Skip to main content

Maczeta Kershaw Camp 10 to narzędzie, które nie boi się ciężkiej pracy. Została solidnie wykonana, dzięki czemu będzie służyć przez długi czas, nie zawodząc w trudnych sytuacjach. 

Kershaw Camp 10 posiada ostrze długie na 10 cali, czyli 254 milimetry. Kształt głowni nawiązuje do tradycyjnych, nepalskich noży kukri. Konstrukcja full-tang gwarantuje wysoką wytrzymałość, nawet gdy nie oszczędzasz narzędzia podczas pracy. Ostrze wykonano ze stali 65Mn, wytrzymującej duże obciążenia, co oznacza, że można bez obaw mocną nią uderzać.  Ponadto stal długo trzyma ostrość i łatwo ponownie ją naostrzyć. Maczeta jest zabezpieczona przed korozją, a czarne, matowe wykończenie zapobiega powstawaniu odblasków. 

maczeta kershaw
Maczeta Kershaw Camp 10.

Rękojeść pokryta jest gumą o antypoślizgowej fakturze. Dobrze przylega do dłoni, dzięki czemu można pewnie chwycić narzędzie. Gumowany uchwyt wygodnie trzyma się nawet w mokrych rękach i w rękawicach. Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo podczas pracy. Ergonomiczny chwyt jest zakończony jelcem, zapobiegającym zsuwaniu się palców na ostrze. Ponadto zwiększa to kontrolę nad ostrzem podczas cięcia wgłębnego. 

maczeta kershaw
Maczeta Kershaw Camp 10.

Maczeta Kershaw Camp 10

Sprawdź

Osełka TM SS-8

Sprawdź

Nóż składany Kershaw Shuffle II

Sprawdź

Camp 10 dobrze sprawdza się podczas wszelkich ciężkich prac. Można nią torować sobie drogę w zaroślach i rąbać drewno na opał. Przyda się podczas wyprawy survivalowej do oczyszczania drogi i miejsca na obozowisko. Maczeta Kershaw sprawdzi się także przy batonowaniu. Jest to solidne narzędzie użytkowe, pozwalające ciąć z dużą siłą nawet bardzo twarde drewno. 

maczeta kershaw
Maczeta Kershaw Camp 10.

Do zestawu dołączono pochwę wykonaną z Kydexu. Jest lekka, więc nie zwiększa znacznie wagi ekwipunku. Można ją łatwo przytroczyć do oporządzenia, dzięki czemu maczeta jest zawsze pod ręką. Ponadto ostrze jest w niej blokowane zapięciem na zatrzask, który szybko wypina się ręką, ale nie rozpina się samoistnie. 

Maczeta Kershaw Camp 10 dostępna jest na stronie Militaria.pl. 

Napisz coś...