Skip to main content

Leatherman Charge TTi to multitool wyposażony we wszystkie narzędzia, potrzebne użytkownikowi na co dzień i kilka dodatkowych, które przydadzą się w sytuacjach wyjątkowych. Odpowiednio dobrane rodzaje stali, dopasowane do konkretnych narzędzi, oraz tytanowe okładziny zapewniają trwałość i wysoką funkcjonalność. 

Multitool Leatherman Charge TTi i ważka.

Pełnowymiarowe kombinerki to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia tego multitoola. Ich czubek służy jako półokrągłe szczypce, a dalsza część jako regularne kombinerki. Między szczekami ukryte są obcinaczki do drutu i kabli. 

Multitool Leatherman Charge TTi – ostrze.

Ostrze widoczne na powyższym zdjęciu zostało wykonane ze stali S30V. Jest ona bardzo odporna na tępienie, dzięki czemu będzie długo służyć bez żadnych dodatkowych zabiegów. Ostrze można otworzyć jedną ręką, za pomocą wycięcia pod paznokieć, nie trzeba najpierw otwierać części z kombinerkami. Zobacz model Leatherman Charge TTi na stronie Militaria.pl. 

Multitool Leatherman Charge TTi – ostrze ząbkowane.

Drugie ostrze, z ząbkowaną krawędzią, wyprodukowano ze stali 420HC. Na końcu głowni znajduje się hak do przecinania, który może służyć do przecięcia pasów bezpieczeństwa, na co dzień przydaje się do przecinania sznurków, otwierania paczek i blistrów. 

Multitool Leatherman Charge TTi.

Multitool Leatherman Charge TTi Plus

Sprawdź

Etui Leatherman Medium

Sprawdź

Klips i pierścień do smyczy Leatherman

Sprawdź

Leatherman Charge TTi został zaprojektowany tak, aby zapewnić łatwy dostęp do narzędzi. Bez otwierania kombinerek możemy skorzystać z trzech ostrzy – gładkiego, ząbkowanego, piłki, a także ostrzałki (z jednej strony jest to pilnik do drewna, a z drugiej ostrzałka diamentowa). Wystarczy jedną ręką wyjąć multitoola z kieszeni i również jedna ręką otworzyć potrzebne w danej chwili ostrze. 

Multitool Leatherman Charge TTi – ramię.

Okładziny ze stopu tytanu są lekkie, co sprawia, że waga ekwipunku zostaje obniżona. Ponadto tytan wykazuje odporność na korozję. Lekko porowata faktura zapewnia dobrą przyczepność, a matowe wykończenie jest miłe dla oka. Ten mutlitool świetnie nadaje się do zestawu EDC. 

Leatherman Charge TTi
Tim Leatherman we własnej osobie.

Na powyższym zdjęciu Tim Leatherman – wynalazca słynnych multitooli, pokazuje model Charge TTi na spotkaniu w siedzibie Militaria.pl we Wrocławiu. 

Napisz coś...