Jeśli kogoś kochasz, to o niego dbasz. Może się to przejawiać na różne sposoby, a bardzo często jest związane z zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa. Można też sprawić, żeby ukochana osoba czuła się też bezpieczniej, kiedy nas nie ma blisko. Wystarczy podarować jej na walentynki odpowiednie narzędzia do samoobrony!

Prezenty walentynkowe to nie tylko kwiaty i poduszki w kształcie serc. Swoje uczucie możesz wyrazić obdarowując czymś o wiele bardziej praktycznym!

Dodaj trochę pieprzu…

Najwygodniejszym w użyciu i codziennym noszeniu ze sobą narzędziem do samoobrony jest gaz pieprzowy. Niewielką puszkę można nosić w małej kieszeni czy torebce i łatwo po nią sięgnąć w sytuacji zagrożenia. Nowoczesne gazy pieprzowe są wyposażone także w dodatkowe gadżety – na przykład dyszę, która działa pod każdym kątem, latarkę lub aplikację powiadamiającą wybrane kontakty o zdarzeniu.

Plegium Smart Bluetooth – gaz pieprzowy XXI wieku

… lub niech to będzie impuls

Paralizator to trochę grubszy kaliber niż gaz pieprzowy. Żeby go użyć, trzeba podejść bliżej agresora, ale efekt działania jest silniejszy. Służy do obezwładniania za pomocą ładunku elektrycznego o wysokim napięciu, lecz niskim natężeniu. Paralizator również łatwo schować i jest szybko gotowy do użycia. To świetny prezent dla osób, które dużo podróżują czy wracają z pracy w godzinach nocnych. Paralizatory dostępne są bez zezwolenia dla osób pełnoletnich.

Gaz pieprzowy Mace Hot Pink Gaz pieprzowy Sabre brelok Paralizator Mace Super Led – pink
Gaz pieprzowy Mace Hot PinkZobacz Gaz pieprzowy Sabre brelokZobacz Paralizator Mace Super Led - pinkZobacz

dodaj blasku nocy

Może się to wydawać banalne, ale latarka też należy do przedmiotów wpływających na bezpieczeństwo. Wiele latarek jest wyposażonych w tryb stroboskopu, którym można skutecznie oślepić napastnika. Niebezpieczeństwo to nie tylko zbiry czające się w ciemności, ale też dziura w drodze czy kamień na ścieżce. Latarka może się wydawać mało romantycznym prezentem na walentynki, ale niezwykle praktycznym. Druga połówka z pewnością doceni go po pierwszym wieczornym spacerze.

Latarka akumulatorowa Olight l1R – 130 lumenów Multitool Leatherman Squirt PS4 Red Latarka akumulatorowa Olight S1R II Baton – 1000 lumenów
Latarka akumulatorowa Olight l1R - 130 lumenówZobacz Multitool Leatherman Squirt PS4 RedZobacz Latarka akumulatorowa Olight S1R II Baton - 1000 lumenówZobacz

Pokombinuj

Dla osób zaradnych, lubiących samodzielnie coś naprawić lub zajmujących się rękodziełem, świetnym pomysłem na upominek jest multitool. Niewielkie narzędzie wielofunkcyjne można dołączyć do kluczy i mieć zawsze ze sobą. Multitoole Leatherman dostępne są w wielu wersjach, wyposażonych w różne funkcje, a także z różnymi kolorami okładzin. Obdarowana osoba z pewnością doceni taki prezent, kiedy zauważy, jak często po niego zacznie sięgać na co dzień.

A po więcej pomysłów na walentynkowe prezenty zapraszamy tutaj.