Skip to main content

Wiosna to dobry czas, aby rozpocząć treningi biegowe. Bieganie to tani sport, wystarczy posiadać wolny czas i dobre buty. Poza tym przyda się trochę gadżetów, które wpłyną na nasze bezpieczeństwo. Dlatego przygotowaliśmy zestaw biegacza, zawierający przydatne przedmioty.

EDC dla biegacza

Każdy posiada pewien podstawowy zestaw przedmiotów, który zawsze ma ze sobą, gdy wychodzi z domu. Nie chodzi o rozbudowane EDC, często jest to po prostu komplet portfel + klucze + komórka. Istnieją biegacze-minimaliści, wybiegający z domu na trening bez dodatkowego balastu. Jednak większość osób nie potrafi się obejść bez odtwarzacza muzyki, a osoby mieszkające same nie mogą pozwolić sobie na wyjście bez kluczy. Z tego względu potrzebny jest jakiś zasobnik, który zmieści minimalistyczny zestaw.

Czarna Nerka Pentagon

Nerka Pentagon Minor Travel Pouch – Black

Sprawdź

Gaz pieprzowy Mace Peppergard Sport Jogger – 19 ml strumień

Sprawdź

Latarka czołowa i kątowa Olight H2R Cool White – 2300 lumenów

Sprawdź

Nerka

Wybraliśmy w tym celu nerkę Pentagon Minor Travel Pouch. Jest dość płaska i dobrze przylega do ciała – wrzucone do niej przedmioty nie będą irytująco dzwonić podczas biegania. Można ją nosić w talii, na biodrach lub przełożyć przez ramię. Poza tym nerkę można wykorzystać podczas innych aktywności, np. w czasie podróży. Saszetka posiada 3 praktyczne kieszenie, dzięki czemu bez problemu spakujesz do niej najpotrzebniejsze przedmioty.

Latarka czołowa

Jeśli lubisz biegać wieczorem, to przyda Ci się latarka czołowa. Oświetli nierówności na chodnikach i ścieżkach, a także sprawi, że będziesz bardziej widoczny. Latarka Petzl Tikka+ posiada mocny, elastyczny pasek, który nie zsuwa się z głowy podczas energicznych ruchów.

Opaska odblaskowa

Odblaskowa opaska Nite Ize także podniesie Twoje bezpieczeństwo w różnych porach dnia. W zestawie biegacza nie powinno zabraknąć elementów odblaskowych, szczególnie jeśli biegasz poza miastem lub po zmroku. Elastyczną bransoletkę można założyć na ramię, nogę lub przypiąć do torby. Opaska oprócz odbijania światła posiada funkcję samodzielnego świecenia w kilku trybach.

Gaz pieprzowy

Proponujemy również zaopatrzyć się w gaz pieprzowy. Pojemnik jest niewielki, a jego zawartość może nam pomóc w niebezpiecznej sytuacji. Gdy zaatakuje nas napastnik lub agresywny pies, będziemy mogli się obronić. Opakowanie gazu Fox Labs posiada zabezpieczenie przed przypadkowym rozpyleniem – bardzo przydatne, jeśli będziemy biegać z gazem w torbie.

Zaopatrzony w te przedmioty możesz spokojnie zacząć przygotowywać się do maratonu.

Napisz coś...