Skip to main content

Nóż Ontario RAT 1 zaprojektowano z myślą o codziennym użytkowaniu. To bardzo poręczne narzędzie, dobrze pasujące do zestawu EDC. Nadaje się również do wykorzystania w terenie, co czyni z niego świetnego kompana na mniejsze i większe wyprawy. 

Jest to jeden z noży najczęściej wybieranych do wyposażenia everyday carry, właśnie ze względu na uniwersalność, niezawodność i poręczny rozmiar. 

Projektowany z ekspertami od survivalu 

Ontario rat 1

Model RAT 1 powstał we współpracy z grupą Randall’s Adventure and Training, która zajmuje się organizacją wypraw survivalowych, treningami przeżycia w trudnych warunkach, a także projektuje noże. Narzędzia według ich pomysłów są wykorzystywane przez wojskowych, stróży prawa oraz przez komandosów. Projekty powstają w oparciu o duże doświadczenie członków grupy i zawsze są sprawdzane w terenie. 

Ontario rat 1

Nóż składany Ontario RAT 1 Folder Black Plain Carbon Fiber

Sprawdź

Nóż składany Ontario RAT 1 Folder Silver Plain Coyote Brown

Sprawdź

Nóż składany Ontario RAT 1 Folder Silver Plain OD Green

Sprawdź

Głownia drop point 

Prezentowany nóż posiada praktyczną głownię typu drop point, sprawdzająca się podczas codziennych zastosowań. Ostrze jest wykończone satynowo, dzięki czemu nie odbija mocno światła. Stal wykorzystana do produkcji głowni to AUS-8, która dobrze trzyma ostrość, a dzięki domieszce wanadu jest bardziej odporna na ścieranie. 

Nóż otwiera się za pomocą kołka umieszczonego na głowni, dzięki czemu ostrze można wysunąć używając do tego jednej ręki. Dwustronny kołek zapewnia wygodę obsługi osobom prawo i leworęcznym. Podobnie jest z klipsem mocującym – można go zamontować w czterech pozycjach, dopasowując ułożenie noża do indywidualnych preferencji. 

Ontario rat 1

Blokada liner lock 

W pozycji otwartej nóż blokowany jest blokadą liner lock. Na stalowych linersach umieszczono okładziny z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym, o chropowatej, antypoślizgowej fakturze. Dodatkowo na górnej części głowni znajduje się ząbkowanie, które ułatwia kontrolę nad nożem podczas prac wymagających użycia większej siły lub precyzji. 

Na zdjęciach prezentujemy klasyczny Ontario RAT 1, ze srebrnym ostrzem o profilu drop point i z czarnymi okładzinami. W naszej ofercie znajdziesz również ten model z czarnym ostrzem i okładzinami w wielu kolorach, na przykład zielonym, pustynnym, a nawet różowym. 

Napisz coś...