Skip to main content

Gadżety na camping – co zabrać ze sobą, a co zostawić w domu? Często zabieramy ze sobą masę niepotrzebnych rzeczy, których nawet nie wyciągamy z bagażu. Ale jest kilka ciekawych i praktycznych gadżetów na camping, z których warto korzystać podczas wywczasu!

Źródło światła

Na campingu jest przyjemnie w dzień i wieczorem, gdy płonie ognisko. Jednak w nocy często brakuje oświetlenia, które ułatwiłoby dojście do toalety czy znalezienie czegoś w namiocie. Dlatego warto mieć ze sobą kilka różnych źródeł światła lub jedno uniwersalne. Jadąc z rodziną lub grupą znajomych, lepiej postawić na kilka światełek. Na samotnym wyjeździe wystarczy jedno.

Lampa kempingowa Mactronic Falcon Eye 3W LED

Sprawdź

Lampa kempingowa XRG LA30 LED

Sprawdź
Olight

Latarka akumulatorowa Olight S1R II Baton

Sprawdź

Nowoczesna kuchenka turystyczna i akcesoria

Dzisiejsze kuchenki turystyczne sprawiają, że gotowanie na campingu to przyjemność! Do wyboru masz kilka systemów kuchenek, na różne rodzaje paliwa. Jeśli zamierzasz się przemieszczać, to zwróć uwagę na wagę zestawu turystycznego, a także czy można go transportować samolotem.

Więcej o kuchenkach turystycznych przeczytasz tutaj

Niektóre kuchenki składają się z gotowego zestawu z garnkiem, więc nie musisz dbać dodatkowo o zakup naczyń. Garnki turystyczne mogą się przydać, jeśli będziecie gotować w więcej osób lub planujecie robić plenerowe uczty. Zestawy garnków turystycznych składają się z kilku naczyń z bezpiecznymi uchwytami, menażki mogą też służyć jako miski. Zamiast jednorazowych sztućców polecamy niezbędniki i sporki – trzeba je umyć po zjedzeniu posiłku, ale są lepsze dla środowiska.

Kuchenka turystyczna Esbit z garnkiem Cookset 585 ml

Sprawdź

Zestaw naczyń Rockland Travel Plus

Sprawdź

Niezbędnik Badger Outdoor Military Steel 4MCS

Sprawdź

Torba chłodząca

Torba termiczna do przechowywania jedzenia jest bardzo przydatna pod namiotem. W warunkach polowych możesz korzystać z jedzenia zapakowanego hermetycznie, puszkowanego czy liofilizowanego, ale nie trzeba rezygnować ze świeżych produktów. Lodówka turystyczna lub wygodna torba chłodząca ułatwi przechowywanie warzyw, owoców i innych produktów, które łatwo się psują. Zabezpieczy je przed wysoką temperaturą oraz uniemożliwi dostęp zwierzętom i insektom.

Co gotować w terenie?

Prysznic turystyczny plus ręcznik szybkoschnący

Higiena w warunkach polowych nie zawsze jest łatwa do utrzymania. Sanitariaty na polach namiotowych i w schroniskach reprezentują bardzo różny poziom – od łatwo dostępnych i czystych łazienek, po stare, brudne i otwierane w określonych porach. Nawet, gdy łazienki są przyjemne, to brakuje możliwości np. umycia rąk niedaleko namiotu. Prysznic turystyczny pomoże łatwo rozwiązać te niedogodności. Jest lekki i łatwy do przetransportowania, a także ekologiczny – woda wewnątrz worka nagrzewa się od słońca.

Zamiast zwykłego ręcznika wybierz nowoczesny, szybkoschnący ręcznik. Wykonany jest z mikrofibry, która szybko wysycha, nawet jeśli nie masz możliwości rozwieszenia ręcznika i od razu musisz go wrzucić do plecaka. Mikrofibrę też łatwo zwiniesz i skompresujesz – zajmuje o wiele mniej miejsca niż zwykły ręcznik. Oszczędzasz w ten sposób przestrzeń w bagażu.

Torba termiczna Campingaz Shopping Cooler 15,7l Ethnic

Sprawdź

Prysznic BCB Solar Shower

Sprawdź

Ręcznik szybkoschnący Rockland M – niebieski

Sprawdź

Hamak

Biwakując w zadrzewionym miejscu będziesz mieć idealne warunki do zawieszenia hamaka. Po całym dniu spędzonym na wędrówkach zrelaksujesz się bujając się między drzewami. Jeśli nie będzie padać, to hamak może być też miejscem noclegowym – rozwiesisz go w krótszym czasie niż jest potrzebny na rozbicie namiotu. Jeśli spędzasz wakacje na campingu z dziećmi, to dla nich również hamak będzie atrakcyjną rozrywką.

Nowoczesne hamaki są lekkie i złożone zajmują mało miejsca, więc nie sprawiają problemu nawet wtedy, jeśli podróżujesz bez samochodu. Można do nich dokupić dodatkowe akcesoria – moskitiery chroniące przed komarami i innymi uciążliwymi insektami, a także podpinki, które przydają się zimą i w chłodniejsze dni.

Hamak BCB Mini

Sprawdź

Hamak z moskitierą Bushmen Bushbed Hammock

Sprawdź
Co zabrać na majówkę?

Hamak Lesovik Duch Olive Green

Sprawdź
Co zabrać pod namiot? Lista niezbędnych rzeczy

Napisz coś...