Skip to main content

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM to broń pneumatyczna gładkolufowa. Można wystrzeliwać z tego modelu trzy rodzaje kul – gumowe, proszkowe i pieprzowe. Dzięki temu T4E TM4 może służyć jednocześnie do treningu taktycznego oraz do samoobrony. 
 

Marker został wykonany z trwałych materiałów – metalu oraz tworzywa sztucznego. Metalowy jest cały korpus, lufa, prowadnica kolby, chwyt transportowy, dźwignia przeładowania oraz mechaniczne celowniki. Z polimeru wykonano chwyt pistoletowy, kolbę, chwyt przedni oraz obudowę magazynka. Karabinek jest napędzany 12 gramową kapsułą CO₂, którą umieszcza się w magazynku. Sprawdź ten model na stronie Militaria.pl! 

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM
Karabinek CO2 T4E TM4 RAM – w plenerze.

Magazynek mieści 14 kul kalibru .43. Można do niego załadować kule gumowe oraz gumowo-metalowe. Marker może również służyć do wystrzeliwania kul pieprzowych, dzięki czemu staje się świetnym narzędziem do samoobrony. Kulami z pieprzem należy celować w twarde powierzchnie, na przykład w podłoże pod nogami napastnika, aby rozbić otoczkę i uwolnić drażniącą mieszankę. Tę umiejętność można ćwiczyć wykorzystując kule proszkowe, zwane też pudrowymi. Karabinek wystrzeliwuje pociski z prędkością początkową na poziomie 120 m/s, a zasięg strzału wynosi około 25 metrów. 

Karabinek CO2 T4E TM4 RIS RAM kal. 43

Sprawdź

Kule gumowe RAM Dark Devils .43

Sprawdź

Nabój CO2 ASG

Sprawdź
Karabinek CO2 T4E TM4 RAM
Karabinek CO2 T4E TM4 RAM

Karabinek jest wyposażony w działający system blow back, powodujący odrzut zamka po każdym strzale. Zbliża to działanie repliki do modelu palnego – kopnięcie zamka czuć na ramieniu. Po wystrzeleniu ostatniej kulki zamek blokuje się w tylnej pozycji, żeby go zwolnić należy wcisnąć dźwignię bolt catch. 

Model T4E TM4 RAM posiada mechaniczne przyrządy celownicze, regulowane w pionie i poziomie. Ponadto po zdemontowaniu chwytu pistoletowego zyskujemy dostęp do szyny w standardzie Weaver RIS 22 mm, do której możemy doczepić kolimator, latarkę i inne dodatki. 

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM
Karabinek CO2 T4E TM4 RAM na walizce.

Karabinek CO2 T4E TM4 RAM sprzedawany jest w solidnej i praktycznej walizce. Świetnie sprawdza się ona podczas przechowywania i transportu broni. Wewnątrz walizka wyłożona jest miękką pianką, która uniemożliwia przesuwanie się zawartości walizki, a także chroni ją przed uszkodzeniami. 

One Comment

  • prawda pisze:

    Naprawdę dobry jako broń ale też należy go używać ostrożnie i rozważnie zwłaszcza strzelając z kul gumowo metalowych. Co do obrony użycie tylko w obronie koniecznej – nie inaczej!!! Szkoda że nie ma u nas kul nylonowych ,43 .

Napisz coś...