Skip to main content

Bluzy polarowe są świetnym odzieniem nadającym się zarówno do noszenia na co dzień w mieście, jak i podczas różnych wypraw. Lubimy je, ponieważ są ciepłe, lekkie i szybko schną. Polary taktyczne wyróżniają się funkcjonalnymi dodatkami, na przykład wygodnymi kieszeniami i schowkami, które przydają się do przechowywania rozmaitych potrzebnych przedmiotów. Aby ułatwić wybór odpowiedniej bluzy stworzyliśmy porównanie dwóch popularnych modeli firmy Helikon – Alpha Tactical i Patriot. Zobacz czym się różnią i wybierz najlepszy polar taktyczny dla siebie.

Alpha Tactical

Polar Aplha Tactical to dopasowana bluza, która bardzo dobrze sprawdzi się jako cieńsza warstwa wierzchnia. Ze względu na krój doskonale nadaje się również do noszenia pod kurtkami typu Softshell – nie ograniczy cyrkulacji powietrza, jednocześnie zapewniając ciepło. Ponadto materiał daje się łatwo kompresować, więc można go wygodnie spakować do torby czy plecaka, nie tracąc wiele miejsca.

Mała kieszonka na piersi – tak zwana napoleońska – posiada wyjście na słuchawki, więc jest doskonała do przenoszenia odtwarzacza mp3. Wyjście słuchawkowe prowadzi do wewnątrz, więc zabezpiecza kable w czasie deszczu, a także ogranicza ich plątanie się. Ta kieszeń bardzo dobrze nadaje się również do przechowywania portfela i innych cennych przedmiotów.

Polar Helikon Alpha Tactical Black

Sprawdź

Polar Helikon Alpha Tactical Coyote

Sprawdź

Polar Helikon Alpha Tactical Olive Green

Sprawdź

Bluza jest też wyposażona w zwykłe kieszenie na biodrach, do ogrzewania rąk i przenoszenia różnych przedmiotów. Na obu ramionach znajdziemy dodatkowe kieszonki. Wszystkie kieszenie wewnątrz są wykonane z siatki, co sprzyja wentylacji.

Dodatkowo na ramionach umieszczono rzepy, przeznaczone do przyczepiania dowolnych naszywek, emblematów czy morale patches. Dzięki temu można dopasować bluzę do indywidualnych upodobań.

Na brzegach rękawów wszystko gumki, które utrzymują rękawy w wybranym miejscu – na nadgarstkach lub wyżej. Ściągacz na dole i obustronny zamek zabezpieczają przed dostawaniem się zimnego powietrza pod materiał.

Patriot

Bluza Patriot to porządny, gruby polar, który bardzo dobrze sprawdzi się jako samodzielne okrycie wierzchnie. Materiał o gramaturze 390 gr/m2 bardzo dobrze chroni przed zimnem, wiatrem i niewielkimi opadami. Odpowiednią osłonę zapewnia także duży i wygodny kaptur. Naciągnięty kaptur tworzy dodatkowo z przodu stójkę, chroniącą szyję przed chłodem jak szalik.

Zamek można otwierać obustronnie, dzięki czemu można dopasować jego rozchylenie do panującej pogody. Rozpinając go tylko od dołu zyskujesz wygodny dostęp do kieszeni w spodniach i do oporządzenia przypiętego do paska. Pod zamkiem umieszczono warstwę materiału, która dodatkowo chroni przed wnikaniem wiatru przez suwak.

Polar Helikon Patriot Black

Sprawdź

Polar Helikon Patriot Coyote

Sprawdź

Polar Helikon Patriot PL Woodland wz.93

Sprawdź

Polar taktyczny Patriot posiada łącznie sześć funkcjonalnych kieszeni. Kieszenie na ramionach bardzo dobrze nadają się do przechowywania drobnych i płaskich przedmiotów, zapewniając do nich wygodny dostęp. Schowki znajdujące się na piersiach wyróżniają się dużą pojemnością – można umieścić w nich na przykład radiotelefon czy dużą butelkę z napojem.

W celu zapewnienia odpowiedniej wentylacji, pod pachami umieszczono wywietrzniki zapinane na zamki błyskawiczne. Z łatwością można sięgnąć do nich samodzielnie, kontrolując przepływ powietrza i zapobiegając przegrzaniu.

Na łokciach i przedramionach znajdują się ochraniacze, zabezpieczające newralgiczne miejsca przed wytarciem. Na obu ramionach masz do dyspozycji velcro do przyczepienia morale patches lub emblematów.

Polar taktyczny – alpha tactical czy patriot?

Obie bluzy świetnie sprawdzą się w warunkach miejskich i podczas wyprawy w góry, do lasu, a także przy rozgrywkach ASG.

Największą różnicą pomiędzy Alpha Tactical i Patriot jest grubość materiału.

Zaletą modelu Alpha Tactical jest krój dopasowany do kurtek Softshell, pozwalający na wygodne łączenie kilku warstw odzieży. Dobra oddychalność zapewnia odprowadzenie wilgoci, a niska waga umożliwia zapakowanie bluzy do plecaka. Model Patriot sprawdzi się jako kurtka w dzień, w którym nie spodziewasz się opadów. Polar założony pod kurtkę zapewni optymalną temperaturę nawet podczas srogiego mrozu. W jednym i drugim modelu znajdziesz optymalną liczbę kieszeni, dwukierunkowy zamek, ściągacze na rękawach i rzepy velcro na emblematy.

Model Alpha Tactical w różnych wersjach kolorystycznych dostępny jest tutaj. Polar taktyczny Patriot w kilku kolorach znajdziesz tutaj.

Napisz coś...