Skip to main content

Rzucanie nożami to atrakcyjny i widowiskowy sport. Noże do rzucania Perfect Point marki Master Cutlery to zestaw, który świetnie nadaje się do treningu dla początkujących. Prezentowane noże spełniają wszystkie cechy, które powinny posiadać rzutki.

Płaski kształt ostrzy sprawia, że łatwo wprowadzić je w odpowiedni ruch. Krawędzie zostały naostrzone na tyle, aby wbiły się w tarczę. Na rękojeściach znajduje się oplot z nylonowej linki, który w razie potrzeby można ściągnąć.

Trening najlepiej zacząć od rzucania lekkimi nożami, a Perfect Point wyróżniają się bardzo niską wagą. Jeden nóż waży 50 gramów, dzięki czemu można za jego pomocą wyćwiczyć odpowiednie odruchy i sposób rzucania bez obciążania ręki. Lekkimi nożami rzuca się na krótszych dystansach. Potem można spróbować treningu z cięższymi egzemplarzami.

W skład zestawu wchodzą trzy noże o takich samych parametrach. Rzucając po kolei każdym z nich, trenujący nie musi przerywać po jednym rzucie. Ta technika pozwala na bieżąco korygować błędy popełnione przy poprzednim rzucie.

Nóż do rzucania Kershaw Ion – 3 szt.

Sprawdź

Nóż rzutka Master Cutlery 8″ – zestaw 3 szt.

Sprawdź

Rękawice antyprzecięciowe Mechanix Wear Pursuit D5 Black

Sprawdź

Noże wykonano ze stali nierdzewnej, która jest lekka. Poza tym nie ma wyjątkowych właściwości tnących, ale przy nożach do miotania jest to zaletą. Wygięte podczas treningu ostrza można łatwo wyprostować, a niezbyt ostra krawędź jest bezpieczniejsza do łapania. Ponadto porządnie zaostrzony nóż jest bardziej podatny na wyszczerbienie.

Noże do rzucania są zapakowane  w nylonową pochwę, która przydaje się do przenoszenia ostrzy. Szukając miejsca do treningu, wybieraj miejsca bezpieczne dla siebie i osób postronnych, pamiętaj także, że nóż może odbić się od celu. Najlepiej przygotować tarczę, w którą ostrza będą się łatwo wbijać. W internecie znajdziesz wiele filmów instruktażowych, pomocnych w nauce miotania nożem.

Napisz coś...