBO mają już w standardzie bardzo duże baterii. Ciekawe rozwiązania to modele RUGGED PHONES i TOUGHPHONE.
    Oczywiście nie ma co gardzić porządnym power bankiem marki RUGGED. Ciekawe modele mają jeszcze panel solarny.

    • W tekście jest mowa własnie o tych z panelem solarnym. Nawet bateria w Runbo może się kiedyś wyładować, chcieliśmy podkreślić właśnie dużą pojemność power banków Rugged, które są w stanie naładować NAWET akumulator w pancernym smartfonie i to kilka razy.

Napisz coś...

%d bloggers like this: