Skip to main content

W tym wpisie poznasz dodatkowe akcesoria, które uatrakcyjnią każdą strzelankę i pozwolą jeszcze lepiej wczuć się w klimat zainscenizowanego pola airsoftowej potyczki. Jest to zazwyczaj sprzęt, który nie jest niezbędny do dobrej zabawy, ale zdecydowanie poprawi jakość rozgrywki i pozwoli Ci zwiększyć realizm gry. Nie przedłużając wstępu, zapraszamy Cię do zapoznania się z gadżetami ASG, które dostarczą dodatkowych emocji i pozwolą wydobyć jeszcze więcej radości z Twojego ulubionego hobby.

Poprawiaj bezpieczeństwo dzięki gadżetom ASG

Na airsoftową strzelankę z pewnością musisz zabrać ze sobą ochronę narządu wzroku. Atestowane gogle czy okulary są podstawą wyposażenia każdego miłośnika rozgrywek ASG. Wysokiej jakości osłona oczu jest wręcz wymagana podczas spotkań. Na zdecydowaną większość gier nie zostaniesz wpuszczony bez odpowiednich gogli, okularów bądź maski. W sklepie Militaria.pl znajdziesz wysokiej klasy osłonę oczu, która spełnia wyśrubowane normy balistyczne, chroniące przed sześciomilimetrowymi kulkami i nie tylko.

Warto do tego zakupić maskę, chroniącą Twoje zęby przed trafieniem kulką. Jeżeli masz pecha, możesz nawet stracić ząb podczas zabawy, jeżeli otrzymasz trafienie z bliskiej odległości z silnej repliki. Maska typu STALKER ochroni Twoje zęby podczas dynamicznej walki w pomieszczeniach oraz pozwoli przetrwać ostrzał z mocnego karabinu snajperskiego. W ofercie Militaria.pl znajdziesz również hełmy i maski na całą twarz, które skutecznie ochraniają Twoją głowę przed obrażeniami. Są one także często wykorzystywane w paintballu.

Wartym przemyślenia dodatkiem, bez którego nie wyobrażam sobie dynamicznej potyczki, są nakolanniki. Chronią Twoje kolana przed szkłem, szyszkami oraz wystającymi w lesie korzeniami. Zdecydowanie poprawiają komfort gry, dodatkowo wpływając pozytywnie na wygląd umundurowania. Podobnie nałokietniki, które przydadzą się podczas akcji typu “padnij”! Gdy z drużyną ćwiczycie taktyczne manewry, warto zaopatrzyć się w ochronę dla Twoich stawów. 

Jeśli interesuje Cię bardziej temat bezpieczeństwa, zajrzyj do naszego wpisu o BHP w airsofcie.

gadżety asg

Maska ochronna typu Stalker ASG

SPRAWDŹ
okulary ochronne

Okulary taktyczne Bolle Rush+ Smoke

SPRAWDŹ
hełm asg

Hełm ASG Strike Systems FAST – OD

SPRAWDŹ

Celuj lepiej z akcesoriami ASG

Większość karabinków i pistoletów maszynowych ASG jest wyposażona w szyny akcesoryjne R.I.S., zwane także weaver lub picatinny. Możesz do nich zamontować wiele różnych dodatków, takich jak kolimatory, lunety czy magnifiery. Wiele z tych akcesoriów pozwoli znacząco poprawić Twoją celność, a także wczuć się jeszcze lepiej w klimat zainscenizowanej wojny.

Decydując się na precyzyjną lunetę, oprócz rasowego wyglądu Twojej repliki, zyskujesz potencjał do uzyskania przewagi na polu bitwy. Dobrze dobrana luneta o wysokim powiększeniu pozwala na osiągnięcie lepszych wyników, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na odgrywanie roli snajpera. Jeżeli dysponujesz mocną, tuningowaną repliką, zastosowanie dodatkowych celowników optycznych może przechylić szalę zwycięstwa na Twoją korzyść. Oprócz celowników optycznych, oszynowanie Twojego karabinku pozwala na zamontowanie na nim lasera, latarki bądź granatnika, co zostanie poruszone w kolejnych punktach. 

Wczuj się w klimat z gadżetami ASG

Celowniki kolimatorowe, lasery i lunety bez wątpienia pomagają wsiąknąć w klimat rozgrywki. Jeżeli jesteś fanem realizmu, rozejrzyj się za dodatkowymi udogodnieniami, które są mniej oczywiste. Gadżety, które pozwalają na zdobycie dodatkowych punktów i wspierają Cię podczas gry, są często niedoceniane w środowisku graczy.

Należą do niech między innymi front gripy. To uchwyty, które montujesz na przedniej, dolnej części repliki, a pozwalają Ci na szybsze manewrowanie karabinem w ciasnych pomieszczeniach. Dodatkowe chwyty występują w wielu kształtach i rodzajach, odpowiadając na potrzeby użytkowników, zapewniając dodatkową ergonomię podczas celowania.

Celownik laserowy ASG

Celownik laserowy ASG

SPRAWDŹ
gadżety asg

Kolimator ASG 552 R/G Advanced

SPRAWDŹ
luneta celownicza

Luneta celownicza BSA 3-9×32 30/30

SPRAWDŹ

Na szynę typu weaver zamontujesz także latarkę, laser lub połączenie tych dwóch rzeczy. Tego typu osprzęt produkuje znany i ceniony w środowisku airsoftowym Olight. Podczas nocnych zmagań, dodatkowe oświetlenie w postaci mocnej latarki lub lasera pozwoli dodatkowo wczuć się w klimat oraz zdobyć dodatkowe punkty. Podczas rozgrywek w ciemności pamiętaj, że gra ASG to nie prawdziwa wojna. Staraj się nie oślepiać laserem bądź latarką graczy drużyny przeciwnej.

A co, jeżeli chcesz poczuć ducha walki nowoczesnego pola działań wojennych? Do dyspozycji masz granatniki oraz strzelby airsoftowe, które możesz podpiąć do szyny R.I.S. jak pozostałe akcesoria. 

Zwyciężaj częściej używając akcesoriów

Jak widzisz gadżetów, które warto mieć ze sobą, jest naprawdę sporo. A lista nie jest kompletna, ponieważ każdy zabiera ze sobą to, co podoba się właśnie jemu. Nic nie stoi na przeszkodzie mieć na strzelance dwie repliki długie, na przykład karabin snajperski i karabinek, i używać je zamiennie. Możesz również mieć pistolet maszynowy zamiast repliki broni bocznej. Możesz nosić w kaburach dwa pistolety i w razie wyczerpania amunicji w replice broni głównej, używać ich naraz (oczywiście będzie to miało negatywny wpływ na celność). Możesz wyposażyć się także w chronograf, który służy do sprawdzenia prędkości początkowej kulki i dokonywać pomiarów dla Twojej drużyny.

Smary, wyciory oraz akcesoria do konserwacji Twojego sprzętu także należą do dodatków, które warto zakupić. Dbanie o dobrą kondycję Twojego wyposażenia pozwala używać sprzętu bez obawy o awarię. Polecamy zaopatrzyć się także w tarcze i kulochwyty, na których możesz trenować na sucho, osiągając przez to potem lepsze wyniki na polu walki.

Najważniejsze są jednak odpowiedniej jakości kulki! Wybierając amunicję najwyższej jakości, masz pewność, że Twoja celność będzie na najwyższym możliwym poziomie. Podobnie jak dopasowana, wysokiej klasy kabura, dzięki której szybciej dobędziesz swoją replikę zapasową. 

Kabura Crosman z cordury na pistolet

SPRAWDŹ
smar do asg

Smar Crosman Pellgunoil
 

SPRAWDŹ
pokrowiec - gadżety asg

Pokrowiec na replikę ASG z lunetą

SPRAWDŹ

Pozostałe gadżety ASG

Replika już obładowana sprzętem w stylu, jakim nie pogardziłby Rambo. Teraz czas pomyśleć o pozostałych dodatkach. Dla mnie jedną z rzeczy typu must have jest pokrowiec. Wiele osób wychodzi z założenia, że wystarczy owinąć sprzęt w arafatkę, ale uważamy, że warto zafundować replice lepszą ochronę. Szczególnie przed niekorzystnym wpływem kurzu oraz przed upadkami. Pokrowiec wypełniony gąbką lub sztywna walizka ochroni Twój drogocenny sprzęt dużo lepiej, niż na szybko zapleciona chusta.

A jak już jesteśmy przy ochronie sprzętu, to warto rozejrzeć się za dobrym plecakiem wojskowym na cały ten ekwipunek. Możesz w nim przenosić mundur, kulki, magazynki oraz pozostałe elementy wyposażenia. Przyda Ci się on także poza strzelanką, gdy zechcesz udać się na weekendowy wypad za miasto. Do tego celu także warto zaopatrzyć się w środki przeciw komarom i kleszczom. Przydadzą się oczywiście również podczas gry airsoftowej, która często toczy się w terenach zielonych, a tam o niepożądaną aktywność owadów nie trudno.

Często rozgrywki ASG odbywają się latem, w pełnym słońcu. Uzupełniając gadżety ASG, pamiętaj o ochronie głowy. Może to być hełmczapka z daszkiem lub kapelusz. Oczywiście w odpowiednim kamuflażu, pasującym do Twojego munduru. Nakrycie głowy chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym, zapobiega udarom, a także ogranicza ewentualne siniaki po dostaniu kulką w głowę.

Do komunikacji z pozostałymi członkami drużyny polecamy radio z zestawem słuchawkowym. To niepozorne ułatwienie często pozwala osiągnąć dużą przewagę nad drużyną przeciwną. A jeśli i oni posiadają radio, zabawa robi się bardzo ciekawa.

Jeśli chcesz wyróżnić się w tłumie pozostałych graczy możesz dodatkowo ozdobić swój mundur czy plecak specjalnymi rzepami, tak zwanymi morale patches. Każdy gracz airsoftowy zna i kojarzy zabawne rzepy, oddające wojskowy humor i wojskowy styl. 

Bez względu na ilość zabranego wyposażenia pamiętaj, żeby zawsze dobrze się bawić, przyznawać się do trafienia oraz grać uczciwie. Wybierz dla siebie akcesoria asg i do zobaczenia na strzelance.

Napisz coś...