Skip to main content

W tym roku jesień jest chłodna i deszczowa – kurtka Brandit CWU ochroni cię przed niesprzyjającymi warunkami. Krój kurtki jest wzorowany na okryciach pilotów, używanych przez żołnierzy Navy w latach 50-60. XX wieku. Często można spotkać się z określeniem flyers, będącym skrótem od flight jacket.

MA-2 lub CWU-45 flight jacket to udoskonalona wersja modelu MA-1, który został stworzony, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo pilotów, jednocześnie umożliwiając im bardziej swobodne poruszanie się. Lotnicy używali ich jako kurtek całorocznych – w kokpicie samolotu na dużej wysokości jest zimno. Zrezygnowano ze skórzanych okryć, na których osadzały się krople wody, na rzecz nowoczesnych materiałów.

Wersja kurtki Brandit CWU została wykonana z nylonu i poliestru, podobnie jak militarny pierwowzór MA-1. Dzięki wykorzystaniu materiałów syntetycznych ubranie jest lekkie i szybko schnie. Wypełnienie z poliestru utrzymuje temperaturę ciała i zatrzymuje podmuchy wiatru. Model CWU posiada podszewkę w kolorze zewnętrznej warstwy, czyli czarną – w przeciwieństwie do poprzednich wersji, które charakteryzowały się intensywnie pomarańczowym materiałem umieszczonym od wewnętrznej strony.

Kurtka wyróżnia się dużą liczbą użytecznych kieszeni. Dwie duże kieszenie od frontu pozwalają przechowywać dużo rzeczy, a także ogrzewać ręce. Na lewym ramieniu znajduje się kieszonka przeznaczona na długopisy, multitoola, nóż i inne drobne, przydatne przedmioty. Od wewnątrz umieszczono dwie ukryte kieszenie, jedną otwartą, a drugą zamykaną na zamek błyskawiczny – idealne do przechowywania portfela, telefonu, odtwarzacza MP3 i innych wartościowych rzeczy.

Kurtka Brandit CWU Black

Sprawdź

Kurtka Brandit Lord Canterbury Black

Sprawdź

Kurtka Brandit M65 Giant Olive

Sprawdź

Zamek kurtki można zapiąć aż pod szyję, dzięki czemu ochronimy ją przed wiatrem nawet bez szalika. Elastyczny ściągacz na dole chroni przed dostawaniem się podmuchów lodowatego wiatru i zimna pod kurtkę. Ściągacze umieszczone na rękawach umożliwiają ich podwinięcie w razie potrzeby. Sprawdzają się również do ochrony przed zimnem nadgarstków nieokrytych rękawiczkami. Luźny krój i ściągacze nie krępują ruchów – zostały zaprojektowane tak, aby pilot mógł swobodnie poruszać się po kokpicie.

Kurtkę Brandit CWU, wzorowaną wiernie na flight jacket, możesz kupić na stronie Militaria.pl.

Napisz coś...