Korzystając z wiosennej pogody wybraliśmy się na wycieczkę za miasto. Spakowaliśmy kilka potrzebnych rzeczy i ruszyliśmy w drogę. Zobaczcie, co wybraliśmy na krótki wypad outdoorowy.

Niedługi wyjazd za miasto nie wymaga wielkich przygotowań. Bardzo istotny jest dobór odpowiedniego stroju, aby zmienna pogoda nie psuła planów i dobrego humoru. Warto mieć w domu kilka podstawowych przedmiotów, które w kilka chwil można spakować do plecaka, nie tracąc czasu i ładnego dnia.

Do całodziennej wędrówki niezbędne są wygodne buty. Na płaskim terenie i w niewysokich górach sprawdzą się lekkie buty trekkingowe do kostki, na przykład marki Columbia. Do plecaka dobrze spakować długie i krótkie spodnie, aby móc się przebrać w razie zmiany aury. Podobnie z okryciem wierzchnim – bluza i kurtka przeciwdeszczowa nie ważą dużo, a ich posiadanie może zaważyć na naszym komforcie.

Wyjazd za miasto.

Justyna na wycieczkę wybrała spodnie Helikon Women’s UTP, które są dopasowane do kobiecej sylwetki i jednocześnie posiadają odpowiednią liczbę praktycznych kieszeni. Pasująca kolorystycznie do spodni bluza Leonidas marki Pentagon w rozmiarze S zapewnia swobodę ruchów. Adrian założył szorty Pentagon BDU w kamuflażu Woodland (bogatą ofertę krótkich spodni znajdziesz tutaj) i kurtkę Helikon Cougar w kolorze olive green.

Wypad w bezdroża

Jako gentleman, Adrian niesie większość potrzebnego sprzętu. Przydaje się do tego plecak Wisport Raccoon o pojemności 65 litrów.  Jedna osoba może się spakować do niego na kilkudniową wyprawę, a dodatkowo na zewnątrz można przytroczyć na przykład śpiwór i karimatę. Justyna ma mniejszy plecak – Wisport Sparrow II, który idealnie nadaje się do miasta i na jednodniowe wycieczki.

Przerwa przy herbatce z termosu

Klasycznie w outdoorze przydaje się termos z herbatą. Można ze sobą zabrać też kompaktowe kubki turystyczne, aby mieć więcej naczyń niż tylko kubek od termosu.

Chusty Buff nie służą tylko ozdobie – mogą być używane jako szaliki, gdy zawieje zimny wiatr, a także jako okrycie głowy chroniące przed zimnem lub słońcem. Ponadto modele pokazane na zdjęciach są nasączone środkiem odstraszającym insekty. Dzięki nim zyskuje się ochronę przed ukąszeniami komarów i kleszczy.

Wygodne buty, spodnie, bluzy i plecaki – to zupełnie podstawowe wyposażenie. W następnym odcinku pokażemy wam jeszcze inne przedmioty, które będą przydatne, jeśli planujecie weekendowy wyjazd za miasto.