Skip to main content

Mamy dla ciebie kilka pomysłów, jak spędzić Dzień Ojca. Przebywanie we wspólnym towarzystwie w ten dzień to świetny sposób na okazanie uczuć, niewymagający wylewności. Sprawdźcie nasze propozycje męskich rozrywek i prezentów dla ojców, związanych z różnymi zainteresowaniami. Zapominalskim przypominamy, że Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca.

majsterkowanie pomysł jak spędzić dzień ojca

Majsterkowanie

Majsterkowanie jest czynnością, której najczęściej ojcowie uczą swoje dzieci. Wbijanie gwoździ, składanie mebli i reperowanie rozmaitych przedmiotów rozwija umiejętności manualne,  a także zostawia umiejętności potrzebne w całym dorosłym życiu. Jeśli twój ojciec nauczył cię majsterkować, to pewnie poradzisz sobie z naprawą cieknącego kranu czy zepsutego gniazdka. W Dzień Ojca możesz mu za to podziękować, spędzając wspólnie czas w warsztacie. Szukając prezentu dla taty, który jest zapalonym majsterkowiczem, zwróć uwagę na multitool Leatherman Surge i na scyzoryk Victorinox SwissChamp. Te narzędzia to małe skrzynki narzędziowe.

strzelanie pomysł jak spędzić dzień ojca

Strzelanie

Jedna z najbardziej męskich rozrywek – strzelanie. Dobrym pomysłem jest zabranie ojca na strzelnicę, żeby wspólnie przetestować broń ostrą. Możesz również zorganizować miejsce do strzelania w okolicy domu – wystarczy wiatrówka i tarcze strzelnicze lub spinnery. Pomyśl, z czego wolałby postrzelać ojciec – z długiej wiatrówki czy pistoletu? Stylowy rewolwer to świetny prezent dla faceta, który w dzieciństwie pokazał ci westerny. Jeśli woleliście Robin Hooda, to możemy zaproponować klasyczny łuk dla początkujących. Strzelanie z łuku to świetna rozrywka, rozwijająca siłę fizyczną.

wycieczka pomysł jak spędzić dzień ojca

Wycieczka

A gdyby spędzić Dzień Ojca na wspólnej wyprawie? Pewnie nie raz tata zabrał cię na wycieczkę w góry, teraz możesz się odwdzięczyć organizując męską wyprawę. Jest to doskonała okazja, żeby porozmawiać i odświeżyć kontakt z ojcem. Zaplanuj trasę, pakuj plecak i ruszajcie w drogę! Odpowiednie plecaki na wyprawy jednodniowe znajdziesz tutaj. Ciekawą propozycją na prezent dla ojca lubiącego dłuższe i krótsze wycieczki będzie nóż survivalowy, wyposażony w akcesoria przydatne w trudnych sytuacjach – przecinak do pasów, ostrzałkę, krzesiwo.

poszukiwanie skarbów pomysł jak spędzić dzień ojca

Poszukiwanie skarbów

Szukanie skarbów ukrytych w ziemi może stać się waszym wspólnym hobby. Nawet jeśli żaden z was jeszcze nie próbował chodzić z wykrywaczem, możecie spróbować razem coś znaleźć. Początkującym polecamy zapoznanie się z artykułem jaki wykrywacz wybrać. Gdy twój ojciec jest zaawansowanym detektorystą, to wybierz się z nim na poszukiwania – z pewnością towarzystwo sprawi mu przyjemność. Wśród dostępnych akcesoriów poszukaj przedmiotu, którego ojciec jeszcze nie ma w zestawie poszukiwacza.

rower pomysł jak spędzić dzień ojca

Rower

Wspólna wycieczka rowerowa to też świetny sposób na uczczenie Dnia Ojca. Trasę możesz dostosować do możliwości taty oraz swoich, zaplanuj też postój na obiad. Będzie to okazja do męskiej rozmowy i miłego spędzenia dnia. Ojcu możesz podarować przed wycieczką nowe rękawiczki rowerowe, żeby mógł je od razu przetestować. Jeśli twój tata nie jeździ na rowerze zbyt często, to wbrew pozorom wspólna wycieczka jest nadal dobrym pomysłem – może zachęcisz go do aktywności fizycznej, co będzie miało dobry wpływ na jego zdrowie.

A co jeśli sam jesteś ojcem?

Możesz zasugerować swoim pociechom, jak życzysz sobie spędzić Dzień Ojca. Sam przecież wiesz najlepiej, co sprawi ci przyjemność i jakie prezenty wpadły ci w oko ;).

Napisz coś...