Skip to main content

Narkotesty pozwalają w łatwy sposób sprawdzić, czy kontrolowana osoba znajduje pod wpływem środków psychoaktywnych. Nieinwazyjne testy są łatwo dostępne i badanie można przeprowadzić w warunkach domowych.

W ostatnim czasie oferta Militaria.pl została rozszerzona o testy na narkotyki i testy na dopalacze, których zadaniem jest wykrycie niedozwolonych substancji w moczu. Największe zalety tych testów to m.in. niska cena, możliwość przeprowadzenia badania w warunkach domowych oraz łatwa interpretacja wyniku.

Jak działają narkotesty?

Domowe testy na narkotyki to produkty, które cechuje prostota – zarówno w zakresie przeprowadzenia badania, jak i odczytania wyniku. Do wykonania testu nie jest konieczne odbycie specjalistycznego szkolenia. Wystarczy, że przeczytamy ulotkę, która dołączana jest do testu. Istnieją narkotesty wykrywające obecność narkotyków w moczu oraz narkotesty na ślinę.

W Militaria.pl oferujemy głównie pierwszy rodzaj narkotestów. Aby przeprowadzić kontrolę należy zanurzyć pasek testowy w próbce moczu. Pora dnia, w której pobrano próbkę nie ma w tym wypadku znaczenia. Badanie można wykonać rano, popołudniu, wieczorem. Test należy zanurzyć w moczu na kilka sekund, następnie wyjąć go i poczekać na pojawienie się wyniku, co z reguły trwa kilka minut.

narkotesty

Narkotest Temptavit na marihuanę i haszysz (THC)

Sprawdź
narkotesty

Narkotest Temptavit na amfetaminę

Sprawdź
narkotesty

Narkotest Temptavit na mefedron

Sprawdź

Interpretacja wyniku

Rezultat testu wyświetlony zostanie w postaci linii w polu wyniku. Informacja dotycząca interpretacji znajduje się najczęściej w instrukcji oraz na samym narkoteście. W oferowanych przez nas testach wynik pozytywny oznaczany jest linią w polu kontrolnym C, a negatywny dwiema liniami w polach C i T. Jeśli uzyskanie wyniku nie jest możliwe, linia zostanie wyświetlona tylko w polu T.

Istnieją także narkotesty na ślinę. Wykonanie badanie jest w ich wypadku bardziej czasochłonne. Materiał pobierany jest z jamy ustnej, co wymaga intensywnego pocierania jej wnętrza przez kilka minut. Następnie próbnik należy położyć na płytce testowej na około 10 minut. Wynik z reguły wyświetlany jest w sposób bardzo zbliżony do opisanego w narkotestach na mocz.

Jakie substancje można wykryć?

Za pośrednictwem narkotestów można wykryć takie narkotyki jak amfetamina, metaamfetamina, MDMA (ekstazy), kokaina, opiaty (morfina, heroina, kodeina), ketamina, oksykodon, buprenorfina czy tramadol. W sprzedaży mamy także testy na obecność THC, czyli głównej substancji psychoaktywnej znajdującej się w marihuanie i haszyszu. Większość narkotestów przeznaczona jest do wykrywania konkretnych narkotyków, ale oferujemy także tzw. multitesty za pomocą których można przeprowadzić szczegółową kontrolę w kierunku obecności w moczu nawet 10 różnych substancji psychoaktywnych.

W Miltaria.pl oferujemy także testy na dopalacze. Dopalacze to jedne z bardziej niebezpiecznych substancji psychoaktywnych. Zawarte w nich związki chemiczne mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Istnieje wiele rodzajów dopalaczy, które będą różnić się od siebie składem i sposobem oddziaływania na ludzki organizm. Wiele z nich z założenia ma wywoływać efekt zbliżony do tradycyjnych narkotyków. Testy na dopalacze pozwalają wykryć najbardziej popularne substancje znajdujące się w tego typu środkach np. JWH-018 i JWH-073 obecne w dopalaczach K2, Spice i Mocarz. Oferujemy także testy wykrywające benzodiazepiny, mefedron, MDPV czy fentanyl będący syntetycznym opioidem imitującym działanie heroiny.

testy na narkotyki

Narkotest Temptavit multitest na dopalacze

Sprawdź
testy na narkotyki

Narkotest Temptavit multitest na dopalacze

Sprawdź

Narkotest Temptavit na dopalacze K2, Spice, Mocarz

Sprawdź

Czy narkotesty są skuteczne?

Testy na obecność narkotyków i dopalaczy w moczu są skuteczne. Cechuje je wysoka czułość, więc są w stanie wykryć nawet niewielkie stężenie substancji w moczu. Istnieją co prawda przypadki błędnych wyników, ale są to sytuacji generalnie rzadkie. Istotny jest natomiast czas, który mógł upłynąć od zażycia narkotyku czy dopalacza.

Średni czas obecności substancji w moczu wynosi orientacyjnie:

– do 3-4 dni w przypadku amfetaminy,

– do 3-7 dni w przypadku THC (dłużej w razie długotrwałego używania),

– do 4 dni w przypadku ekstazy,

– do 3-5 dni w przypadku heroiny,

– do 3 dni w przypadku kokainy.

Decydując się na przeprowadzenie testu warto zadbać o jego poprawne wykonanie. Samo użycie narkotestu jest bardzo proste. Oddanie moczu powinno się natomiast odbyć pod kontrolą, aby wyeliminować ryzyko podmiany próbki.

Napisz coś...