Skip to main content

W tłusty czwartek bycie fit nie jest łatwe. Nawet najbardziej znani trenerzy pozwalają sobie i swoim podopiecznym na zjedzenie pączka. Jednak chwilę przyjemności trzeba potem odpracować! Sprawdź, ile czasu musisz poświęcić, żeby spalić kalorie z jednego pączka!

Jeden pączek ma od 250 (mały pączek z marmoladą różaną, posypany cukrem pudem) do 350 kalorii (pączek z marmoladą lukrowany), a nawet więcej – wszystko zależy od wielkości i dodatków. Podajemy sposoby na spalenie 300 kalorii.

Wybierając bieganie w krótkim czasie spalisz nadprogramowe kalorie. Wystarczy tylko 30 minut biegu, żeby nie przybrać na wadze przez jednego pączka. Jeśli chcesz, żeby trening był bardziej intensywny, możesz skorzystać z metody interwałowej. Dłuższe odcinki przebiegaj szybciej, a odpoczywaj zwalniając na minutę do truchtu. Przy obecnej pogodzie do treningu na świeżym powietrzu polecamy odzież termoaktywną.

Koszulka termoaktywna FreeNord Tactical D/R – Camo

Sprawdź

Koszulka termoaktywna Under Armour Tech 2.0 Graphic SS Black

Sprawdź

Spodnie termoaktywne FreeNord ThermoTech Evo – czarne

Sprawdź

Wizyta w siłowni to również dobry pomysł po obżarstwie. Trening cardio będzie najodpowiedniejszy po tłustym czwartku. Żeby pączek nie poszedł w brzuszek wybierz ćwiczenia na orbitreku, rowerze stacjonarnym, bieżni i stepperze. Podobny efekt osiągniesz na basenie, pływając szybko przez ten sam czas.

Możesz także wybrać mniej oczywisty trening. Strzelanie z łuku jest świetną rozrywką, która wymaga użycia siły fizycznej, przez co przyczynia się do zwiększonego spalania. Naciągając cięciwę przez 65 minut spalisz jednego pączka. Łuk, strzały i inne niezbędne akcesoria znajdziesz na naszej stronie.

Łuk bloczkowy Poe Lang Buster Emerald

Sprawdź

Łuk klasyczny center Point Aspen 45 Ilbs

Sprawdź

Mata łucznicza piankowa 60x60x10 cm ze stelażem

Sprawdź

Nawet strzelanie z wiatrówki może być pomocne w walce z tłuszczem. Trening strzelecki wpływa na zdolność koncentracji, uczy skupienia, a 90 minut strzelania pomoże spalić kalorie z jednego pączka. Naciąganie wiatrówki sprężynowej będzie najbardziej pożądane, ale możesz też wybrać model o innym napędzie. Sprawdź polecane przez nas wiatrówki.

Wiatrówka Crosman Summit Nitro Piston 4,5 mm z lunetą 3-9×40

Sprawdź

Wiatrówka Gamo Replay-10 4,5 mm z lunetą 4×32

Sprawdź

Kulochwyt magnetyczny Blackfire – kaczka

Sprawdź

Pamiętaj, że jeśli pożresz więcej pączków, to musisz przemnożyć czas treningu przez ich ilość. Jeśli zjesz 4 pączki, to ,,wybieganie” ich zajmie Ci dwie godziny! Wtedy bilans wyjdzie na zero, więc dbając o siebie, powinieneś swój standardowy trening wydłużyć o czas potrzebny na spalenie dodatkowych słodkości.

3 komentarze

Napisz coś...