Skip to main content

Firma Ganzo produkuje niedrogie noże dobrej jakości. Model Ganzo G704 jest odpowiednikiem noża Benchmade H&K 14205. Oba noże mają taki sam kształt głowni, blokadę Axis lock i rękojeść wykonaną z tworzywa G10. 

Biorąc nóż do ręki od razu można docenić sporą rękojeść. Jej rozmiar pozwala na złapanie całą dłonią, dzięki czemu mamy pewność, że folder nie wysunie się z niej podczas pracy. Okładziny z laminatu z włókna szklanego i żywicy epoksydowej mają chropowatą fakturę. Działa ona antypoślizgowo, nawet gdy nasze dłonie są mokre. Ponadto okładziny są odporne na wilgoć, działanie środków chemicznych i uszkodzenia mechaniczne. 

Nóż składany Sanrenmu Land 910 Black

Sprawdź

Nóż składany Sanrenmu Land 910 Blackwash

Sprawdź

Nóż składany Sanrenmu Land 910 Army Green

Sprawdź
Ganzo G704 czarny
Satynowa głownia ładnie wygląda i minimalizuje odblaski

Do otwierania noża służy wygodny kołek, dostępny z dwóch stron, dzięki czemu folder można obsługiwać prawą i lewą dłonią. Ostrze otwiera się gładko, a po otwarciu jest blokowane przez Axis lock. Jej zaletą jest odporność na brud, a jeśli do środka dostanie się piasek, to łatwo można go usunąć. 

Ostrze posiada profil drop point, wywodzący się z noży myśliwskich, sprawdzający się bardzo dobrze w nożu roboczym. Możemy wykorzystać głownię o tym kształcie do rozmaitych codziennych prac, a wytrzymały czubek można wbijać w materiały o różnej twardości. Do produkcji ostrza wybrano stal nierdzewną 440C, o dużej zawartości węgla, co przekłada się na podwyższenie twardości stali. 

Ganzo G704 klips
Mocny klips dobrze utrzymuje przypięty nóż

Warto zwrócić uwagę na porządny klips przykręcony do rękojeści śrubami. Ganzo G704 przyczepiony za jego pomocą do kieszeni spodni czy pallsów trzyma się mocno, co chroni go przed zgubieniem. Otwory do mocowania klipsa znajdują się z obu stron rękojeści, więc możesz go przykręcić tam, gdzie bardziej ci odpowiada. 

Dodamy jeszcze, że model Ganzo G704 występuje w różnych kolorach okładzin. Można go dostać w klasycznej czerni, w oliwkowym odcieniu zieleni, w kolorze piaskowym, w kamuflażu cyfrowym, a nawet wersję zieloną, czerwoną i pomarańczową. Sprawdź, jaka kolorystyka bardziej pasuje do Ciebie – Ganzo G704 znajdziesz na Militaria.pl. 

Napisz coś...