Skip to main content

Leatherman PST Heritage to multitool wydany z okazji 35 lecia firmy. Został wykonany na wzór modelu PST – pierwszego leathermana, który wszedł do masowej produkcji. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym multitoolu!

Multitool Leatherman PST Heritage – limitowana wersja

Sprawdź

Multitool Leatherman Charge Plus

Sprawdź

Multitool Leatherman Tread LT Black DLC

Sprawdź

Leatherman PST – od tego wszystko się zaczęło!

W 1975 Tim Leatherman wraz z żoną, Chau, podróżowali po Europie. Podczas tej podróży ciągle trzeba było coś naprawiać w samochodzie lub pokojach hotelowych. Tim wiedział jak to zrobić, ale nie zawsze miał odpowiednie narzędzia. Od tego czasu zaczął pracować nad prototypem rozbudowanego scyzoryka, wyposażonego dodatkowo w kombinerki i inne potrzebne narzędzia. Po ośmiu latach testów i prób, powstał pierwszy multitool, z którego Tim był zadowolony. Pocket Survival Tool, w skrócie PST, wszedł do produkcji. Tim wraz ze wspólnikiem mieli nadzieję, że w pierwszym roku sprzedadzą 4 tysiące egzemplarzy. Sprzedali 30 tysięcy.

Jubileuszowa Limitowana Edycja

Model PST zapoczątkował rozwój koncepcji kieszonkowej skrzynki z narzędziami. Od tamtego czasu firma wypuściła wiele innych modeli, kontynuując swój pomysł. Są w śród nich multitoole o mniejszej i większej liczbie funkcji, a także narzędzia dedykowane przedstawicielom konkretnych profesji. Aby uczcić 35 lecie firmy wybrano model, który nie jest już dostępny w regularnej sprzedaży, ale od niego wszystko się zaczęło.

,,Jestem niesamowicie dumny, że mogę zaprezentować limitowaną edycję Pocket Survival Tool, prawie identycznego jak mój oryginał. Każdy z nich jest produkowany zupełnie jak oryginał, tylko nie w moim garażu!”

Tim Leatherman

Leatherman PST Heritage Limited Edition jest robiony ręcznie w fabryce w Oregonie. Na każdym egzemplarzu znajduje się maszynowo naniesiony podpis Tima Leathermana. Do multitoola dołączono klasyczną, skórzaną kaburę, która jest kopią tej dołączanej do pierwszych produktów Leatherman. Całość jest zapakowana w estetyczne pudełko.

Taka wersja jest prawdziwą okazją dla kolekcjonerów i miłośników marki.

Oprócz limitowanej edycji, dostępnej w Militaria.pl, firma Leatherman wypuściła także Collector’s Edition, która jest dostępna tylko dla klientów z USA i Kanady.

Napisz coś...