Skip to main content

Łamana czy dolny naciąg? Sprężyna czy CO2? Kolejne wiatrówki, kolejne pytania. Poniższe zestawienie przygotowaliśmy specjalnie, by ułatwić wam znalezienie odpowiedniej wiatrówki. Tak jak poprzednio jest to lista 10 wiatrówek, jednakże tym razem są to wiatrówki długie – karabinki. A pełną ofertę wiatrówek karabinków znajdziecie na naszej stronie.

Wiatrówka Gamo Replay-10 4,5 mm

Zaczynamy od wyjątkowego modelu: wiatrówka Replay-10 produkowana przez hiszpańską firmę Gamo. Jest to wiatrówka sprężynowa łamana z innowacyjnym systemem 10x Quick Shoot. W przeciwieństwie do klasycznych modeli Replay-10 wyposażona jest w magazynek o pojemności 10 śrucin, dzięki czemu bez potrzeby ponownego ładowania możemy oddać szybko dziesięć strzałów. To jednak nie koniec wyjątkowych cech tego modelu – lufa typu flutted zakończona została specjalnym tłumikiem redukującym odrzut, a spust można regulować wedle potrzeb użytkownika. Model osadzony został w syntetycznym łożu z poduszką policzkową typu Ambi. W zestawie z wiatrówką znajduje się luneta 4×32, szyna antywstrząsowa RRR oraz dwa magazynki.

Wiatrówka Crosman Inferno 4,5 mm

Druga pozycja w naszym zestawieniu to model juniorski Crosman Inferno. Lekka, kompaktowa wiatrówka sprężynowa z rodzaju klasycznie łamanych. Umiarkowana prędkość wylotowa, waga poniżej 2 kg, automatyczna blokada spustu oraz przystępna cena to gwarancja dobrej i bezpiecznej zabawy dla najmłodszych strzelców. Oczywiście sprawdzi się również jako pierwsza wiatrówka dla początkującego amatora strzelectwa. Model Inferno osadzony został w łożu syntetycznym typu Thumbhole, które zakończone zostało gumową stopką absorbującą odrzut. Wyposażona w światłowodowe przyrządy celownicze oraz szynę montażową 11 mm.

Wiatrówka Crosman Vantage Nitro Piston 4,5 mm

Sprężynowa wiatrówka amerykańskiej firmy Crosman – Vantage Nitro Piston. Nie jest to jednak zwykły model łamany. Wiatrówka wyposażona jest w gazową sprężynę wykonaną w technologii Nitro Piston, dzięki której strzały oddawane są znacznie cichsze w porównaniu do sprężyny mechanicznej. Ponadto napinanie sprężyny gazowej jest łatwiejsze i co najważniejsze – nie występuje efekt ubicia, a co za tym idzie prędkość początkowa pozostanie niezmienna przez 25 tysięcy strzałów! Wiatrówka została osadzona w łożu wykonanym z lakierowego drewna, z poduszką policzkową dla prawo i leworęcznych oraz gumową stopką. W wiatrówce zamontowane zostały światłowodowe przyrządy celownicze, ale gdybyście woleli strzelać na większe dystanse, to producent dołączył do wiatrówki lunetę 4×32 Center Point wraz z montażem.

Zestawienie najlepszych wiatrówek

Wiatrówka Gamo Replay-10 4,5 mm z lunetą 4×32

SPRAWDŹ
Najlepsze wiatrówki

Wiatrówka Crosman Inferno 4,5 mm

SPRAWDŹ
Wiatrówki karabinki - 10 modeli wartych sprawdzenia

Wiatrówka Crosman Vantage Nitro Piston 4,5 mm z lunetą Center Point 4×32

SPRAWDŹ

Wiatrówka Crosman Copperhead 4,5 mm

Crosman Copperhead to klasycznie łamana wiatrówka osadzona w łożu wykonanym z lakierowanego drewna. Łoże wyposażone zostało również w poduszkę policzkową typu Ambi oraz gumową stopkę absorbującą odrzut. Przystępna cena i wysoka prędkość wylotowa to znak rozpoznawczy dobrego wyboru dla każdego amatora strzelectwa. W karabinku zastosowano światłowodowe przyrządy celownicze, w tym regulowaną szczerbinkę. Dodatkowo na grzebiecie cylindra znajduje się szyna 11 mm, dzięki której można na wiatrówce zamontować dowolną lunetę celowniczą.

Wiatrówka Gamo Whisper IGT 4,5 mm

Model Whisper IGT to kolejna na naszej liście wiatrówka firmy Gamo tym razem wyposażona w sprężynę gazową IGT. Podobnie jak w wiatrówce Crosman, tak i w tym modelu zastosowanie sprężyny gazowej gwarantuje mniejszy odrzut, brak spadku prędkości wylotowej oraz cichszą pracę układu w stosunku do sprężyny mechanicznej. To jednak nie koniec zalet tej wiatrówki, gdyż jest ona wyposażona tłumik dźwięku Whisper. Zastosowane tłumika znacznie wycisza odgłos wystrzału, bo aż o 52% w stosunku do wiatrówki bez tłumika. Karabinek osadzony został w łożu wykonanym z tworzywa sztucznego. Wyposażony jest w światłowodowe przyrządy celownicze oraz szynę montażową 11 mm, oczywiście dzięki której można wiatrówkę doposażyć w lunetę celowniczą.

10 polecanych wiatrówek karabinków

Wiatrówka Crosman Summit 4,5 mm

Summit to klasycznie łamana wiatrówka sprężynowa amerykańskiej firmy Crosman. Model lubiany przez wielu użytkowników, szczególnie za wysoką prędkość początkową. Konstrukcyjnie stylizowana jest na sztucer Remingtona. Wiatrówka została osadzona w łożu wykonanym z lakierowego drewna, posiada poduszkę policzkową typu Ambi oraz gumową stopkę. Ponadto w miejscach chwytu łoże zostało ryflowane, co zapobiega ślizganiu się karabinka w dłoniach. Summit nie ma mechanicznych przyrządów celowniczych, ale nie ma czego się obawiać – producent dołączył do zestawu lunetę celowniczą ze zmiennym przybliżeniem 3-9×40 z krzyżem celowniczym typu Mil-Dot. Wewnątrz kabłąka spustowego umieszczony został bezpiecznik.

Najlepsze wiatrówki

Wiatrówka Crosman Copperhead 4,5 mm

SPRAWDŹ
Ranking wiatrówek

Wiatrówka Gamo Whisper IGT 4,5 mm

SPRAWDŹ
Zestawienie najlepszych wiatrówke

Wiatrówka Crosman Summit Nitro Piston 4,5 mm z lunetą 3-9×40

SPRAWDŹ

Wiatrówka Sig Sauer MCX 4,5 mm

Licencjonowana wiatrówka – replika karabinka Sig Sauer MCX. Z całej naszej listy jest to jedyny model zasilany nabojem CO2, a dokładnie 88 gramową kapsułą. Nowoczesny wygląd, modularny chwyt przedni Keymod, szyna Weaver oraz obustronne manipulatory to tylko kilka z wielu zalet tego modelu. Na jednej kapsule CO2 można wystrzelić aż 120 śrucin z pełną mocą, co w połączeniu z 30 nabojowym magazynkiem pozwala na nieprzerwaną zabawę przez długi czas. MCX występuje w kilku odmianach z lunetą lub bez niej oraz w kolorach czarnym i piaskowym. Wykonany został z metalu i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Każdy model niezależnie od wersji wyposażony jest w pionowy chwyt montowany w systemie KeyMod.

Wiatrówka klasycznie łamana 4,5 mm

W 100% klasyczna wiatrówka – łamana lufa i sprężyna. Osadzona została w łożu z lakierowanego drewna, które zakończone zostało karbowaną stopką. Wiatrówka ta będzie znakomitym wyborem dla początkujących strzelców, szczególnie na pierwszą wiatrówkę-karabinek. Umiarkowana prędkość wylotowa, szyna montażowa 11 mm i mechaniczne przyrządy celownicze to wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody ze strzelectwem.

Wiatrówka z dolnym naciągiem 4,5 mm

Kolejna klasyka w naszym zestawieniu – sprężynowa wiatrówka z dolnym naciągiem. Osadzona w drewnianym łożu z lakierowanego drewna. Dolny naciąg gwarantuje lepszą celność i powtarzalność strzałów, gdyż lufa pozostaje nieruchoma podczas ładowania. Karabinek wyposażony w mechaniczne przyrządy celownicze, szynę montażową 11 mm oraz karbowaną stopkę kolby. Podobnie jak poprzedniczkę i ten model zalecamy początkującym strzelcom, którzy szukają znakomitego stosunku jakości do ceny.

10 najlepszych wiatrówek

Wiatrówka Sig Sauer MCX 4,5 mm – black

SPRAWDŹ
Ranking wiatrówek

Wiatrówka klasycznie łamana 4,5 mm

SPRAWDŹ
Wiatrówki karabinki

Wiatrówka z dolnym naciągiem 4,5 mm

SPRAWDŹ

Wiatrówka Hatsan TG Airtac QE 4,5 mm

Nowoczesne podejście do klasycznie łamanej wiatrówki – przedstawiamy Hatsan TG AirTac. Tym razem zaczynając od łoża wykonanego z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Wiatrówka konstrukcyjnie czerpie wiele z militarny konstrukcji – ergonomiczny chwyt pistoletowy jak w karabinie, kolba stylizowana na karabinki AR, poduszka policzkowa typu Ambi oraz lufa zakończona tłumikiem. Karabinek wyposażony jest w systemy zabezpieczające użytkownika, w tym automatyczną blokadę spustu oraz system chroniący przed przypadkowym i przedwczesnym zwolnieniem sprężyny. Na grzbiecie cylindra umieszczona został szyna 11 mm do montażu optyki. Ponadto wiatrówka wyposażona została w światłowodowe przyrządy celownicze.

Więcej modeli, na które również warto zwrócić uwagę znajdziesz na stronie Militaria.pl.

Wiatrówki karabinki – wybierz model dla siebie i baw się dobrze

Długie wiatrówki wygrywają w oczywistym aspekcie z krótkimi. Chodzi o zasięg celnego strzału. Jeżeli macie zamiar strzelać do tarczy na dużych dystansach to wybór jest oczywisty. Nasza lista wiatrówek zawiera modele z różnych półek cenowych, więc każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Niezależnie jaki system wybierzecie, drewno czy tworzywo, sprężyna czy CO2 – pamiętajcie – najważniejsza jest zabawa! Tak jak poprzednim razem po szczegóły działania wiatrówek, sposób ich konserwacji oraz dodatkowe informacje zapraszamy na naszą stronę do działu porad.

Napisz coś...