Karabinek CO2 T4E TM4 RAM to broń pneumatyczna gładkolufowa. Można wystrzeliwać z tego modelu trzy rodzaje kul – gumowe, proszkowe i pieprzowe. Dzięki temu T4E TM4 może służyć jednocześnie do treningu taktycznego oraz do samoobrony.

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM

Marker został wykonany z trwałych materiałów – metalu oraz tworzywa sztucznego. Metalowy jest cały korpus, lufa, prowadnica kolby, chwyt transportowy, dźwignia przeładowania oraz mechaniczne celowniki. Z polimeru wykonano chwyt pistoletowy, kolbę, chwyt przedni oraz obudowę magazynka. Karabinek jest napędzany 12 gramową kapsułą CO₂, którą umieszcza się w magazynku. Sprawdź ten model na stronie Militaria.pl!

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM – w plenerze.

Magazynek mieści 14 kul kalibru .43. Można do niego załadować kule gumowe oraz gumowo-metalowe. Marker może również służyć do wystrzeliwania kul pieprzowych, dzięki czemu staje się świetnym narzędziem do samoobrony. Kulami z pieprzem należy celować w twarde powierzchnie, na przykład w podłoże pod nogami napastnika, aby rozbić otoczkę i uwolnić drażniącą mieszankę. Tę umiejętność można ćwiczyć wykorzystując kule proszkowe, zwane też pudrowymi. Karabinek wystrzeliwuje pociski z prędkością początkową na poziomie 120 m/s, a zasięg strzału wynosi około 25 metrów.

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM.

Karabinek jest wyposażony w działający system blow back, powodujący odrzut zamka po każdym strzale. Zbliża to działanie repliki do modelu palnego – kopnięcie zamka czuć na ramieniu. Po wystrzeleniu ostatniej kulki zamek blokuje się w tylnej pozycji, żeby go zwolnić należy wcisnąć dźwignię bolt catch.

Model T4E TM4 RAM posiada mechaniczne przyrządy celownicze, regulowane w pionie i poziomie. Ponadto po zdemontowaniu chwytu pistoletowego zyskujemy dostęp do szyny w standardzie Weaver RIS 22 mm, do której możemy doczepić kolimator, latarkę i inne dodatki.

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM na walizce.

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM sprzedawany jest w solidnej i praktycznej walizce. Świetnie sprawdza się ona podczas przechowywania i transportu broni. Wewnątrz walizka wyłożona jest miękką pianką, która uniemożliwia przesuwanie się zawartości walizki, a także chroni ją przed uszkodzeniami.