Skip to main content

Multitoole marki Leatherman są powszechnie znane ze swojej funkcjonalności oraz solidnego wykonania. Każdy z modeli różni się schowanymi w środku narzędziami i wyglądem zewnętrznym. Jeszcze jednym elementem różnicującym produkty tej firmy jest rozmiar. 

Seria pocket size 

Jak wskazuje nazwa – pocket size – multitoole z tej półki charakteryzują się kieszonkowymi wymiarami. Można je wygodnie nosić jako breloczek przy kluczach, czy przypiąć do plecaka lub torby. Małe multitoole pomagają przy rozmaitych codziennych czynnościach, na przykład otwieraniu listów, paczek, przykręcaniu luźnych śrub, do drobnych napraw, a także do amatorskiego majsterkowania. Kieszonkowe wymiary mają modele JuiceFreestyleLeap i Skeletool. Świetnie nadają się dla kobiet, a model Leap jest stworzony specjalnie z myślą o dzieciach. 

Leatherman pocket size
Multitoole Leatherman pocket size

Multitool Leatherman Skeletool CX

Sprawdź

Multitool Leatherman Surge

Sprawdź

Multitool Leatherman Sidekick

Sprawdź

Seria full size 

Multitoole pełnowymiarowe zawierają nawet 20 narzędzi. Mimo to mieszczą się w kieszeni, ale można je nosić także w kaburze, która jest dołączana do zestawu. Do kilku modeli z tej serii pasuje dodatkowy zestaw bitów, dzięki czemu multitool służy jako wkrętak. Multitoole full size bardzo dobrze sprawdzają się podczas rozmaitych prac codziennych, a także tych wymagających specjalistycznych narzędzi. Te modele przydadzą się mechanikom, elektrykom i wszystkim majsterkowiczom. Reprezentantami grupy full size są miedzy innymi Charge, SidekickSignal Wave. Także bransoleta Tread jest zaliczana do tej serii (więcej o modelu Leatherman Tread przeczytasz tutaj). 

Leatherman full size
Wingman i Signal – multitoole z serii full size

Seria heavy duty 

Skrzynka narzędziowa w kieszeni – tak można krótko opisać multitoole z serii heavy duty. Są to przedmioty sporych rozmiarów, mieszczące od 15 do ponad 20 narzędzi. Niektóre z tych modeli mają specjalistyczne przeznaczenie – na przykład MUT służy do obsługi broni. Z kolei OHT umożliwia obsługę jedną ręką (one-hand-operable), co może być przydatne w wielu okolicznościach. Supertool i Surge posiadają duże kombinerki i wiele innych narzędzi, przydatnych na przykład osobom pracującym w warsztatach i serwisach. 

Leatherman heavy duty
Leatherman Supertool – reprezentant serii heavy duty

A ty – który wybierasz? 

Napisz coś...