Skip to main content

Jeśli dużo podróżujesz to wybór rzeczy, które zabierasz ze sobą jest bardzo istotny. Wszystkie powinny być niezawodne, abyś przez awarię sprzętu nie wylądował w ciężkim położeniu. Jednocześnie muszą być lekkie i funkcjonalne. Zobacz, co polecamy podróżnikom i jak dobierać sprzęt!

Dobra walizka, torba lub plecak

Pierwszą rzeczą, w którą warto zainwestować więcej, jest zasobnik na pozostałe przedmioty. Wybór między walizką, torbą a plecakiem zależy od stylu Twojego podróżowania. Każdy z tych bagaży ma plusy i minusy, dlatego najlepiej dopasować optymalny rodzaj do konkretnej podroży.

Walizka jest bardzo wygodna, jeśli podróżujesz samolotem lub ewentualnie samochodem i będziesz się z nią przemieszczać niewiele, głównie samochodem. Twarda walizka dobrze chroni rzeczy w środku – na przykład laptopa, może także ochronić przed zgnieceniem kosmetyki (w teorii nie brzmi to strasznie, ale w praktyce ściśnięta butelka szamponu, który zalewa wszystkie ubrania, potrafi narobić problemów). Jednak zdarza się, że twarde walizki ulegają uszkodzeniu w transporcie, a kiedy się połamią są już nie do naprawienia. Wybierając walizkę rozważ zakup innego koloru niż czarny – szybciej wypatrzysz ją na taśmie bagażowej.

Torba podróżna może być wyposażona w kółka tak samo jak walizka. Istnieją także modele z szelkami, które można przenosić jak plecak. To rozwiązanie świetnie się przydaje, jeśli musisz się przemieszczać w miejscach, gdzie delikatne kółka walizki mogłyby się uszkodzić. Dlatego jeśli jedziesz do mniejszego lub większego miasta, po którym będziesz się poruszać komunikacją miejską, dobra torba podróżna będzie lepszym rozwiązaniem niż walizka. W samolocie torba też ma zaletę – nie poddaje się rygorystycznym ograniczeniom bagażu, ponieważ miękki zasobnik można upchnąć klika centymetrów w jedną lub drugą stronę.

Duża torba podróżna

Torba Wisport Stork Olive Green

Sprawdź
Powrót do szkoły

Plecak Badger Outdoor Recon 25 l Olive

Sprawdź
Czarna nerka

Torba biodrowa Texar Black

Sprawdź

Dla tych, którzy przemieszczają się z miejsca na miejsce i dużą część trasy pokonują pieszo, najlepsze są plecaki. Jego wielkość dobierasz w zależności od potrzeb oraz długości podroży. Dodatkowy plecak będzie Ci też potrzebny, jeśli podróżujesz z walizką lub torbą. Jeśli nosisz ze sobą cenny sprzęt (na przykład fotograficzny) lub jedziesz w mniej bezpieczny rejon, to rozważ zakup plecaka z systemami antykradzieżowymi. W podróży świetnie sprawdza się też torba biodrowa.

Jak spakować się na dwudniowy wyjazd?

Butelka, spork, nóż

Woda na lotnisku potrafi być potwornie droga. Do tego kupując za każdym razem małą, plastikową butelkę, przyczyniamy się do powstania kolejnego śmiecia. Dlatego polecamy nabycie butelki wielorazowej. Można ją przenieść pustą przez kontrolę na lotnisku, a potem napełnić wodą z kranu. Jeśli obawiasz się picia kranówki, to wybierz butelkę z filtrem lub osobny filtr do wody, który chroni przed dostaniem się do wody drobnoustrojów.

Możesz myśleć, że problem z brakiem wody pitnej Cię nie dotknie, jeśli podróżujesz pociągiem. Otóż nie – wyobraź sobie pociąg bez wagonu restauracyjnego i awarię, która unieruchamia pociąg lub musi on jechać okrężną drogą. Takie historie pojawiały się na pierwszych stronach portali informacyjnych również w tym sezonie.

Wielorazowe butelki są dostępne w różnych pojemnościach oraz wykonane z różnych materiałów. Butelka może być z twardego, trwałego materiału. Jednak ten typ pojemnika zajmuje więcej miejsca, więc jeśli zależy Ci na kompaktowym bagażu, to możesz wybrać butelkę miękką lub nawet kompresyjną. Składany pojemnik na wodę zadowoli nawet zawziętych minimalistów. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj o tym jak wybrać butelkę na wodę.

Oprócz tego warto wrzucić do bagażu spork i nóż. Oczywiście jeśli lecisz w podróż służbową w cywilizowane miejsce, to nie będą one konieczne. Nóż nie jest też mile widziany w samolocie. Dlatego najlepiej postawić na łyżkowidelec z syntetycznego materiału. Możesz też dodatkowo zainwestować w jeden z modeli multitooli Leatherman, które można wnosić do samolotu.

Butelka z filtrem

Butelka z filtrem Water-to-Go 500 ml GO! – Zielona

Sprawdź
Dużo podróżujesz

Spork Light My Fire – czarny

Sprawdź
jak wybrać nóż do EDC, nóż składany

Nóż składany Sanrenmu 710 EDC Classic

Sprawdź

Kompaktowa kosmetyczka

Dobrze zaprojektowana kosmetyczka to nie tylko torba na kosmetyki. Może stać się także organizerem, do którego schowasz drobne przedmioty oraz podstawowe akcesoria do pierwszej pomocy. Kupując kosmetyczkę zwróć uwagę, czy ma haczyk do powieszenia. Ten mały gadżet sprawia, że podczas brania prysznica masz wygodny dostęp do kosmetyków bez ich wypakowywania. Siatkowa lub przeźroczysta kieszeń ułatwiają znalezienie konkretnych rzeczy w kosmetyczce. Siatka także wpływa na lepszą wentylację i szybsze schnięcie wilgotnej zawartości.

Kosmetyki możesz przelać do mniejszych, podróżnych pojemników, aby zajmowały mniej miejsca i były lżejsze. Nie zapomnij zapakować repelentu oraz kremu z filtrem. Polecamy wykorzystać kosmetyczkę jako apteczkę – wrzuć do niej wszystkie lekarstwa, by zawsze miały stałe miejsce. Polecamy także zabierać ze sobą zatyczki do uszu. Przydadzą się wszędzie, jeśli będziesz miał ochotę zaznać ciszy w podróży.

gadżety dla podróżników

Torba na ramię Pentagon Kanon Duffle 45 l Olive

Sprawdź
gadżety dla podróżników

Torba na ramię Pentagon Kanon Duffle 45 l Coyote

Sprawdź
gadżety dla podróżników

Torba na ramię Pentagon Kanon Duffle 45 l Black

Sprawdź

Dużo podróżujesz – sprawdź gadżety dla podróżników!

Oprócz wymienionych w tym artykule rzeczy moglibyśmy polecić jeszcze wiele przydatnych gadżetów. Jeśli dużo podróżujesz, to zajrzyj na Militaria.pl – mamy w ofercie różne praktyczne rzeczy.

Napisz coś...