Skip to main content

Nóż Joker JKR405 to budżetowa propozycja noża outdoorowego, nadającego się także do codziennego użytku. Konstrukcja narzędzia jest bardzo prosta. Blank typu full tang, czyli z pełnym trzpieniem służącym za rękojeść, powoduje zwiększoną wytrzymałość w na przykład w porównaniu do klasycznych, skandynawskich finek o budowie hidden tang. Ostrze wyprofilowane jest w klasyczny drop point, z delikatnie opadającym czubkiem. 

Funkcjonalne wykonanie 

Na grzbiecie klingi w miejscu oparcia kciuka znajdują się nacięcia zapewniające pewniejszy chwyt poprzez jego stabilizację. Dolna część posiada profilowanie na palec wskazujący. Końcówka rękojeści ma zakończenie skupiające energię przy uderzeniu, działające jako zbijak do szyb. Można wykorzystać tę funkcję w przypadku zatrzaśnięcia auta lub w sytuacji wymagającej dostania się do pomieszczenia przez okno

Nóż Joker JKR405
Nóż Joker JKR405.

Praktyczny nylonowy sznurek 

Nawet podczas krótkich wypadów do lasu lub ogólnie w teren warto w kieszeni czy w torbie mieć schowany kawałek sznurka. Może się przydać do bardzo wielu rzeczy w życiu obozowym, na przykład do budowy ekranu cieplnego lub zawieszenia płachty biwakowej. Producent tworząc model Joker JKR405 miał to na uwadze i zaopatrzył zestaw w sznurek. Została owinięta nim rękojeść tworząc efektowny oplot. Podnosi to komfort użytkowania – dłoń nie ma bezpośredniego kontaktu ze stalowym tangiem, zapewniając także odpowiednią długość nylonowego sznurka, który można wykorzystać do podstawowych czynności obozowych. Otwory w rękojeści w pozwalają stworzyć improwizowaną włócznię, przez zamocowanie noża do długiego, prostego kija. 

Nóż Joker Camo

Sprawdź

Ostrzałka Lansky Blade Medic

Sprawdź

Smar syntetyczny do noży

Sprawdź
Nóż Joker JKR405
Nóż Joker JKR405 na sznurku.

Kabura z nylonu 

Kabura dołączona do zestawu wykonana jest ze sztywnego nylonu w kolorze czarnym. Pasek z rzepem utrzymuje nóż Joker JKR405 w miejscu, a szlufka pozwala na troczenie do pasa. Nóż z pochwy wysuwa się bez przeszkód, a linia szwów wzmocniona jest trzema nitami. Niewielki rozmiar noża, czyli około dwadzieścia centymetrów, pozwala na wrzucenie go do plecaka, torby czy nawet większej kieszeni. 

Nóż Joker JKR405
Nóż Joker JKR405.

Kamuflaż wzorowany na urban camo

By uatrakcyjnić oraz wyróżnić nóż ostrze zostało pokryte kamuflażem wzorowanym na urban camo. Całość można śmiało proponować jako nóż użytkowy. Niska cena oraz praktyczność kompletu powoduje, że będzie trafionym prezentem dla fana leśnych wędrówek albo młodej osoby zaczynającej kolekcjonować ostre narzędzia. Nóż dostępny jest na stronie Militaria.pl. 

One Comment

Napisz coś...