Skip to main content

O tej porze roku zdecydowanie trudniej jest wyjść na zewnątrz i przeżyć przygodę, ale nie jest to niemożliwe. Oprzyj się pokusie zwinięcia się na kanapie, oglądania seriali przez całą zimę i zamiast tego wyjdź i odkrywaj. Oto jak spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu przez jesień i zimę!

Wczesna pobudka

Ponieważ jest teraz ciemniej o godzinę wcześniej wieczorem, oznacza to, że jest też jasno godzinę wcześniej rano. Ustaw alarm na wcześniejszą godzinę i oprzyj się chęci naciśnięcia przycisku drzemki, a nie pożałujesz. Rusz się wcześniej i skorzystaj z dłuższego dnia. Rano możesz iść na przechadzkę lub pojechać do pracy rowerem. Zapewnisz sobie dobry nastrój na cały dzień!

W weekendy nie rezygnuj z wczesnego wstawania. Nawet jeśli spędzasz wolny dzień w mieście, to możesz wykorzystać poranek na spacer lub przejażdżkę rowerem. Nie mając innych obowiązków i planów, wyrusz na jednodniową wyprawę! Z pewnością znajdziesz w okolicy ciekawe miejsca, do których szybko dojedziesz rowerem, samochodem czy pociągiem. Jeśli jedziesz w góry, to wstań przed brzaskiem i oglądaj wschód słońca na górskiej polanie. Rześkie, mroźne poranki jesieni i zimy są idealne na spacery i pomogą ci docenić te pory roku.

spędzaj więcej czasu w outdoorze jesienią i zimą

Kurtka Brandit M65 Classic Olive

Sprawdź
Kurtka Pentagon UTA Anorak 2.0 Black

Kurtka Pentagon UTA Anorak 2.0 Black

Sprawdź
Jak spędzać więcej czasu w outdoorze jesienią i zimą

Kurtka puchowa dwustronna Texar Reverse Olive/Camo

Sprawdź

Szybki spacer w ciągu dnia

Postaraj się złapać trochę świeżego powietrza w ciągu dnia. Wykorzystaj przerwę w pracy na szybki spacer. Wyjdź po jedzenie, zamiast zmawiać je do biura. Taka przerwa sprawi, że na chwilę oderwiesz się od pracy i dotlenisz mózg, co przełoży się potem na lepsze wyniki.

Jeśli spędzasz wszystkie dni robocze przed ekranem komputera, a następnie wracasz do domu i spędzasz wieczór przed telewizorem, dość szybko poczujesz wypalenie. Wiele osób spędza w ten sposób całą zimę, a potem zastanawia się, dlaczego czuje się ospała i cierpi z powodu złych nastrojów. Staraj się wyjść na zewnątrz i spraw, by był to nawyk.

Bluza z kapturem Pentagon

Bluza Pentagon Phaeton DT Cinder Grey

Sprawdź
Jak spędzać więcej czasu w outdoorze jesienią i zimą

Polar Pentagon Perseus 2.0 Black

Sprawdź
Czarny polar Pentagon

Polar Pentagon Hercules 2.0 Black

Sprawdź

Oświetlić noc

Ciemne wieczory nie muszą oznaczać końca przygód. Możesz skorzystać z okazji i zaplanować nocną wędrówkę. Możliwości jest wiele – może być to po prostu wieczorny spacer lub większa wyprawa. Na przykład wyjście w nocy ze schroniska, by dotrzeć na szczyt góry w czasie wschodu słońca. Świetną przygodą jest także wieczorne i nocne rajdy. Wymagają one większego przygotowania i ostrożności, ale dają dużo satysfakcji w zamian. Polecamy także obserwacje jesiennego i zimowego nieba w bezchmurne noce.

Zimowy urlop

Większość z nas stara się oszczędzać dni urlopowe i rezerwować wypoczynek w miesiącach letnich lub w okresie świątecznym. Zarezerwowanie wolnego czasu w zimie jest tak naprawdę świetnym sposobem na przetrwanie miesięcy zimowych. Weź kilka wolnych dni i wybierz się w góry lub uprawiaj sporty zimowe. Warunki do jazdy na snowboardzie, narciarstwa klasycznego i biegowego są w naszym kraju odpowiednie tylko przez krótki okres. Wykorzystaj go jak najlepiej!

T-Shirt termoaktywny Pentagon

Koszulka termoaktywna Pentagon Body Shock PentaCamo

Sprawdź
Jak spędzać więcej czasu w outdoorze jesienią i zimą

Koszulka termoaktywna FreeNord ThermoTech Evo K/R – Czarna

Sprawdź

Koszulka termoaktywna FreeNord Tactical D/R – Camo

Sprawdź

Maksymalizuj weekendy

Skoro nie przemawia do Ciebie poranna pobudka lub wędrówki po ciemku, staraj się jak najlepiej wykorzystać weekendy. Zrób listę wszystkich miejsc, do których chcesz się udać, a następnie zacznij planować ich odznaczenie. W mieście nie musisz rezygnować też ze sportów zimowych – duży park jest odpowiednim miejscem dla początkujących narciarzy biegowych. Nie zapomnij wybrać się również na lodowisko.

Jesienią i zimą pogoda bywa zmienna i nie zawsze sprzyja aktywnościom na zewnątrz. Dlatego musisz przygotować odpowiedni sprzęt i mieć wiele opcji na każdy weekend, abyś mógł wybrać przygodę najlepiej dostosowaną do warunków.

Spędzaj czas w outdoorze jesienią i zimą

Kluczem do spędzania większej ilości czasu w outdoorze jesienią i zimą jest również odpowiednia odzież. Żeby korzystać w pełni z tych pór roku potrzebujesz ciepłej pierwszej warstwy, czyli odzieży termoaktywnej, wygodnej bluzy oraz niekrępującej ruchów kurtki. Zadbaj też o dobór dodatków – skarpetek, rękawiczek i czapki. Ciepłą odzież na jesień i zimę znajdziesz na Militaria.pl.

Napisz coś...