Skip to main content

Major PDG50 to półautomatyczny pistolet obronny, zasilany kapsułą CO2 umieszczoną w atrapie magazynka. Jest to replika pistoletu Heckler & Koch USP, która wystrzeliwuje kule gumowe, pieprzowe oraz pudrowe. Świetnie sprawdzi się do zastosowań rekreacyjnych, treningu strzeleckiego oraz do obrony osobistej.

Zobacz nowy rewolwer do samoobrony HDR 50 T4E CO2 RAM Combat:

Do magazynka można zmieścić 7 kul – nie muszą być to pociski tego samego rodzaju, można je mieszać ze sobą. Kule gumowe bardzo dobrze sprawdzają się podczas treningu i do rekreacyjnego strzelania do celu, a w razie potrzeby można je wykorzystać do samoobrony. Do strzelania do celu warto wykorzystać pociski precyzyjne, o lepszym skupieniu i większym zasięgu. Kule proszkowe służą do treningu – umożliwiają oswojenie się z pociskami z pieprzem, bez rozpylania mieszanki drażniącej. Kule pieprzowe są świetne do samoobrony, działają bardzo podobnie jak gaz pieprzowy, ale wystrzelone z Majora PGD50 mają większy zasięg. Tego typu kulami należy celować w twarde powierzchnie, na przykład w podłoże wokół napastnika. Po uderzeniu otoczka kuli pęka, uwalniając środek drażniący, a osoba broniąca się zyskuje czas na ucieczkę.

Pistolet Major PDG50 zasilany jest 12 gramową kapsułą CO2, która wystarcza na wystrzelenie 14 pocisków, czyli dwóch magazynków. Marker wyrzuca kule z prędkością początkową 100 m/s, oczywiście pierwsze strzały z nowej kapsuły są najwydajniejsze. Zasięg skutecznego strzału z tej broni wynosi 10 metrów – oznacza to, że na takiej odległości możemy spodziewać się powtarzalnego skupienia i celności. Rzeczywisty zasięg jest o wiele większy, dlatego zaleca się zachowanie bezpiecznej odległości 250 metrów w czasie strzelania rekreacyjnego.

Olejek silikonowy ProTechGuns spray 400 ml

Sprawdź

Pistolet CO2 RAM Combat TPM1 T4E

Sprawdź

Kule pieprzowe Umarex RAM T4E .43 10 szt.

Sprawdź

Dla własnej wygody warto nabyć dodatkowy magazynek, aby móc dłużej prowadzić ostrzał bez ładowania kulek. Budowa Majora PDG50 jest zbliżona do broni palnej, rozkłada się go szybko i wygodnie, więc konserwacja pistoletu nie sprawia problemów. Do konserwacji uszczelek polecamy używać odpowiedniego smaru sylikonowego.

Zobaczcie, jak Bartek prezentuje możliwości tego markera:

Major PDG50 jest dostępny bez zezwolenia na stronie Militaria.pl. Wśród produktów komplementarnych znajdziesz wszystkie polecane akcesoria. W zestawie znajduje się marker z magazynkiem w praktycznej walizce. W prezencie dodawane jest opakowanie gazu pieprzowego.

Napisz coś...