Skip to main content

Gumy treningowe mają mnóstwo zastosowań. Możesz używać ich wszędzie, gdyż są niezwykle lekkie i nie zajmują wiele miejsca. Są tanie, szczególnie w porównaniu do profesjonalnych maszyn do ćwiczeń i sztang z obciążeniem. Zestaw wysokiej jakości gum do ćwiczeń może okazać się tańszy niż miesięczny karnet na pobliską siłownię. Możesz dzięki nim trenować całe ciało lub skupić się na poszczególnych jego partiach. Nie potrzebujesz do tego specjalnego pomieszczenia i możesz ćwiczyć nawet w plenerze. Sprawdzą się także podczas rehabilitacji. 

Trening całego ciała (Full body workout) 

W ofercie sklepu internetowego Militaria.pl znajdziesz szeroki wybór gum do ćwiczeń, dzięki czemu możesz kupić zestaw, który pozwoli trenować całe ciało. Gumy różnią się długością, grubością oraz oporem. W zależności od rodzaju ćwiczenia, dobierasz produkt o odpowiednich parametrach. Nawet dysponując niewielką przestrzenią możesz wykonać ćwiczenia, które pozwolą pracować wszystkim mięśniom w Twoim ciele. Odpowiedni plan treningowy sprawi, że dysponując zestawem jedynie kilku gum, każda partia zostanie należycie przetrenowana. Gumy lżejsze pozwolą popracować nad mięśniami ramion, grubsze pomogą w pracy nad nogami. W internecie znajdziesz wiele ciekawych ćwiczeń i programów z wykorzystaniem gum treningowych, ale zachęcamy do kreatywności i eksperymentowania. Trenując kilka razy w tygodniu cale ciało rozwijasz je w sposób równomierny, co zapobiega dysproporcjom w sylwetce. Zwiększa to także ogólną siłę i poprawia kondycję. 

Trening dzielony (Split) 

Plan treningowy, który zakłada rozłożenie ćwiczenia poszczególnych partii mięśniowych na osobne dni, to trening dzielony. Jednego dnia możesz trenować plecy i ramiona, drugiego skupić się na dolnych partiach ciała. Bez względu na to jaki plan treningowy układasz, warto włączyć w niego gumy do ćwiczeń. Nie muszą one stanowić jedynego sprzętu, jakim się posługujesz. Jeżeli już chodzisz na siłownię lub masz sztangę, ławeczkę i atlas w domu, dołożenie do tego gum do ćwiczeń z pewnością przyniesie pozytywny efekt. Są one doskonałym uzupełnieniem klasycznego treningu z ciężarami i maszynami, pozwalając mięśniom głębokim i stabilizującym na dodatkową pracę. 

Rehabilitacja 

Gumy do ćwiczeń sprawdzą się doskonale do rehabilitacji po kontuzji. Dzięki zastosowaniu gum o mniejszym oporze, przećwiczysz mięśnie, nie nadwyrężając stawów. Mogą być stosowane również przez dzieci oraz osoby starsze. Wzmacniają mięśnie i stawy, polepszając ogólne samopoczucie i sprawność organizmu. Warto zasięgnąć porady fizjoterapeuty przed stosowaniem rehabilitacji na własną rękę. Wyspecjalizowany personel pokaże, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, ale warto kontynuować proces powrotu do zdrowia w domu. Taśmy do ćwiczeń i gumy treningowe są także często kupowane właśnie przez placówki zajmujące się leczeniem chorób narządu ruchu oraz przez profesjonalne siłownie. Oferowane przez Militaria.pl produkty są najwyższej jakości i nadają się doskonale do takich zastosowań. 

Zalety stosowania gum treningowych 

Jedną z zalet gum treningowych jest ich rozmiar. Świetnie nadają się do kawalerek i małych mieszkań, gdzie nie masz miejsca przechowywać dużego sprzętu do ćwiczeń. Jeżeli prowadzisz intensywny tryb życia i rzadko bywasz w domu, szybki trening przy użyciu gum może być doskonałym pomysłem do utrzymania kondycji i sprawności Twojego ciała.

Gumy są także świetnym uzupełnieniem regularnego treningu. Kiedy nie masz czasu na wyjście na siłownię, to krótka sesja z gumami pomoże utrzymać Ci formę. Są one także cenione przez zawodników sportów sylwetkowych, gdyż pomagają utrzymać odpowiednią kondycję i wspomagają trening siłowy. Dzięki nim możesz pozbyć się zbędnych kilogramów i ukształtować wybrane partie ciała. Stosują je kulturyści jako uzupełnienie treningu z ciężarami. 

Jeśli trenujesz tylko w domu, to zachęcamy również do przeczytania artykułu o tym, jak stworzyć domową siłownię.

Gumy do ćwiczeń – gdzie kupić?

W sklepie Militaria.pl kupisz gumy treningowe renomowanych producentów sprzętu sportowego. Różnią się one między innymi długością oraz oporem. Gumy z większym oporem sprawdzą się lepiej do treningu siłowego, natomiast niski opór to doskonały wybór na rozgrzewkę lub do rehabilitacji po kontuzjach. Długie gumy oporowe możesz także stosować jako wspomaganie podczas podciągania na drążku – zwłaszcza na początku, kiedy masz trudności z wykonaniem więcej ilości powtórzeń.

W naszym sklepie wśród sierpniowych okazji znajdziesz zniżki na sprzęt sportowy, w tym na gumy do ćwiczeń. Możesz zaoszczędzić nawet 30%. Sprawdź aktualne kody rabatowe.

Polecamy zarówno zawodnikom, jak i amatorom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią i sportem. Gumy do ćwiczeń stanowią ciekawy dodatek do rozgrzewki przed wieloma aktywnościami. Pomogą w osiągnięciu dobrej formy kolażom, biegaczom, piłkarzom czy kulturystom. Zachęcamy do spróbowania i podzielenia się z nami opiniami, czy ten rodzaj treningu jest odpowiedni dla Ciebie. 

Napisz coś...