Skip to main content

Majówka już niedługo! Masz gotowe plany na weekend majowy? Odpowiednio planując urlop z majówki można w tym roku zrobić nawet kilkudniowe wakacje!

To oczywiście najbardziej optymistyczny scenariusz. Większość osób zapewne będzie musiała się zadowolić krótszym odpoczynkiem. Czy będzie to natomiast ponad tygodniowy urlop, czy też zaledwie weekend, aktualne pozostaje pytanie… co robić w czasie majówki? Oto nasze propozycje:

1. Strzelanka ASG

Wykorzystaj majówkę jako okazję do „wystrzelania” z siebie stresu dnia codziennego. Zbierz grupę znajomych i zorganizuj solidną strzelankę. W Polsce jest wiele lokalizacji, które pozwalają nawet na kilkudniową imprezę. Od licznych terenów leśnych, przez stare forty po specjalnie przygotowane poligony ASG. Jeśli nie chcesz samodzielnie planować wyjazdu, warto rozejrzeć się za imprezą zorganizowaną. Informacji o zbliżających się wydarzeniach warto szukać w serwisach internetowych dla fanów airsoftu oraz w lokalnych grupach na Facebooku.

Pistolet GBB Glock 17 gen.4

Sprawdź

Kulki ASG Blaster 0,20g 3300 szt.

Sprawdź

Maska ochronna typu Stalker ASG Lower Half Metal – Black/Skull

Sprawdź

2. Geocaching

Geocaching to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skrytek za pomocą urządzeń GPS. Pozwala spędzić czas na świeżym powietrzu i poczuć się jak poszukiwacz skarbów. Geocaching oczywiście nie jest tak spektakularny jak przygody Indiany Jonesa, ale z pewnością pozwoli ciekawie spędzić majówkę. Co znajduje się w skrytkach? Standardowo powinien w nich być logbook, czyli notatnik z opisem skrytki, ołówek, temperówka i prezent od poprzedniego znalazcy. Odnajdując skrytkę możesz zabrać ze sobą ten prezent, ale musisz zostawić coś w zamian dla kolejnej osoby. Rozpoczęcie przygody z geocachingiem jest bardzo proste. Potrzebujesz tylko wygodnej odzieży i butów oraz urządzenia z odbiornikiem GPS, czyli np. smartfona. Najbardziej popularny serwis w którym znajdziesz lokalizacje skrytek to www.geocaching.com.

Buty Columbia Canyon Point Mid Cut – Cordovan/Dark Banana

Sprawdź
Pentagon czapka z daszkiem

Czapka z daszkiem Pentagon Fleece Black 

Sprawdź
Plecak Wisport Sparrow II 30 l wz.93 leśny „PANTERA”
Sprawdź

3. Rower

Rowerowy trip do doskonały pomysł na majówkę. Mieszkańcy południa Polski mogą się wybrać np. na 2-3 dniową wycieczkę rowerowym Szlakiem Orlich Gniazd. Szlak prowadzi przez Jurę Krakowsko-Częstochowską i pozwala zwiedzić liczne zamki oraz ruiny zamków. W innych regionach Polski również nie brakuje ciekawych miejsc. Na zachodzie wart uwagi jest np. Szlak Stu Jezior. Trasa o długości 110 km biegnie pomiędzy Poznaniem, a Międzychodem. Pisząc o szlakach rowerowych nie sposób nie wspomnieć o GreenVelo, czyli najdłuższej trasie rowerowej w Polsce. GreenVelo mierzy 2000 km, więc ciężko go przejechać w majówkę, ale zawsze można pokonać tylko fragment.

Montaż rowerowy Olight (UFBM)

Sprawdź
Bokserki termoaktywne

Bokserki termoaktywne Pentagon Plexis Black

Sprawdź

Szorty termoaktywne Under Armour SportStyle Cotton short czarne

Sprawdź

4. Trekking z biwakiem

Nie ważne czy wolny masz tylko weekend czy może cały tydzień, trekking to idealny pomysł na wyjazd. Liczba szlaków turystycznych w Polsce jest ogromna. Dzięki temu każdy fan górskich lub nizinnych wędrówek znajdzie coś dla siebie. Dysponując krótszym wolnym można wybrać 2 lub 3 dniowe wędrówki po Beskidach, Sudetach albo Bieszczadach. Można także pokusić się o wyjazd w Tatry, ale trzeba pamiętać, że w maju mogą tam panować jeszcze zimowe warunki. A jeśli masz więcej wolnego, to warto zaplanować przejście fragmentu lub nawet całego Głównego Szlaku Beskidzkiego, Sudeckiego albo Świętokrzyskiego. Każdy pozwoli zwiedzić solidny kawałek naszych pięknych polskich gór.

Ciekawym pomysłem będzie połączenie trekkingu z biwakiem – pod namiotem lub w hamaku. Może nasunąć Ci się pytanie, czy początek maja to nie za wcześnie na noc pod gwiazdami? Według nas nie, ale pod warunkiem, że prognozowana jest dobra pogoda i posiadasz odpowiedni sprzęt biwakowy. Noce są chłodne, więc na pewno będzie potrzebny dobry śpiwór i izolująca od podłoża mata lub hamak z ciepłą otuliną. Warto mieć także kuchenkę turystyczną. W tym miejscu trzeba jednak wspomnieć, że biwak niestety ogranicza ilość tras do wyboru. Większość szlaków turystycznych w Polsce zlokalizowana jest na terenach Parków Narodowych lub Lasów Państwowych. W obu przypadkach możemy niestety biwakować wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Parki Narodowe z reguły zezwalają na nocleg tylko w schroniskach. Z kolei Lasy Państwowe wyznaczyły miejsca biwakowe, ale jest ich niewiele. W praktyce nie łamiąc przepisów, bardzo ciężko zaplanować dłuższy trekking z noclegiem tylko w terenie. Mapę z zaznaczonymi leśnymi miejscami biwakowymi znajdziesz na stronie http://www.czaswlas.pl/.

Hamak Texar mini – oliwkowy

Sprawdź

Latarka Olight Seeker 2 Pro Black

Sprawdź

Kuchenka Badger Outdoor Campings Stove FSCS

Sprawdź

5. City Break

Majówkę można także spędzić zwiedzając. Dobry pomysł to City Break, czyli wypoczynek w mieście. Dzięki tanim liniom lotniczym wybór destynacji jest ogromny. Należy jednak brać pod uwagę, że w czasie długiego weekendu majowego zarówno ceny lotów, jak i noclegów, będą wyższe niż zazwyczaj. Jaki kierunek wybrać? Jeśli nie chcesz wyjeżdżać za granicę, to wartymi uwagi propozycjami będą Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Poznań czy Lublin. Za granicą z kolei warto zobaczyć m.in. Tallinn w Estonii, będący jednym z piękniejszych miast w krajach bałtyckich lub pełen polskich akcentów Lwów na Ukrainie. Osoby spragnione cieplejszego klimatu mogą odwiedzić Gironę w Katalonii, polecaną jako dobrą alternatywę dla zatłoczonej Barcelony lub pełną zabytków Vallettę na Malcie, nazywaną czasami muzeum pod gołym niebem. To tylko kilka z propozycji. Czasami warto zdać się na ślepy los i po prostu jechać w pierwsze miejsce, na które trafisz jeżdżąc palcem po mapie.

Koszulka T-Shirt Pentagon „Spartan” Coyote

Sprawdź

Paszportówka Wisport Patrol Black

Sprawdź

Brelok Nite Ize S-Biner KeyRack Black

Sprawdź

Mamy nadzieję, że poddaliśmy Ci pomysł na interesujące spędzenie wolnego czasu. A jeśli masz inne ciekawe propozycje na majówkowy długi weekend, koniecznie podziel się nimi w komentarzu. Być może zainspirujesz innych czytelników do wyjazdu 🙂

Udanej majówki!

Napisz coś...