Skip to main content

Pistolet maszynowy FN P90 wyróżnia się konstrukcją w układzie Bull-pup, czyli bezkolbowym. Za jego futurystyczny kształt odpowiadają belgijskie zakłady Fabrique Nationale. Replika marki Cybergun oddaje niemal idealnie cechy palnego oryginału. 

Replika jest napędzana gearboxem v6, posiadającym stalowe zębatki oraz łożyska 9 mm. Prędkość początkową można dopasować do warunków rozgrywki w łatwy sposób, dzięki systemowi szybkiej wymiany sprężyny. 

Innowacją w palnym oryginale był magazynek na 50 nabojów umieszczony poziomo nad komorą zamkową i wykonany z polimeru. W replice jest umieszczony w tym samym miejscu, posiada także realistyczne atrapy nabojów. Jest to magazynek typu Low-cap i można załadować do niego 68 kulek. 

FN P90 Cybergun replika AEG magazynek
Magazynek jest umieszczony nad atrapą komory zamkowej

Replika posiada trzy szyny RIS, górną oraz dwie małe boczne. Na górnej szynie można umieścić dowolny celownik opto-elektroniczny, natomiast na bocznych dodatkowe oporządzenie, jak celownik laserowy czy oświetlenie taktyczne. 

FN P90 Cybergun replika AEG
Na zdjęciu widoczne są szyny RIS

Pistolet maszynowy AEG FN P90 – tan

Sprawdź

Kolimator ASG 552 R/G Advanced

Sprawdź

Kulki ASG Q Blaster 0,25g 3300szt

Sprawdź

Selektor trybu ognia został umieszczony tuż pod spustem. Poprzez zmianę nastawy selektora, replika może strzelać ogniem ciągłym lub pojedynczym. Trzecia pozycja selektora ognia to blokada spustu.

Selektor trybu ognia FN P90 Cybergun replika AEG
Selektor można obsłużyć nie odrywając ręki od chwytu

Replika dzięki swojemu kształtowi i kompaktowej budowie dobrze sprawdza się w czasie rozgrywek w ciasnych pomieszczeniach oraz na przestrzeni zurbanizowanej. Oryginalny FN P90 był zaprojektowany właśnie do wykorzystania w podobnych sytuacjach, czyli tam, gdzie karabin był nieporęczny, a pistolet miał zbyt mały zasięg. 

FN P90 Cybergun replika AEG
FN P90 Cybergun replika AEG

Replika marki Cybergun posiada pełne oznaczenia palnego pierwowzoru. Broń ta jest znana wielu graczom, ponieważ jest dostępna jako wyposażenie w grach Counter Strike, Battelfield , GTA, Call of Duty oraz w wielu innych. 

Napisz coś...