Skip to main content

Sezon festiwalowy trwa w najlepsze i wielu z was staje przed dylematem co zabrać na festiwal. Zabierając się za pakowanie trzeba pamiętać o całym sprzęcie do biwakowania, a także o dodatkach, które nie zawsze są potrzebne podczas zwykłego wypadu pod namiot. Doradzamy, co warto zabrać ze sobą, aby ułatwić sobie życie w obozowisku festiwalowym i na terenie festiwalu.

Camping na festiwalu

Pole namiotowe na festiwalu rządzi się trochę innymi prawami niż zwykły camping. Nie chodzi tu tylko o nieprzestrzeganie ciszy nocnej – wydzielony biwak na terenie festiwalu często objęty jest osobnym regulaminem. Sprawdź wcześniej, czego nie możesz wnieść na pole namiotowe, aby uniknąć później problemów. Do najczęstszych zakazów należy rozpalanie ognisk, używanie grzałek, podłączanie się do sieci elektrycznej, wnoszenie butli gazowych i alkoholu. Dlatego powinieneś być przygotowany na alternatywne rozwiązania.

Z podstawowych rzeczy musisz zabrać namiot (niektóre regulaminy zabraniają większych niż czteroosobowe!), śpiwór i coś izolującego od podłoża. Najmniej miejsca zajmuje karimata, ale najbardziej polecamy wybór dmuchanego materaca. Na festiwalu cały dzień będziesz na nogach, będziesz imprezować, tańczyć i pewnie pić alkohol w bardziej lub mniej umiarkowanych ilościach. Zaufaj nam – po tym wszystkim będziesz chciał się porządnie wyspać, a twarda karimata temu nie sprzyja.

doradzamy, co zabrać na camping na festiwal

Doradzamy, co zabrać na camping na festiwal

Kolejną przydatną rzeczą jest krzesełko turystyczne. Na terenie festiwalu zwykle jest za mało miejsc siedzących, po całym dniu zaczynasz marzyć o tym, żeby posadzić zadek na miejscu z oparciem na plecy.

Zapakuj też koc termoizolacyjny – odwrócony srebrną stroną na zewnątrz i narzucony na namiot pozwoli Ci się wyspać nawet wtedy, gdy słońce będzie mocno grzało. W razie załamania pogody odwracasz płachtę na drugą stronę i jesteś chroniony przed wyziębieniem.

Jaki materaz zabrać na festiwal?

Materace

SPRAWDŹ
Wygodne krzesło na biwaki i festiwale

Meble turystyczne, kempingowe

SPRAWDŹ
Śpiwory na festiwal

Śpiwory turystyczne

SPRAWDŹ

Z oświetleniem na terenie obozowiska bywa różnie. Warto zabrać własne źródło światła, dzięki któremu odnajdziesz się w gąszczu namiotów i w nocy znajdziesz w plecaku skarpetki na zmianę. Wybierz małą latarkę, która nie zajmie dużo miejsca w nerce czy torebce, na przykład jeden z modeli Olight z serii Baton.

przydatny powerbank w chwili gdy brak prądu

Akumulator zewnętrzny Goal Zero Flip 20 Charcoal Grey

SPRAWDŹ
Śpiwór termiczny

Śpiwór termiczny Badger Outdoor ESB

SPRAWDŹ
Latarki przydatne na festiwal

Latarki Olight

SPRAWDŹ

Brak dostępu do stałego źródła energii elektrycznej rozwiążesz zabierając na festiwal powerbank. Zainwestuj w egzemplarz o dużej pojemności, żeby móc naładować telefon kilka razy i pozostać w kontakcie ze znajomymi, a także robić zdjęcia przez cały czas trwania festiwalu.

doradzamy, co zapakować na festiwal

Nie daj pogodzie zepsuć sobie zabawy na festiwalu

Żeby pogoda nie zepsuła Ci zabawy, musisz być przygotowany na różne warunki. Zapakuj ciepłe ubrania oraz buty, które szybko nie przemakają – do festiwalowego outfitu pasują nawet kalosze. Kurtka przeciwdeszczowa również może być przydatna. Zajrzyj na stronę Militaria.pl aby zaopatrzyć się w odpowiednią kurtkę przeciwdeszczową bądź ponczo.
Przygotuj się na też na ataki komarów, zabierając ze sobą skuteczne środki, które je odstraszają. Musisz być także gotowy na upały, więc nie zapomnij lekkich ubrań i kremów z filtrem. Do odświeżania się w ciepłe dni przydają się mokre chusteczki dla niemowląt.

Nerki i paszportówki

Nerki i paszportówki

SPRAWDŹ
Mikronarzędzia przydatne na festiwal

Mikronarzędzia

SPRAWDŹ
Spray na komary

Środki na komary, kleszcze i inne owady

SPRAWDŹ

Festiwalowe EDC

Po terenie festiwalu wygodnie jest się poruszać bez zbędnego balastu, pozostawiając wolne ręce. Najlepiej przenosi się podstawowy ekwipunek w torbie biodrowej, zwanej popularnie nerką. Zmieścisz tam gotówkę, karty płatnicze i dokumenty, telefon, chusteczki higieniczne, a także latarkę i inne drobne przedmioty. Jeśli trudno Ci się rozstać ze scyzorykiem czy mutitoolem, postaw na narzędzie, które mniej rzuca się w oczy – na przykład karabińczyk Leatherman lub mikrotoola SwissTech.

Jedziemy na festiwal!

Życzymy Ci świetnej pogody i udanej zabawy podczas festiwalu. Nie zapomnij zapakować polecanych przez nas rzeczy, dzięki którym życie na polu namiotowym stanie się łatwiejsze!

Napisz coś...