Skip to main content

Nóż o intrygującym, agresywnym wyglądzie. KA-BAR TDI to wyjątkowy nóż, przeznaczony do ostatecznej obrony. Przyjrzyjmy się mu z bliska.

Nóż zaprojektowany przez praktyka

Model TDI zawdzięcza swoją nazwę Tactical Defence Institute – został zaprojektowany przez jego prezesa i dyrektora, Johna Bernnera. Jest to weteran, oficer policji i instruktor szkolący pracowników służb porządkowych.

Zamysłem twórców tego modelu było danie pracownikom policji i innych służb dodatkowego narzędzia do skutecznej obrony. KA-BAR TDI jest przeznaczony głównie do noszenia na pasie służbowym, od wewnętrznej strony pasa, po przeciwnej stronie niż broń palna. W sytuacji, gdy agresor próbuje wyciągnąć broń z kabury, stróż prawa z łatwością dobędzie noża i udaremni kradzież broni palnej. W danym momencie liczy się szybkość reakcji – żadnego noża składanego nie da się dobyć tak szybko.

Prawidłowy sposób trzymania noży KA-BAR z serii TDI

Nóż Ka-Bar TDI LDK

Sprawdź

Nóż Ka-Bar TDI/Hinderer Hell Fire

Sprawdź

Nóż Ka-Bar TDI/Hinderer Hinderance

Sprawdź

Praktyczny i funkcjonalny nóż

Nóż KA-BAR TDI posiada pochwę oraz metalowy klips. Ta pierwsza jest wykonana z trwałego kompozytu, a jej rozmiar jest dopasowany do pasów amerykańskiej policji. Należy nosić nóż kaburą umieszczoną po wewnętrznej stronie, przy ciele. Klips jest przykręcany do kabury śrubami imbusowymi(torx), dzięki czemu można doczepić kaburę do pasa taktycznego na stałe.

Podobnie możemy doczepić kaburę do kamizelki – w pionie lub poziomie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Ciekawym sposobem mocowania noża jest umiejscowienie go na w pasie na łydce. Klips również jest przykręcany śrubami, więc można go umieścić po prawej lub lewej stronie, dzięki czemu nóż świetnie nadaje się dla osób prawo i leworęcznych.

Rękojeść została wykonana z tworzywa Zytel, odpornego na zmiany temperatury i działanie środków chemicznych. Lekko chropowata faktura oraz wyprofilowana powierzchnia sprawiają, że narzędzie bardzo pewnie leży w ręce, co wpływa na łatwość manewrów.

W zestawie znajduje się nóż, pochwa z klipsem, dwie zapasowe śruby i klucz imbusowy do regulacji.

KA-BAR TDI jest podstawowym nożem z serii. Noże TDI Law Enforcement występują również w większych wersjach oraz z ząbkowanymi ostrzami. Ponadto dostępny jest nóż treningowy z tej serii – ułatwiający zapoznanie się z narzędziem i ćwiczenie techniki jego dobywania oraz stosowania w walce.

Nóż KA-BAR TDI i inne noże z tej serii, a także akcesoria do nich możesz nabyć w sklepie Militaria.pl.

One Comment

  • ADAM KROPIOWSKI pisze:

    TDI to wspaniały nóż do ostatecznej akcji obronnej-jako osoba będąca narażona na różne niebezpieczeństwa bardzo często pracuję właśnie z TDI w wersji large..nóż dedykowany prostym pchnięciom-ktoś kto choć trochę trenował boks zauważy jak pięknie komponuje siię cios prosty w akcji z TDI..polecam każdemu kto może byc zmuszony bronić swe życie-nóż komfortowo nosi się przy pasie przez cały dzień-ktoś pracujący na co dzień z pistoletem doceni praktycznie ten sam element chwytu przy dobywaniu TDI z pochewki..cena może i jest troszkę zaporowa ..ale warto..zwłaszcza że nie spotkałem jeszcze klonów czy podróbek tego midelu,,polecam .noście i wbijajcie go w łotrów!Adam Kropiowski

Napisz coś...