Skip to main content

W sytuacjach zagrożenia życia potrzebne są odpowiednie narzędzia ratownicze. Leatherman Raptor został stworzony specjalnie dla wojskowych i cywilnych ratowników medycznych. Wyposażono go w narzędzia, które pozwalają nieść pomoc osobie poszkodowanej w wypadku i udzielić wsparcia medycznego najszybciej jak to możliwe. 

Medyczny multitool powstał we współpracy z czynnymi ratownikami. Raptor był również poddawany na etapie produkcji wielu testom, służącym dopracowaniu całości. Dzięki temu opracowano narzędzie, które zawiera przydatne elementy, ale również nie jest zbytnio obciążone i przeładowane funkcjami. 

Medyczny multitool – Leatherman Raptor

Najważniejszym narzędziem Raptora są nożyce. Służą do rozcinania ubrań, aby wyswobodzić z nich poszkodowanego i szybko dostać się do rany. Tną z łatwością materiały o różnej gęstości – mocne pasy z tworzyw sztucznych, jeans, a także delikatniejsze tkaniny, bez strzępienia krawędzi. Osobnym narzędziem jest przecinak do pasów z bezpiecznym zakończeniem. Stosowanie go zmniejsza do minimum możliwość skaleczenia osoby poszkodowanej. 

Przecinak do pierścionków i obrączek umożliwia ściągnięcie ozdób z palców, co zapobiega martwicy spowodowanej opuchnięciem i blokowaniem przepływu krwi w zranionej ręce. Ponadto Leatherman Raptor jest wyposażony w wybijak do szyb, standardowy klucz do butli z tlenem i linijkę umieszczoną na wierzchu ostrza. 

Multitool Leatherman Raptor Black

Sprawdź

Etui Leatherman Raptor polimer

Sprawdź

Multitool Leatherman Raptor Red

Sprawdź
Medyczny multitool Leatherman Raptor – zbliżenie

Okładziny uchwytu zostały wykonane z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym. Jest to tworzywo odporne na niskie i wysokie temperatury, co sprawia, że latem jest chłodniejsze, a zimą cieplejsze. Poza tym zapewnia dobry chwyt, nawet gdy ręce użytkownika są mokre lub ubrudzone krwią. Czerwony kolor okładzin ułatwia odnalezienie narzędzia w złych warunkach oświetleniowych. Nożyce wykonano ze stali nierdzewnej, a wybijak do szyb z węglika spękanego.

Leatherman Raptor w kaburze

Leatherman Raptor jest sprzedawany w komplecie z funkcjonalną kaburą. Można ją przypiąć do paska, aby multitool był zawsze pod ręką. Narzędzie jest zabezpieczone przed zgubieniem, ale jednocześnie łatwe do wyciągnięcia z kabury. Futerał został skonstruowany tak, że można do niego schować nożyce w pozycji zamkniętej i otwartej. Może być to przydatne w sytuacji, gdy szkoda jest cennego czasu na składanie narzędzia.  Osoby, które nie lubią korzystać z kabury, mogą powiesić multitoola na smyczy – na uchwycie nożyc znajduje się otwór do przewleczenia linki. 

 Multitool Leatherman Raptor w wersji z czerwonymi okładzinami dostępny jest w sklepie Militaria.pl. 

 

Napisz coś...