Major PDG50 RAM pistolet do samoobrony

major pdg50

Major PDG50 to półautomatyczny pistolet obronny, zasilany kapsułą CO2 umieszczoną w atrapie magazynka. Jest to replika pistoletu Heckler & Koch USP, która wystrzeliwuje kule gumowe, pieprzowe oraz pudrowe. Świetnie sprawdzi się do zastosowań rekreacyjnych, treningu strzeleckiego oraz do obrony osobistej.

Do magazynka można zmieścić 7 kul – nie muszą być to pociski tego samego rodzaju, można je mieszać ze sobą. Kule gumowe bardzo dobrze sprawdzają się podczas treningu i do rekreacyjnego strzelania do celu, a w razie potrzeby można je wykorzystać do samoobrony. Do strzelania do celu warto wykorzystać pociski precyzyjne, o lepszym skupieniu i większym zasięgu. Kule proszkowe służą do treningu – umożliwiają oswojenie się z pociskami z pieprzem, bez rozpylania mieszanki drażniącej. Kule pieprzowe są świetne do samoobrony, działają bardzo podobnie jak gaz pieprzowy, ale wystrzelone z Majora PGD50 mają większy zasięg. Tego typu kulami należy celować w twarde powierzchnie, na przykład w podłoże wokół napastnika. Po uderzeniu otoczka kuli pęka, uwalniając środek drażniący, a osoba broniąca się zyskuje czas na ucieczkę.

major pdg50
Major PDG50 w walizce.

Pistolet Major PDG50 zasilany jest 12 gramową kapsułą CO2, która wystarcza na wystrzelenie 14 pocisków, czyli dwóch magazynków. Marker wyrzuca kule z prędkością początkową 100 m/s, oczywiście pierwsze strzały z nowej kapsuły są najwydajniejsze. Zasięg skutecznego strzału z tej broni wynosi 10 metrów – oznacza to, że na takiej odległości możemy spodziewać się powtarzalnego skupienia i celności. Rzeczywisty zasięg jest o wiele większy, dlatego zaleca się zachowanie bezpiecznej odległości 250 metrów w czasie strzelania rekreacyjnego.

Dla własnej wygody warto nabyć dodatkowy magazynek, aby móc dłużej prowadzić ostrzał bez ładowania kulek. Budowa Majora PDG50 jest zbliżona do broni palnej, rozkłada się go szybko i wygodnie, więc konserwacja pistoletu nie sprawia problemów. Do konserwacji uszczelek polecamy używać odpowiedniego smaru sylikonowego.

Zobaczcie, jak Bartek prezentuje możliwości tego markera:

Major PDG50 jest dostępny bez zezwolenia na stronie Militaria.pl. Wśród produktów komplementarnych znajdziesz wszystkie polecane akcesoria. W zestawie znajduje się marker z magazynkiem w praktycznej walizce. W prezencie dodawane jest opakowanie gazu pieprzowego.