Skip to main content

Co jakiś czas media donoszą o ataku z użyciem noża. Najbardziej na taki atak narażeni są pracownicy służb mundurowych – policjanci, strażnicy miejscy, a także ochroniarze. Następną zagrożoną grupą są osoby publiczne. Dla wszystkich, którzy obawiają się ataku ostrym narzędziem wprowadziliśmy kamizelki nożoodporne – wytrzymałe na przebicie.

Kamizelka nożoodporna – jak to działa?

Kamizelka jest wykonana z wytrzymałego poliestru, który skrywa metalowe wkłady pełniące funkcję ochronną. Stalowy wkład jest odporny na przebicie czy przecięcie ostrym narzędziem. Chroni przed atakiem z użyciem noża, żyletki, igieł i innych ostrych przedmiotów.

Wkłady ochronne wykonane są z nachodzących na siebie paneli z hartowanej stali. Między nimi nie ma szpar, które mogłyby obniżać użyteczność konstrukcji. Panele nie są nieruchome, ich budowa jest analogiczna do zbroi płytowej, co sprawia, że dostosowują się do ruchów użytkownika.

Powierzchnia wkładów osłania najważniejsze organy przed atakiem skierowanym na brzuch, klatkę piersiową i plecy.

Kamizelkę można dostosować do swojej budowy ciała – przednia i tylna część jest połączona regulowanymi taśmami, zapinanymi na mocne rzepy Velcro, które umieszczone są na ramionach i po bokach. Dzięki takiej budowie dobrze przylega do ciała, dlatego można ją schować pod ubraniem. Pasuje do cywilnego ubioru, a także można ją połączyć z kamizelką taktyczną.

Kamizelka nożoodporna – całoroczna

Sprawdź

Kamizelka nożoodporna – wentylowana

Sprawdź

Rękawice antyprzekłuciowe Armored Claw Direct Safe – czarne

Sprawdź

Z przodu kamizelki znajduje się kieszeń na akcesoria, np. legitymację. Z tyłu naszyto duży rzep, który idealnie nadaje się do przypięcia oznaczenia służby lub loga firmy ochroniarskiej. Wkłady ochronne są wyciągane, więc zewnętrzną część kamizelki można wygodnie wyprać.

Na Militaria.pl dostępne są dwie wersje tej kamizelki – pełna, przeznaczona do całorocznego noszenia oraz wykonana częściowo z przewiewnej siatki, zapewniającą lepszą wentylację, która sprawdzi się podczas letnich miesięcy.

TEST kamizelki antynożowej

Przeprowadziliśmy testy, pokazujące wytrzymałość kamizelki i paneli ochronnych. Wykorzystaliśmy w testach nożyk tapicerski, strzykawkę uzbrojoną w igłę, kilka rodzajów noży, a nawet maczetę. Zobacz film z testem kamizelki antynożowej:

Dla kogo jest kamizelka antynożowa?

Noszenie kamizelki z wkładem odpornym na przebicie i przekłucia polecamy wszystkim pracownikom służb mundurowych, pracownikom firm ochroniarskich, a także ratownikom medycznym, którzy również mogą być narażeni na atak. Kamizelka antynożowa jest także przeznaczona dla wszystkich, którzy obawiają się ataku z użyciem ostrego narzędzia czy ze względu na wykonywany zawód są narażeni na niebezpieczeństwo.

Napisz coś...