Skip to main content

Sezon narciarski trwa w pełni, więc przygotowaliśmy gadżety na stok, które mogą przydać się podczas jazdy zjazdowej, biegowej i skituringu. Nie dyskryminujemy snowboardzistów – wszystkie polecane rzeczy sprawdzą się także na desce. Przygotujcie się odpowiednio i bądźcie gotowi na białe szaleństwo!

  1. Odzież termoaktywna

Przed wyjściem na stok trzeba się odpowiednio ubrać, szykując się do spędzenia większości dnia na mrozie. Warstwa wierzchnia musi dobrze zabezpieczyć nas przed chłodem i jednocześnie zapewnić swobodę ruchów. Czy po kilku godzinach jazdy macie wilgotne plecy i jest Wam zbyt gorąco pod strojem narciarskim? Rozwiązaniem jest odzież termoaktywna, której właściwości zapewnią nam komfortowe samopoczucie przez cały dzień. Koniec z mokrymi plecami – nowoczesne materiały potrafią odprowadzić wilgoć od skóry do zewnętrznej warstwy. Transmisja wilgoci i oddychalność to cechy bielizny termoaktywnej, które pokochacie.

Bokserki termoaktywne FreeNord

Bokserki termoaktywne FreeNord ThermoTech Evo – szare

Sprawdź

Kurtka Helikon Gunfighter Softshell Black

Sprawdź

Koszulka termoaktywna FreeNord ThermoTech Evo D/R – czarna

Sprawdź

2. Retraktor

Bez tego małego gadżetu odbijanie karnetu na wyciąg jest bardzo uciążliwe. Retraktor to sprytne urządzenie ze zwijaną automatycznie linką – przypinamy go do wybranego suwaka lub dedykowanego uchwytu na kurtce narciarskiej, a do linki przyczepiamy bilet. Teraz podchodząc do wyciągu nie musimy ściągać rękawic, aby odbić bilet. Wystarczy pociągnąć i puścić linkę, która wróci sama na miejsce.

  1. Camelbak

Podczas uprawiania sportu należy dbać o regularne nawadnianie organizmu. Jednak przy sportach zimowych nie jest to takie łatwe, ponieważ żeby się napić najpierw trzeba ściągnąć rękawice, potem plecak, wyjąć z niego wodę, a po napiciu się wykonać te czynności znowu. Rozwiązaniem tego problemu jest plecak z wkładem hydratacyjnym, nazywanym też camelbak. Jest to bukłak umieszczony wewnątrz plecaka, którego rurka wychodzi na zewnątrz, umożliwiając picie wody bez ściągania plecaka z ramion.

  1. Termos do ciepłych napojów lub posiłków

Ciepła kawa, herbata, a może cały posiłek? Przyjemnie jest się rozgrzać na mrozie ciepłym napojem i zjeść coś ciepłego. Jeżdżąc na nartach i snowboardzie w turystycznym miejscu mamy możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej wokół stoku, ale ruszając na wycieczkę na biegówkach lub nartach skiturowych jesteśmy pozbawieni tego luksusu. Dlatego trzeba sobie radzić na własną rękę przygotowując napoje i przekąski. Znajdziesz u nas termosy na napoje długo utrzymujące temperaturę oraz termosy obiadowe, w których możesz zabrać ze sobą cały posiłek.

Termos Esbit Vacuum Flask 0,75l

Sprawdź

Termos Badger Outdoor Bullet Brass 0,5l

Sprawdź

Termos obiadowy Esbit Food Jug 0,75l

Sprawdź
  1. Kamera sportowa

Gadżet dla bardziej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, którzy chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami. Kamera sportowa umożliwia nagranie swoich wyczynów ze stoku w dobrej jakości, bez obawy o uszkodzenie urządzenia. Obudowa chroni je przed skutkami upadków oraz zabezpiecza przed wilgocią. Ponad to filmy nakręcone kamerą przyczepioną do kasku wyglądają bardzo dynamicznie, dobrze oddając wrażenia osoby filmującej.

Gadżety na stok dla aktywnych

Na stronie Militaria.pl znajdziesz więcej przedmiotów, które mogą się przydać podczas wypadu na narty czy snowboard. Są to miedzy innymi google, czapki i rękawice, które znajdziesz w zakładce outdoor. Udanego wyjazdu!

Napisz coś...