Skip to main content

Nie ma nic wspanialszego od leżenia pod gwiazdami w kokonie z nowego, pachnącego śpiwora. Nic oprócz złachanego, wymiętego, woniejącego mokrym psem starego śpiwora. Taki wygląd i zapach świadczy o tobie, że jesteś starym wyjadaczem na wszystkich wyprawach, festiwalach i rajdach. Jeśli chcesz zadbać o swoją reputację, postępuj według poniższych kroków.

 

1. Poza sezonem przechowuj śpiwór w jakimś ciemnym, wilgotnym miejscu. Idealnie nada się piwnica, garaż czy strych. Nie rozkładaj śpiwora po przyjeździe, rzuć go od razu w kąt między słoiki z przetworami a stare opony.

2. Jeśli zależy ci na zapachu mokrego psa, to potrzebny będzie pies – możesz wykorzystać swojego lub pożyczyć. Zabierz go na długi spacer nad wodą, a potem rozłóż się na śpiworze na brzegu i czekaj, aż pies przyjdzie do ciebie po kąpieli. Po powrocie do domu możesz rozłożyć śpiwór na tylnej kanapie, aby pies nie zabrudził i nie zmoczył tapicerki.

3. Po pierwszym wyjeździe (właściwie po kolejnych też), na którym pogoda była deszczowa, nie pierz śpiwora i postępuj zgodnie z punktem 1.

4. Kiedy zapinasz lub rozpinasz zamek, rób to krótkimi, szarpiącymi ruchami.

Śpiwór Coleman Frisco – mumia

Sprawdź

Śpiwór Coleman Salida – mumia

Sprawdź

Śpiwór Coleman Glow in the Dark

Sprawdź

5. Jedz posiłki w śpiworze. Tak jest przyjemniej, poza tym ułatwia szybsze sezonowanie. Do tego zawsze możesz sobie zostawić jakieś resztki na później

6. Po terenie campingu chodź wszędzie w śpiworze. Śpiwór jest miękki, przytulny, wyglądasz w nim swojsko i sympatycznie. Po kilku spacerach spód powinien się pokryć szlachetną, czarną patyną.

7. Nie zabrałeś niczego do wycierania naczyń turystycznych? Bzdura, przecież masz ze sobą dobrze absorbujący materiał o dużej powierzchni. Wytrzyj menażkę, manierkę i sporka śpiworem. Możesz go wykorzystać także jako serwetkę do wytarcia ust po posiłku.

8. Wieczorem leż na plaży, na trawie i koło ogniska w śpiworze. Nie otrzepuj go potem, niech piach dobrze wejdzie we wszystkie zakamarki i w zamek.

Śpiwór Coleman Vail Single Lite

Sprawdź

Śpiwór Coleman Salida – koperta

Sprawdź

Wkładka docieplająca do śpiwora Rockland Sono

Sprawdź

9. Przed snem nie zapomnij o przekąsce. Podjadaj wafelki, chrupkie pieczywo i chipsy leżąc już w śpiworze. Okruszki świetnie mieszają się z piaskiem.

10. Jeśli w nocy musisz siusiu, to idź się załatwić ubrany w śpiwór. Nie ma nic gorszego od wyjścia z ciepłego śpiworka na zimno.

11. Kiedy zauważysz jakieś dziury i przetarcia – nie zszywaj ich. Tylko w razie potrzeby przyklej łatę za pomocą szybkoschnącego kleju.

5 komentarzy

 • Adam pisze:

  To nawet nie jest śmieszne. Wchodziłem tutaj, by się czegoś dowiedzieć, a nie podziwiać irytujące poczucie humoru osoby prowadzącej tego bloga. Jest to na dodatek nieprofesjonalne i na punkcie osobistym taki ton pisania artykułów obraża mnie jako człowieka myślącego. Czyli mam teraz każdy artykuł pojawiający się na tej stronie rozumieć na opak?
  Słabo i lipa. Postuluję o powrót do pisania rzetelnych artykułów, a nie podśmiewajek.

 • Rav pisze:

  Po prostu słabe i… głupie? Sorry, takie moje zdanie…

 • Arkadiusz pisze:

  @Adam i @Rav – Panowie, radzę wyjąć kij z tylnej części ciała, bez niego żyje się znaczenia łatwiej. Pozdrawiam.

  • Rav pisze:

   @Arkadiusz – radzę Panu wypowiadać się na temat artykułu a nie naszych postów, bo generalnie właśnie w tylnej części ciała mam Pana zdanie. Pozdrawiam.

Napisz coś...