Skip to main content

Poszukując pomysłu na prezent dla bliskich, warto skupić swoją uwagę na asortymencie współgrającym z zainteresowaniami obdarowanego. Przedstawimy tutaj kilka pomysłów na prezenty dla turysty. Każda osoba lubiąca podróżować po uczęszczanych szlakach, jak i preferująca samotne wojaże, na pewno doceni fanty, które zadbają o jego bezpieczeństwo, zapewnią możliwość spożycia posiłku i poprawią komfort podróży. Sprawdź nasze pomysły na prezenty dla turysty!

Najpierw bezpieczeństwo!

Zaczniemy od tego, co najważniejsze. Bezpieczeństwo w podróży jest sprawą kluczową, to nie podlega dyskusji. O ile w przypadku podróżowania w grupie, zawsze możemy liczyć na czyjąś pomoc, w przypadku samotnych wędrówek warto zabezpieczyć się na nieprzewidziane sytuacje. Jako asortyment podstawowy zdecydowanie trzeba uznać apteczkę. Podróżując w grupie mamy komfort, że sami posiadamy niezbędny asortyment medyczny i w przypadku urazów będziemy w stanie opatrzyć siebie, jak i innych. Jeżeli podróżujemy samotnie lub udaliśmy się na bushcraftową wyprawę, warto mieć z sobą jakiekolwiek środki do odkażenia rany i jej zabezpieczenia. Nawet najbardziej podstawowy model apteczki wyposażony będzie w plastry, kompresy i chustę trójkątną. Oferować będzie również niewielki gabaryt i wagę, aby nie wadził nam w podróży i nie był zbytnim obciążeniem. 

W podbramkowych sytuacjach przyda się również źródło ciepła i światła, czyli ognisko. Zdecydowanym ułatwieniem będzie wyposażenie się w krzesiwo. Dzięki niemu dużo sprawniej rozpalimy ogień, przy którym zarówno będziemy mogli się ogrzać i przetrwać chłodną noc, jak i przyrządzić prosty posiłek. Małe, poręczne i idealne rozwiązanie dla każdego podróżnika. Ostatnim zaproponowanym gadżetem wartym zabrania w podróż, będzie śpiwór termiczny. Jest on doskonałym uzupełnieniem zestawu gwarantującym nam bezpieczne spędzenie nocy w terenie, bez obawy o wychłodzenie organizmu. Jego gabaryt nie przysporzy nam kłopotów podczas transportu. Można go podsumować: niby niewiele, ale warto mieć. 

Gdy asortyment zapewniający podstawowe bezpieczeństwo mamy wybrany, warto rozważyć kolejne pozycje, które będą doskonałym uzupełnieniem prezentu dla turysty. 

Apteczka osobista Vera – czerwona

Sprawdź

Krzesiwo Light My Fire Firesteel 2.0 Bio Army z gwizdkiem

Sprawdź

Śpiwór termiczny Badger Outdoor ESB

Sprawdź

Kuchnia turysty 
 

Nic nie poprawia nastroju w podróży tak jak pełny brzuch. Chcąc obdarować bliską nam osobę produktami, które ułatwią zorganizowanie podstawowej kuchni poza domem. Kluczowa dla ludzkiego organizmu jest oczywiście woda. Nie zawsze możemy zabrać z sobą wystarczającą ilość wody ze względu na jej wagę lub dostępna jakość wody budzi nasze zastrzeżenia. Rozwiązaniem tego problemu mogą być tabletki uzdatniające wodę lub filtry do wody. Jest to gadżet szczególnie często wybierany przez osoby udające się w egzotyczne rejony świata.  

Czysta woda zarówno nawodni nasz organizm, jak i pozwoli przygotować prosty posiłek. Przykładem tutaj jest żywność liofilizowana, która wymaga jedynie wody, aby stać się pełnoprawnym posiłkiem. Zdecydowanym udogodnieniem w spożywaniu posiłków w polowych warunkach będzie klasyczna menażka. Zarówno ugotujemy w niej wodę nad ogniem, jak i przyrządzimy prosty posiłek. Jest to jeden z najbardziej klasycznych gadżetów wybieranych przez harcerzy i fanów bushcraftu, tak więc i turysta, który lubi zejść z utartego szlaku, na pewno doceni taki gadżet.  

Gdy przygotujemy posiłek w terenie i dalej chcemy kontynuować naszą wędrówkę lub zostawić część posiłku na później doskonałym uzupełnieniem okażą się termosy. Występują one zarówno jako modele przeznaczone do transportu napojów, jak i te, które przystosowane są do zachowania wysokiej temperatury całych dań. Dobry termos przyda się niezależnie czy wybierzemy się pod namioty, do lasu czy też później będziemy użytkować go w pracy lub szkole. 

Wszystkie wspominane produkty kierowane są głównie myślą praktyczności. Każdy będzie zadowolony z prezentu, który będzie faktycznie wykorzystywać, a nie będzie jedynie przyozdabiać półki w domu. 

Filtr do wody Sawyer Mini Blue 

Sprawdź
prezenty dla turysty

Menażka Badger Outdoor 3Steelcook

Sprawdź

Termos Fjord Nansen Honer 0,7l Black

Sprawdź

Komfort 

Finalnym segmentem produktów, które mogą być dobrym pomysłem jako prezent dla turysty, są produkty, które wpłyną na poprawę wygody podróżowania. W przypadku nieco wygodniejszych podróży pieszych lub nawet autem będzie wyposażenie naszego turysty w kuchenkę turystyczną. Dostępne modele łatwo pomogą przyrządzić ciepły posiłek, o którym była mowa już wcześniej. Jest kilka rodzajów zasilania takich kuchenek, jednak biorąc pod uwagę zachowanie maksymalnie małego gabarytu i wagi takich gadżetów, najlepiej sprawdzą się kuchenki zasilane paliwem stałym lub kuchenki spirytusowe.  

Dla fanów nieco bardziej ekstremalnych form podróżowania czy też bushcraftu, ciekawą opcją mogą być hamaki podróżne. Głównymi ich cechami jest niewielka waga, duża wytrzymałość oraz mały gabaryt po złożeniu. Dzięki małemu rozmiarowi nie będzie on problemem przy pakowaniu, waga takich hamaków nie przekracza 1 kg, a wytrzymałość potrafi sięgać nawet 200 kilogramów. Bardziej zaawansowane modele posiadają wbudowaną moskitierę, która uchroni użytkownika przed dokuczliwymi owadami.  

W przypadku organizacji takiego noclegu nie jesteśmy jednak zabezpieczeni przed deszczem. Doskonałym uzupełnieniem hamaków jest podarowanie razem z nim płachty biwakowej znanej jako tarp. W łatwy sposób możemy zamontować taką płachtę nad hamakiem, dzięki czemu jesteśmy zabezpieczeni zarówno od deszczu, jak i wiatru. Część modeli oferuje z jednej strony powłokę z folii termoizolacyjnej, która wpływa również pozytywnie na zachowanie temperatury panującej wokół nas. 

Kuchenka turystyczna Esbit z garnkiem Cookset 985 ml

Sprawdź
prezenty dla turysty

Hamak z moskitierą Bushmen Bushbed Hammock

Sprawdź

Płachta biwakowa Bushmen Thermo Tarp z termoizolacją 2×3

Sprawdź

Trafione prezenty dla turysty 

Podsumowując, jest wiele produktów, które mogą być świetnym pomysłem na prezent dla turystów, jednak aby prezent był trafiony, warto dobrać go pod szczególne preferencje osoby, którą chcemy obdarować. Każdy będzie zadowolony z apteczki, jednak z kuchenki spirytusowej zdecydowanie bardziej ucieszy się osoba preferująca wypady pod namiot czy offroad niż bushcrafterzy. Dla osób lubiących samotne wyprawy po lesie i nocowanie pod gołym niebem strzałem w dziesiątkę będzie tarp i zestaw do rozpalenia ognia. 

Więcej propozycji prezentów znajdziesz na Militaria.pl w dziale Męskie prezenty. Dajemy gwarancję dostawy przed gwiazdką!

Jeszcze więcej pomysłów na prezent dla turysty

Napisz coś...