Skip to main content

Od 29 czerwca do 1 lipca 2018 leśnickim Centrum Kultury Zamek zawładnęli fani fantastyki. W ramach XIV Wrocławskich Dni Fantastyki odbyły się prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania autorskie, sesje RPG oraz rozmaite warsztaty. Po zamku i  okolicach przechadzały się postacie z książek, film, gier czy komiksów.

Gośćmi XIV edycji Dni Fantastyki byli Ian MacLeod, Jarosław Boberek, Aneta Jadowska, Jacek Komuda czy Elżbieta Żukowska. Do wydarzeń towarzyszących należał wernisaż wystawy ,,Miecze Europy”, którą można zwiedzać do 7 października tego roku. Z bronią białą można było także obcować na pokazach i warsztatach szermierki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica czarnoprochowa.

Atrakcją na zakończenie konwentu był konkurs na najlepszy cosplay. Nagrodę Kryształowego smoka otrzymała Martwa – craft & cosplay, która wystąpiła w stroju Ciri z Wiedźmina 3. Nagrodę specjalną, czyli Najlepsze ostrze, otrzymała Margaret Cosplay & art, która wspaniale wczuła się w postać Valkyrie Brunnhilde z komiksów Marvela. Nagrodą specjalną był miecz dwuręczny, przekazany przez Militaria.pl.

Zobaczcie naszą fotorelację z tego wydarzenia!

Napisz coś...