Skip to main content

Korzystając z wiosennej pogody wybraliśmy się na wycieczkę za miasto. Spakowaliśmy kilka potrzebnych rzeczy i ruszyliśmy w drogę. Zobaczcie, co wybraliśmy na krótki wypad outdoorowy.

Niedługi wyjazd za miasto nie wymaga wielkich przygotowań. Bardzo istotny jest dobór odpowiedniego stroju, aby zmienna pogoda nie popsuła planów i dobrego humoru. Warto mieć w domu kilka podstawowych przedmiotów, które w kilka chwil można spakować do plecaka, nie tracąc czasu i ładnego dnia.

Do całodziennej wędrówki niezbędne są wygodne buty. Na płaskim terenie i w niewysokich górach sprawdzą się lekkie buty trekkingowe do kostki, na przykład marki Columbia. Do plecaka dobrze spakować długie i krótkie spodnie, aby móc się przebrać w razie zmiany aury. Podobnie z okryciem wierzchnim – bluza i kurtka przeciwdeszczowa nie ważą dużo, a ich posiadanie może zaważyć na naszym komforcie.

Spodnie Helikon Women’s UTP PolyCotton Ripstop Khaki

Sprawdź

Bluza Pentagon Leonidas 2.0 Tactical Hoodie Coyote

Sprawdź

Kurtka Helikon Cougar Softshell QSA HID Olive Green

Sprawdź

Justyna na wycieczkę wybrała spodnie Helikon Women’s UTP, które są dopasowane do kobiecej sylwetki i jednocześnie posiadają odpowiednią liczbę praktycznych kieszeni. Pasująca kolorystycznie do spodni bluza Leonidas marki Pentagon w rozmiarze S zapewnia swobodę ruchów. Adrian założył szorty Pentagon BDU w kamuflażu Woodland (bogatą ofertę krótkich spodni znajdziesz tutaj) i kurtkę Helikon Cougar w kolorze olive green.

 

Jako gentleman, Adrian niesie większość potrzebnego sprzętu. Przydaje się do tego plecak Wisport Raccoon o pojemności 65 litrów.  Jedna osoba może się spakować do niego na kilkudniową wyprawę, a dodatkowo na zewnątrz można przytroczyć na przykład śpiwór i karimatę. Justyna ma mniejszy plecak – Wisport Sparrow II, który idealnie nadaje się do miasta i na jednodniowe wycieczki.

Termos Fjord Nansen Honer 1l Black

Sprawdź

Plecak Wisport Sparrow II 20 l Grafit

Sprawdź

Kubek Wildo Fold-A-Cup Olive Green 0,25 l

Sprawdź

Klasycznie w outdoorze przydaje się termos z herbatą. Można ze sobą zabrać też kompaktowe kubki turystyczne, aby mieć więcej naczyń niż tylko kubek od termosu.

Chusty Buff nie służą tylko ozdobie – mogą być używane jako szaliki, gdy zawieje zimny wiatr, a także jako nakrycie głowy chroniące przed zimnem lub słońcem. Ponadto modele pokazane na zdjęciach są nasączone środkiem odstraszającym insekty. Dzięki nim zyskuje się ochronę przed ukąszeniami komarów i kleszczy.

Wygodne buty, spodnie, bluzy i plecaki – to zupełnie podstawowe wyposażenie. W następnym odcinku pokażemy wam jeszcze inne przedmioty, które będą przydatne, jeśli planujecie weekendowy wyjazd za miasto.

Napisz coś...