Skip to main content

Jeśli kogoś kochasz, to o niego dbasz. Może się to przejawiać na różne sposoby, a bardzo często jest związane z zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa. Można też sprawić, żeby ukochana osoba czuła się też bezpieczniej, kiedy nas nie ma blisko. Wystarczy podarować jej na walentynki odpowiednie narzędzia do samoobrony!

Prezenty walentynkowe to nie tylko kwiaty i poduszki w kształcie serc. Swoje uczucie możesz wyrazić obdarowując czymś o wiele bardziej praktycznym!

Dodaj trochę pieprzu…

Najwygodniejszym w użyciu i codziennym noszeniu ze sobą narzędziem do samoobrony jest gaz pieprzowy. Niewielką puszkę można nosić w małej kieszeni czy torebce i łatwo po nią sięgnąć w sytuacji zagrożenia. Nowoczesne gazy pieprzowe są wyposażone także w dodatkowe gadżety – na przykład dyszę, która działa pod każdym kątem, latarkę lub aplikację powiadamiającą wybrane kontakty o zdarzeniu.

Plegium Smart Bluetooth – gaz pieprzowy XXI wieku

… lub niech to będzie impuls

Paralizator to trochę grubszy kaliber niż gaz pieprzowy. Żeby go użyć, trzeba podejść bliżej agresora, ale efekt działania jest silniejszy. Służy do obezwładniania za pomocą ładunku elektrycznego o wysokim napięciu, lecz niskim natężeniu. Paralizator również łatwo schować i jest szybko gotowy do użycia. To świetny prezent dla osób, które dużo podróżują czy wracają z pracy w godzinach nocnych. Paralizatory dostępne są bez zezwolenia dla osób pełnoletnich.

walentynki, bezpieczeństwo, prezent, gaz pieprzowy
Gaz pieprzowy Sabre Red o wyglądzie szminki – strumień 23 ml
SPRAWDŹ
gaz pieprzoy, prezent na walentynki, bezpieczeństwo

Gaz pieprzowy Sabre brelok 4,5 g Pink – strumień

SPRAWDŹ
prezent na walentynki, paralizator, bezpieczeństwo

Paralizator Sabre Key Fob Gun Pink

SPRAWDŹ

dodaj blasku nocy

Może się to wydawać banalne, ale latarka też należy do przedmiotów wpływających na bezpieczeństwo. Wiele latarek jest wyposażonych w tryb stroboskopu, którym można skutecznie oślepić napastnika. Niebezpieczeństwo to nie tylko zbiry czające się w ciemności, ale też dziura w drodze czy kamień na ścieżce. Latarka może się wydawać mało romantycznym prezentem na walentynki, ale niezwykle praktycznym. Druga połówka z pewnością doceni go po pierwszym wieczornym spacerze.

bezpieczeństwo, prezent na walentynki, latarka, dodaj blasku nocy

Latarka Olight S30R III Baton SET – 1050 lumenów

SPRAWDŹ
zadbaj o bezpieczeństwo swojej walentynki, latarka, prezent na walentynki

Latarka Olight Warrior X set – 2000 lumenów

SPRAWDŹ
bezpieczeństwo, prezent na walentynki, latarka

Latarka Olight M2R Warrior HD Cool White – 1500 lumenów

SPRAWDŹ

Pokombinuj

Dla osób zaradnych, lubiących samodzielnie coś naprawić lub zajmujących się rękodziełem, świetnym pomysłem na upominek jest multitool. Niewielkie narzędzie wielofunkcyjne można dołączyć do kluczy i mieć zawsze ze sobą. Multitoole Leatherman dostępne są w wielu wersjach, wyposażonych w różne funkcje, a także z różnymi kolorami okładzin. Obdarowana osoba z pewnością doceni taki prezent, kiedy zauważy, jak często po niego zacznie sięgać na co dzień.

A po więcej pomysłów na walentynkowe prezenty zapraszamy tutaj.

Napisz coś...