Skip to main content

W najbliższy weekend polecamy wybrać się na piknik militarno-historyczny, czyli IV Dzień Cichociemnych na Ursynowie. Impreza upamiętniająca dokonania Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej odbędzie się 14 maja 2016 roku na terenie zielonym przy przedłużeniu ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie.

W programie między innymi zaplanowano spotkanie z Panem Andrzejem Tarnawskim – ostatnim żyjącym Cichociemnym. Odbędą się również pokazy skoków ze spadochronem, pokazy jednostek specjalnych, pokazy rekonstrukcji historycznej oraz ekspozycje broni historycznej, w tym oryginalnego wyposażenia Cichociemnych, współczesnej, a także uzbrojenia i wyposażenia GROM.

Podczas pikniku będzie się można zapoznać z różnym sprzętem do gier sportowo-militarnych, na przykład spróbować swoich sił w ASG czy w laser tag. Na miejscu ma być dostępna strzelnica pneumatyczna i ASG oraz poligon laserowy.

Wydarzenie jest organizowane przez dzielnicę Ursynów, Jednostkę Wojskową GROM ,,Cichociemni”, Fundację im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Fundację Edukacji dla Bezpieczeństwa oraz Fundację Sprzymierzeni z GROM.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału i do odwiedzin stoiska Militaria.pl. Pełny program dostępny jest tutaj, można również śledzić wydarzenie na Facebooku.

Napisz coś...