Skip to main content

Jeśli zastanawiasz się, jaki wykrywacz metali wybrać, to postaramy się ułatwić podjęcie decyzji. W tym artykule pokazujemy detektory polecane dla początkujących i zaawansowanych poszukiwaczy skarbów.

Zaczynając przygodę z poszukiwaniem przedmiotów ukrytych w ziemi dobrze jest się zapoznać z przepisami obowiązującymi detektorystów. Warto również wiedzieć coś na temat budowy wykrywaczy metali. W poniższym filmie Bartek tłumaczy, jak działają te urządzenia i opowiada o ich najważniejszych funkcjach.

Gdy już wiesz, czego oczekiwać od wykrywacza metali, czas na wybór urządzenia, które będzie najlepiej dopasowane do twoich wymagań. Nasze propozycje pokazujemy w kolejności od najprostszych detektorów, przeznaczonych dla początkujących, przez bardziej zaawansowane urządzenia, a kończąc na sprzęcie, który zadowoli profesjonalistów.

Jaki Wykrywacz metali wybrać – 5 propozycji

Wykrywacz metali Garrett ACE 150

Prosty w obsłudze model, z którym łatwo się oswoić. Jest wyposażony w ekran LCD, na nim można obserwować nastawę dyskryminacji, legendę wskazującą rodzaj wyszukanego metalu, wskaźnik głębokości i wielkości znaleziska oraz kilka innych istotnych informacji.

Wykrywacz metali Garrett ACE 250

Ten model charakteryzuje się większą czułością. Zatem pozwala on na wyszukiwanie przedmiotów ukrytych głębiej. Funkcja dyskryminacji pozwala na szukanie różnych metali i na własne ustawienia. Pin point, czyli namierzanie pozwala na precyzyjne określenie, gdzie znajduje się znalezisko.

Wykrywacz metali Garrett ACE 400i

Podstawową zaletą tego modelu jest wodoszczelna cewka. Zabezpiecza ona urządzenie przed uszkodzeniem. Wyższa częstotliwość pracy poprawia wyszukiwanie przedmiotów nisko i średnio przewodzących prąd, czyli na przykład złota. Czułość jest regulowana w ośmiu poziomach, a na ekranie można zobaczyć głębokość zalegania znaleziska. Do zestawu dołączone są słuchawki.

Garrett ACE 150

Wykrywacz metali Garrett ACE 150

SPRAWDŹ
Wykrywacz metali

Wykrywacz metali Garrett ACE 250

SPRAWDŹ
wykrywacze metali wykrywacz metali garett ace 400i

Wykrywacz metali Garrett ACE 400i

SPRAWDŹ

Wykrywacz metali Garrett AT Pro

Model dla wymagających poszukiwaczy. Całkowicie wodoodporna budowa umożliwia poszukiwania w czasie deszczu, a nawet pod wodą. Duży zakres dyskryminacji, w tym 40 stopniowa skala dyskryminacji przedmiotów wykonanych z żelaza, która ułatwia poszukiwanie na obszarach mocno zanieczyszczonych. Wykrywacz można ustawić na częstotliwość 15 kHz przeznaczoną do lokalizowania drobnych przedmiotów, na przykład łańcuszków. W komplecie znajdują się między innymi praktyczne słuchawki.

Wykrywacz metali Rutus Alter 71 z sondą DD 28 cm

Solidny wykrywacz, który zadowoli zaawansowanych poszukiwaczy. Jednak przez prostotę obsługi nadaje się także dla początkujących. Szeroka sonda umożliwia poszukiwania skarbów wśród śmieci. Rutus Alter 71 może równocześnie pracować w trybie statycznym i dynamicznym. Pozwala to na głębokie szukanie ukrytych przedmiotów i skanowanie płytkich warstw pod kątem drobnych rzeczy.

Wybieranie wykrywaczy metali

Wykrywacz metali Garrett AT Pro

SPRAWDŹ
Jaki wykrywacz metali wybrać?

Wykrywacz metali Rutus Alter 71 z sondą DD 28 cm

SPRAWDŹ

Wszystkie polecane urządzenia możecie także zobaczyć na filmie, na którym pokazane są ich podstawowe funkcje. Zobacz też akcesoria do wykrywaczy metali dostępne na Militaria.pl.

One Comment

  • roco pisze:

    „Nisko i średnio przewodzących prąd – czyli np złota” Jak złoto słabo przewodzi prąd to całe moje nauki w kibel

Napisz coś...

%d bloggers like this: